You are currently viewing FIS CUP Rasnov: Niżnik na podium!
Adam Niżnik / fot. PZN

FIS CUP Rasnov: Niżnik na podium!

W cieniu konkursów Letniego Granx Prix w Japonii odbyły się kolejne zawody z cyklu Fis Cup. Tym razem zawodnicy „trzeciej ligi” zaprezentowali się w rumuńskim Rasnovie, gdzie zimą mają się odbyć zawody Pucharu Świata.

Nasz reprezentant, dobrze spisujący się podczas Letniego Pucharu Kontynentalnego, Adam Niżnik zajął miejsce na podium. Młody zawodnik dzięki skokom na odległość 93 i 93,5 metra zajął drugie miejsce. W konkursie zwyciężył Austriak Markus Rupitsch (96,5/95,5m), a biało-czerwone podium uzupełnił Japończyk Yuto Nakamura (89/92,5m).

Poza Niznikiem punktowało jeszcze 4 Polaków: 16. Wiktor Pękala (86,5/88m), 17. Bartosz Czyż (81,5/87,5m), 19. Mateusz Gruszka (87,5/88,5m), 20. Jan Habdas (89/84m). Rywalizację na pierwszej serii skokiem na odległość 77 metrów,  zakończył Arkadiusz Jojko – 46. miejsce.

W konkursie brało udział 62 zawodników. Liderem klasyfikacji generalnej Fis Cup zostaje Tim Fuchs, który zgromadził 400 punktów. Najlepszy z Polaków, Adam Niżnik zajmuje miejsce szóste, gromadząc punktów 210.