Przed skoczkami ostatnie zawody Pucharu Świata przed Mistrzostwami Świata w narciarstwie klasycznym. Już dziś rozegrany zostanie konkurs drużynowy w Willingen, a wieczorem skoczkowie przystąpią do kwalifikacji, które wyłonią 50 zawodników. Ta grupa w sobotę i niedzielę powalczy między sobą o końcowy triumf w turnieju „Willingen Five”. Czy główną rolę, podobnie jak przed rokiem, w zmaganiach na Muehlenkopfschanze (K-130 / HS-145) będzie grał Kamil Stoch?
Program zawodów:
- 15 lutego 2019 r. (piątek):
- 11:00 – odprawa techniczna
- 13:30 – oficjalny trening
- 15:45 – konkurs drużynowy (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com >>>)
- 18:15 – kwalifikacje, Willingen Five (Eurosport 1, lajfy.com >>>)
- 16 lutego 2019 r. (sobota):
- 15:00 – seria próbna
- 16:00 – konkurs indywidualny, Willingen Five (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com)
- 17 lutego 2019 r. (niedziela):
- 14:15 – seria próbna
- 15:15 – konkurs indywidualny, Willingen Five (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com)
Tekstowe relacje LIVE (FIS) będą dostępne na SkokiPolska.pl.
Lista startowa oficjalnych treningów i kwalifikacji:
BIB |
zawodnik |
kraj |
rocznik |
1 |
Matthew Soukup |
CAN |
1997 |
2 |
Sebastian Colloredo |
ITA |
1987 |
3 |
Denis Kornilov |
RUS |
1986 |
4 |
Thomas Aasen Markeng |
NOR |
2000 |
5 |
Filip Sakala |
CZE |
1996 |
6 |
Luca Egloff |
SUI |
1995 |
7 |
Andreas Schuler |
SUI |
1995 |
8 |
Jarkko Maatta |
FIN |
1994 |
9 |
Andreas Alamommo |
FIN |
1998 |
10 |
Eetu Nousiainen |
FIN |
1997 |
11 |
Roman Trofimov |
RUS |
1989 |
12 |
Ziga Jelar |
SLO |
1997 |
13 |
Bor Pavlovcic |
SLO |
1998 |
14 |
Alex Insam |
ITA |
1997 |
15 |
Mackenzie Boyd-Clowes |
CAN |
1991 |
16 |
Dimitry Vassiliev |
RUS |
1979 |
17 |
Lukas Hlava |
CZE |
1984 |
18 |
Kevin Bickner |
USA |
1996 |
19 |
Martin Hamann |
GER |
1997 |
20 |
Marius Lindvik |
NOR |
1998 |
21 |
Gregor Schlierenzauer |
AUT |
1990 |
22 |
Maciej Kot |
POL |
1991 |
23 |
Peter Prevc |
SLO |
1992 |
24 |
Jernej Damjan |
SLO |
1983 |
25 |
Constantin Schmid |
GER |
1999 |
26 |
Viktor Polasek |
CZE |
1997 |
27 |
Stefan Hula |
POL |
1986 |
28 |
Jan Hoerl |
AUT |
1998 |
29 |
Naoki Nakamura |
JPN |
1996 |
30 |
Noriaki Kasai |
JPN |
1972 |
31 |
Daiki Ito |
JPN |
1985 |
32 |
Anders Fannemel |
NOR |
1991 |
33 |
Philipp Aschenwald |
AUT |
1995 |
34 |
Simon Ammann |
SUI |
1981 |
35 |
Manuel Fettner |
AUT |
1985 |
36 |
Michael Hayboeck |
AUT |
1991 |
37 |
Anze Semenic |
SLO |
1993 |
38 |
Richard Freitag |
GER |
1991 |
39 |
Jakub Wolny |
POL |
1995 |
40 |
Junshiro Kobayashi |
JPN |
1991 |
41 |
Antti Aalto |
FIN |
1995 |
42 |
Yukiya Sato |
JPN |
1995 |
43 |
Domen Prevc |
SLO |
1999 |
44 |
Killian Peier |
SUI |
1995 |
45 |
Andreas Wellinger |
GER |
1995 |
46 |
Daniel Huber |
AUT |
1993 |
47 |
Halvor Egner Granerud |
NOR |
1996 |
48 |
Evgeniy Klimov |
RUS |
1994 |
49 |
Roman Koudelka |
CZE |
1989 |
50 |
Karl Geiger |
GER |
1993 |
51 |
Markus Eisenbichler |
GER |
1991 |
52 |
Timi Zajc |
SLO |
2000 |
53 |
Johann Andre Forfang |
NOR |
1995 |
54 |
Stephan Leyhe |
GER |
1992 |
55 |
Robert Johansson |
NOR |
1990 |
56 |
Dawid Kubacki |
POL |
1990 |
57 |
Piotr Żyła |
POL |
1987 |
58 |
Stefan Kraft |
AUT |
1993 |
59 |
Kamil Stoch |
POL |
1987 |
60 |
Ryoyu Kobayashi |
JPN |
1996 |
Tekstowa relacja LIVE (FIS) z treningów i kwalifikacji:
Tekstowa relacja LIVE (FIS) z konkursu drużynowego:
Składy kadr:
- Austria: Philipp Aschenwald, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Daniel Huber, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer,
- Czechy: Lukas Hlava, Roman Koudelka, Viktor Polasek, Filip Sakala
- Finlandia: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Jarkko Maatta, Eetu Nousiainen
- Japonia: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Naoki Nakamura, Yukiya Sato
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes, Matthew Soukup
- Niemcy: Markus Eisenbichler, Richard Freitag, Karl Geiger, Martin Hamann, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Andreas Wellinger
- Norwegia: Anders Fannemel, Johann Andre Forfang, Halvor Egner Granerud, Robert Johansson, Marius Lindvik, Thomas Aasen Markeng
- Polska: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła
- Rosja: Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Roman Trofimov, Dimitry Vassiliev
- Słowenia: Jernej Damjan, Ziga Jelar, Bor Pavlovcic, Domen Prevc, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc
- Stany Zjednoczone: Kevin Bickner
- Szwajcaria: Simon Ammann, Luca Egloff, Killian Peier, Andreas Schuler
- Włochy: Sebastian Colloredo, Alex Insam
informacja własna