FIS CUP Rasnov: Niznik ponownie na podium

Nasz niespełna 17-letni reprezentant, Adam Niżnik (89/91m) ponownie zajął miejsce na podium podczas niedzielnych zawodów Fis Cup w Rasnovie. Tak jak w dniu wczorajszym zwyciężył Austriak Markus Rupitsch, dzięki skokom na odległość 90 i 92 metry.  Biało-czerwone podium tym razem  uzupełnił inny Japończyk Shinya Komaba (95,5/90m), który prowadził po pierwszej serii.

Łącznie punktowało  pięciu Polaków. Dobrze w pierwszej serii spisał się Mateusz Gruszka, który skoczył 96 metrów, jednak w drugiej serii zepsuł skok i dzięki odległości 85,5 metra ostatecznie uplasował się na dwunastej pozycji. Kolejny z biało-czerwonych Wiktor Pękala (91,5/84,5m) zajął miejsce 16, dwa oczka niżej uplasował się Jan Habdas (89,5/87,5m). Trzydziestkę zamknął Bartosz Czyż, który po pierwszej serii był 26, ale w drugiej został zdyskwalifikowany. Podobnie jak wczoraj punktów nie zdobył Arkadiusz Jojko, który zakończył rywalizację na pierwszej serii osiągając 69 metrów i plasując się na pozycji 51.

Liderem cyklu Fis Cup pozostaje Tim Fuchs (445) z Niemiec a Adam Niżnik awansował na pozycję trzecią gromadząc punktów 290.

Kolejne zawody z cyklu Fis Cup odbędą się 5-6 października w Villach

 

Pełne wyniki niedzielnych zawodów znajdziecie TUTAJ.

Informacja własna

Anna Trybuś

 

Więcej informacji wkrótce.

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram