You are currently viewing LPK M+K Lillehammer: Klemens Murańka wygrywa, Twardosz szesnasta!
Od lewej: Klemens Murańka, Philipp Raimund, Rok Justin (fot. Bartłomiej Burda)

LPK M+K Lillehammer: Klemens Murańka wygrywa, Twardosz szesnasta!

Klemens Murańka powrócił na szczyt w dzisiejszych zawodach Pucharu Kontynentalnego mężczyzn w Lillehammer. Nasz reprezentant w jedynej serii konkursu rozegranego w niekorzystnych warunkach pogodowych skoczył 135 m. Drugie miejsce zajął Philipp Raimund z Niemiec (126 m), a podium uzupełnił lider klasyfikacji generalnej LPK, Słoweniec Rok Justin (131 m). Po dzisiejszej rywalizacji kobiet można było podziwiać kolejne w tym sezonie japońskie podium – zwyciężyła Sara Takanashi (101 i 94 m), drugie miejsce zajęła Yuki Ito (98 i 95 m), a trzecia była Nozomi Maruyama (95 i 92,5 m).

Drugim najlepszym Polakiem w Lillehammer okazał się Stefan Hula, który dzięki próbie o długości 125,5 m wylądował na ósmym miejscu. Sąsiadujące miejsca 12 i 13 zajęli odpowiednio Andrzej Stękała (128 m) i Paweł Wąsek (122 m). Punkty ominęły niestety 38-ego Kacpra Juroszka (103,5 m) i 46-tego Aleksandra Zniszczoła (93 m). W drugiej serii skoczyło zaledwie dwunastu skoczków zanim została ona odwołana z powodu zbyt silnych podmuchów wiatru.

W klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego mężczyzn liderem pozostaje Rok Justin, do którego Klemens Murańka traci 31 punktów. Dobre, czwarte miejsce zajmuje aktualnie Andrzej Stękała

Pełne wyniki konkursu mężczyzn znajdziecie TUTAJ.

W dzisiejszym konkursie kobiet najlepiej z Polek wypadła Anna Twardosz, która dzięki skokom na odległość 83 i 81,5 m zajęła 16-te miejsce. Punktowała także Kinga Rajda, która zajęła 20-te miejsce (86 i 82 m).

Kolejne miejsca naszych reprezentantek:

34. Joanna Szwab 70 m
42. Nicole Konderla 71 m
49. Wiktoria Przybyła 65 m

Pełne wyniki konkursu kobiet znajdziecie TUTAJ.

Na czele klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego kobiet figuruje Norweżka Gyda Westvold Hansen, drugie miejsce zajmuje Marita Kramer z Austrii, a trzecie Karolína Indráčková z Republiki Czeskiej. Piąte miejsce należy do Kingi Rajdy.

Kolejne zmagania w Lillehammer już jutro. Konkurs mężczyzn rozpocznie się o 9:30, zaś konkurs kobiet zaplanowany jest na godzinę 14:00.

Anna Libera, źródło: fis-ski.com