You are currently viewing PK Rena: Lindvik wygrywa, Zniszczoł w czołówce
Marius Lindvik (fot. Julia Piątkowska)

PK Rena: Lindvik wygrywa, Zniszczoł w czołówce

W cieniu rywalizacji na mistrzostwach świata w Seefeld, w norweskiej Renie (K-124 / HS-139) odbyły się zmagania w konkursie Pucharu Kontynentalnego. Zawody te zdominowali reprezentanci gospodarzy, którzy zajęli dwa najwyższe miejsca. W czołowej „10” uplasował się jeden Polak – Aleksander Zniszczoł.

Marius Lindvik WC.Zakopane.2018 fot.Magdalena.Janeczko 300x200 - PK Rena: Lindvik wygrywa, Zniszczoł w czołówce
Marius Lindvik, fot. Magdalena Janeczko

Najlepszym zawodnikiem konkursu w Renie okazał się Marius Lindvik (140,5 i 133 m). Różnicą blisko czterech punktów wyprzedził Robina Pedersena (135,5 i 132,5 m). Trzecie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej CoC, Austriak Clemens Aigner (127,5 i 134 m).

Czwartą pozycję zajął Słoweniec Zak Mogel (131 i 133 m), a piąty (najwyżej w karierze) był Norweg Fredrik Villumstad (124,5 i 134 m). Czołową szóstkę domknął doświadczony reprezentant Austrii, Markus Schiffner (131 i 130 m).

Jedynym reprezentantem Polski w najlepszej "10" był Aleksander Zniszczoł. Skoczek z Wisły oddał dwa niezłe skoki, na 129,5 i 127 m. Dało mu to ostatecznie ósmą lokatę. W rundzie finałowej wystąpili także Andrzej Stękała (24. miejsce / 124,5 i 114 m) oraz Paweł Wąsek (27. / 122,5 i 110 m).

Na I serii konkursowej zmagania zakończyli Przemysław Kantyka (33. / 112 m) i Maciej Kot (39. / 108,5 m), który zmagał się z problemami sprzętowymi.

Pełne wyniki zawodów »

W klasyfikacji generalnej na prowadzeniu umocnił się Clemens Aigner (763 pkt.). Drugi jest Lindvik (763 pkt.), a trzeci Niemiec Pius Paschke (9. w Renie). Aleksander Zniszczoł zajmuje 5. pozycję z dorobkiem 573 pkt.

Kolejny konkurs w Renie odbędzie się w niedzielę o 10:15.