Jakub Wolny z nowym sponsorem!

Mimo, że do zimy pozostało jeszcze trochę czasu, a narciarskie emocje rozgrzewa póki co cykl Letniego Grand Prix na igelicie, z pewnością wielu z nas już nie może się doczekać zimowego Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Jakub Wolny z maskotką firmy Greinplast
Jakub Wolny z maskotką firmy Greinplast

Polscy skoczkowie od wielu sezonów dostarczają nam niezliczonych sportowych emocji, odnosząc kolejne sportowe sukcesy na skoczniach całego świata. Do Kamila Stocha, Dawida Kubackiego, czy Piotra Żyły, dołączają kolejni, którzy już niebawem mogą również zagościć w światowej czołówce. Do tego grona z powodzeniem można zaliczyć Jakuba Wolnego, czyli podopiecznego trenera Michala Dolezala z kadry A. Za kadencji trenera Stefana Horngachera, jego talent ponownie zabłysnął i zawodnik z Beskidów zaczął nawiązywać walkę z najlepszymi.

Jego potencjał dostrzegła znana marka z Podkarpacia. Firma Greinplast produkująca chemię budowlaną, a której siedziba mieści się w Krasnem pod Rzeszowem, postanowiła nawiązać współpracę z 24-latkiem. Jakub Wolny dwukrotnie odwiedził już Podkarpacie, co zaowocowało podpisaniem umowy. Od teraz logo firmy będzie widoczne na nartach reprezentanta kadry narodowej podczas każdych pucharowych zawodów.

Jakub Wolny
Jakub Wolny

Przypomnijmy, że Jakub Wolny już od najmłodszych lat był stawiany w gronie największych polskich talentów w skokach narciarskich. W 2014 roku we włoskim Predazzo zdobył dwa złote medale mistrzostw świata juniorów (indywidualnie i drużynowo). Ponadto w swoim dorobku ma triumf w klasyfikacji generalnej Letniego Pucharu Kontynentalnego (2014 r.). Miniony sezon zimowy był dla niego przełomem w dotychczasowej karierze. Zażegnał wspomnienia związane z kontuzją kolana i trzykrotnie wraz z kolegami z drużyny zwyciężył w konkursach Pucharu Świata (w Wiśle, Willingen i Planicy). Do tego na największej skoczni świata w Vikersund otarł się o podium zajmując czwarte miejsce. Na słynnej słoweńskiej Letalnicy ustanowił z kolei swój rekord życiowy, który wynosi obecnie 237,5 metra.

Czy już w nadchodzącym sezonie zimowym, Jakub Wolny ze sponsorskim wsparciem podkarpackiej firmy Greinplast sięgnie po największe życiowe sukcesy? Nam pozostaje kibicować i dmuchać pod narty – czy to na skoczni, czy przed telewizorami. jednego możemy być pewni – emocji nie zabraknie!

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram