Koniec zimowego sezonu dla Jerneja Damjana, Słoweńca czeka operacja!

Jernej Damjan (fot. Anna Cis)

Jernej Damjan (fot. Anna Cis)

Dla Jerneja Damjana zimowy sezon jeszcze tak naprawdę się nie rozpoczął, a 36-letni zawodnik już musi się pogodzić z jego zakończeniem. Okazuje się, że doświadczony słoweński skoczek w styczniu przejdzie konieczną operację barku. Tym samym jego dalsza sportowa kariera staje pod znakiem zapytania.

 

Doznałem kontuzji w styczniu tego roku. Na początku nic mi nie przeszkadzało, nawet nie zauważyłem, że coś jest nie w porządku. W końcu jednak uświadomiłem sobie, że dzieje się coś niedobrego. Natychmiast rozpocząłem serię masaży. Całe lato spędziłem wykonując w związku z tym odpowiednie ćwiczenia. Teraz doszło do tego, że nie mogę nawet unieść cięższej torby w kontuzjowanej ręce – przyznał ze smutkiem Damjan w rozmowie z portalem Siol.net.

Zgodnie z opinią lekarzy, jeżeli 36-letni Słoweniec chciałby jeszcze kontynuować karierę, niezbędna jest operacja kontuzjowanego stawu barkowo-obojczykowego. Jeden z narciarskich „weteranów” stwierdził, że musi poddać się jej jak najszybciej, jeśli w grę wchodziłyby przygotowania do kolejnego sezonu 2020/2021. – Muszę teraz iść „pod nóż”. Jeśli zrobiłbym to po zimie, odpadłaby mi najważniejsza, pierwsza część przygotowań do kolejnego sezonu – ocenił.

Kwestia kontynuowania kariery przez podopiecznego trenera Gorazda Bertoncelja wciąż nie jest jednak jasna. – Nie wiem jeszcze czy uda mi się wyzdrowieć i co będzie z moim barkiem. Zostawiam sobie otwarte drzwi. Jeśli zdecydowałbym się zakończyć karierę, powiedziałbym o tym teraz. Wrócę do tematu, gdy nadejdzie czas, kiedy powrócę do zdrowia. Wszyscy wiedzą jednak, że pracują na rzecz mojej przyszłości przez cały czas. Edukuję się i mam sporo innych funkcji, ponieważ chcę, żeby przejście do normalnego życia po zakończeniu mojej kariery było jak najłatwiejsze – stwierdził zawodnik z Lublany.

Przypomnijmy, że jego ostatnim startem w międzynarodowych zawodach jest póki co październikowy konkurs Letniego Grand Prix w Klingenthal, w którym zajął odległe 43. miejsce. W swoim dorobku Damjan ma jednak spore sukcesy, w tym dwa zwycięstwa i osiem podiów w zawodach Pucharu Świata, a także triumf w cyklu LGP w 2014 roku. Wraz z kolegami w konkursach drużynowych Słoweniec sięgał także po medale Mistrzostw Świata (Oberstdorf  2005, Oslo 2011) i Mistrzostw Świata w lotach (Vikersund 2012, Oberstdorf 2018).

 

źródło: Siol.net

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram