Kamil Stoch drugi w 84. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na sportowca 2018 roku!

Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Kamil Stoch (fot. Julia Piątkowska)

Znamy finałowej rozstrzygnięcia 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego na najlepszego polskiego sportowca roku. Drugą nagrodę za osiągnięcia z 2018 roku otrzymał mistrz olimpijski z PyeongChang, zdobywca Kryształowej Kuli, Kamil Stoch. W prestiżowym plebiscycie zwyciężył mistrz świata w siatkówce, MVP mistrzowskiego turnieju rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii, Bartosz Kurek. Nagrodę dla trenera indywidualnego otrzymał ponadto Stefan Horngacher.

 

Bartosz Kurek (fot. Piotr Drabik / CC-BY S.A. 2.0)
Bartosz Kurek (fot. Piotr Drabik / CC-BY S.A. 2.0)

Kamil Stoch zdobył drugie miejsce plebiscytu Przeglądu Sportowego po raz drugi w karierze. Przypomnijmy, że po statuetkę czempiona sięgnął po znakomitym 2014 roku, w którym wywalczył m.in. dwa tytuły mistrza olimpijskiego w Soczi, a także sięgnął po Kryształową Kulę za sezon 2013/2014. Po raz kolejny okazał się najlepszym polskim sportowcem w 2017 roku, kiedy to wygrał swój pierwszy Turniej Czterech Skoczni w karierze. Sezon 2017/2018 był jednak określany przez wielu jako „życiowy sezon” „Rakiety z Zębu” W 2018 roku Kamil Stoch w PyeongChang sięgnął po trzeci tytuł mistrza olimpijskiego, deklasując rywali wywalczył Kryształową Kulę za cały Puchar Świata, po drodze w wielkim stylu triumfował w Turnieju Czterech Skoczni zostając drugim zawodnikiem w historii (po Svenie Hannawaldzie), który wygrał wszystkie konkursu niemiecko-austriackiego tournee. Ponadto na swoim koncie zapisał zwycięstwa w turniejach Willingen Five, Raw Air i Planica 7. Nagrodę za drugie miejsce w tegorocznym plebiscycie, odebrała za niego już tradycyjnie żona, Ewa Bilan-Stoch. Sam skoczek przebywa obecnie w Bischofshofen, gdzie już jutro wystąpi w finałowych zmaganiach 67. Turnieju Czterech Skoczni.

Trener Stefan Horngacher z Kamilem Stochem (fot. Julia Piątkowska)
Trener Stefan Horngacher z Kamilem Stochem (fot. Julia Piątkowska)

Warto zaznaczyć, że skoczkowie narciarscy triumfowali w całej historii plebiscytu siedmiokrotnie. Największe uznanie kibiców zyskali: Stanisław Marusarz (1938 r.), Adam Małysz (lata 2001, 2002, 2003, 2007) i dwukrotnie wspomniany Kamil Stoch (lata 2014, 2017).

Ponadto, w kategorii „trener indywidualny”, wyróżniony został szkoleniowiec polskich skoczków narciarskich, Stefan Horngacher, który wraz ze swoimi podopiecznymi w 2018 roku sięgnął po pierwszy polski medal olimpijski w drużynie, a także po pierwszy krążek w mistrzostwach świata w lotach. Statuetkę w imieniu Austriaka, który aktualnie przebywa wraz z prowadzoną przez siebie drużyną na Turnieju Czterech Skoczni, odebrał prezes Polskiego Związku Narciarskiego, Apoloniusz Tajner.

Zwycięzcą 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego został Bartosz Kurek, czyli najbardziej wartościowy zawodnik Mistrzostw Świata w siatkówce w 2018 roku (MVP) i jednocześnie złoty medalista turnieju rozgrywanego we Włoszech i Bułgarii. Czołową trójkę uzupełnił kapitan mistrzowskiej drużyny siatkarzy, Michał Kubiak. Tuż po ogłoszeniu wyników, w mediach społecznościowych rozgorzała dyskusja związana z dwoma czołowymi lokatami i porównywanie rzeczywistych osiągnięć Stocha i Kurka. Znakomitym komentarzem do tego typu dywagacji wydają się być słowa Bartosza Kurka, który odbierając statuetkę czempiona, powiedział: – Kamil jesteś Bogiem, a ja tu tylko na chwilę wskoczyłem.

Składamy serdeczne gratulacje wszystkich nominowanym i nagrodzonym sportowcom i dziękujemy za dostarczanie nam wielu emocji na najwyższym poziomie!

 

Czołowa dziesiątka 84. Plebiscytu Przeglądu Sportowego:

 

sportowiec

dyscyplina

1

Bartosz Kurek

siatkówka

2

Kamil Stoch

skoki narciarskie

3

Michał Kubiak

siatkówka

4

Justyna Święty-Ersetic

lekkoatletyka (biegi)

5

Adam Kszczot

lekkoatletyka (biegi)

6

Bartosz Zmarzlik

żużel

7

Anita Włodarczyk

lekkoatletyka (rzut młotem)

8

Andrzej Bargiel

narciarstwo ekstremalne

9

Robert Lewandowski

piłka nożna

10

Michał Haratyk

lekkoatletyka (pchnięcie kulą)

 

 

Wszyscy zwycięzcy Plebiscytu Przeglądu Sportowego na przestrzeni lat >>>

 

źródło: Przegląd Sportowy / informacja własna

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram