PŚ Pań Zao: Niemki przed Austriaczkami i Japonkami w konkursie drużynowym

Niemieckie skoczkinie (od lewej: C.Vogt, R.Straub, J.Seyfarth, A.Rupprecht, K.Althaus), fot. Harald Doepfert / OK Oberstdorf

Niemieckie skoczkinie (od lewej: C.Vogt, R.Straub, J.Seyfarth, A.Rupprecht, K.Althaus), fot. Harald Doepfert / OK Oberstdorf

Niemki nie dały cienia szans innym zawodniczkom i wygrały konkurs drużynowy Pucharu Świata Pań w Zao. Zawodniczki zza naszej zachodniej granicy prowadziły od pierwszego do ostatniego skoku. Na drugim miejscu uplasowały się zawodniczki z Austrii, wyprzedzając reprezentantki gospodarzy.

 

Carina Vogt, fot. Julia Piątkowska

Niemki w składzie: Juliane Seyfarth, Ramona StraubCarina Vogt i Katharina Althaus już w pierwszej kolejce skoków wyprowadziły cios, który okazał się „technicznym nokautem” – uzbierały 40 punktów przewagi nad drugimi Austriaczkami (Jacqueline SeifriedsbergerEva Pinkelnig, Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz).

 

W drugiej odsłonie zawodów reprezentantki Niemiec radziły sobie jednak trochę gorzej. Przed startem ostatniej grupy zawodniczek przewaga stopniała bowiem już tylko do 9,2 punktu. Daniela Iraschko-Stolz skoczyła jednak zaledwie 91,5 metra, co nie wystarczyło na świetnie prezentującą się Katharinę Althaus. Niemka skoczyła 97,5 m i przypieczętowała zwycięstwo swojej drużyny.

 

Podium uzupełniły Japonki (Sara Takanashi, Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Yuka Seto) 70 punktów straty do Niemek). Kolejne miejsca należały do Norweżek, Słowenek i Rosjanek. Biorąc pod uwagę indywidualne statystyki, najlepiej wypadła Katharina Althaus, tuż za nią znalazła się Sara Takanashi oraz wiceliderka indywidualnej klasyfikacji PŚ, Norweżka Maren Lundby.

 

Pełne wyniki zawodów »

 

W klasyfikacji Pucharu Narodów Niemki umocniły się na prowadzeniu i mają już 704 punkty przewagi nad Austrią. W niedzielę w Zao odbędzie się konkurs indywidualny.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram