You are currently viewing FIS Cup Pań Oberwiesenthal: Freitag wygrywa, Rajda na podium!
Podium konkursu (od lewej: Ulrichova, Freitag, Rajda), fot. Renata Nadarkiewicz

FIS Cup Pań Oberwiesenthal: Freitag wygrywa, Rajda na podium!

Reprezentantka Niemiec, Seline Freitag, okazała się najlepsza w pierwszym konkursie FIS Cup kobiet w niemieckim Oberwiesenthal. Liderująca na półmetku zmagań Polka, Kinga Rajda, uplasowała się ostatecznie na najniższym stopniu podium.

Po pierwszej serii Kinga Rajda zajmowała pierwsze miejsce dzięki skokowi na odległość 96 metrów i wyprzedzała drugą wówczas Niemkę Selinę Freitag (92,0 m) o 4,8 punktu. Trzecia była Czeszka Klara Ulrichova (95,0 m). Czołową szóstkę uzupełniały: Daniela Haralambie (90,0 m), Guylim Park (88,0 m) i Karolina Indrackova (87,5 m).

Siódmą lokatę po pierwszej serii zajmowała Joanna Szwab (88,5 m), dziewiąta była Anna Twardosz (83,5 metra). Z awansu do finałowej serii konkursowej mogła cieszyć się też Wiktoria Przybyła (75,5 m). Niestety na pierwszej serii swój udział w konkursie zakończyła Nicole Konderla która skoczyła 67 metrów i zajęła 34. lokatę.

W serii finałowej skutecznie zaatakowały rywalki Rajdy. Konkurs wygrała Selina Freitag, która w finale uzyskała 92,5 metra. Dla 18-letniej Niemki to drugi triumf i trzecie podium w zawodach FIS Cup w karierze Na drugie miejsce awansowała z kolei Klara Ulrichova, która również skoczyła 92,5 metra. 15-letnia Czeszka po raz trzeci w swojej przygodzie z nartami wywalczyła podium „trzeciej ligi”. Polce nie udało się utrzymać pierwszego miejsca, jednak ostatecznie dzięki 87,5 metrowej odległości zdołała uplasować się na trzeciej pozycji. Podopieczna trenera Łukasza Kruczka, która jutro będzie świętować 19. urodziny już po raz jedenasty w karierze uplasowała się w czołowej trójce zawodów FIS Cup.

Czwarte miejsce utrzymała Daniela Haralambie (89,5 m), a piąta była Rosjanka Anna Shpyneva (82,0 / 92,0 m). O jedną lokatę względem pierwszej serii awansowała Joanna Szwab (88,5 \ 80,0 m). Siódme miejsce zajęła z kolei Anna Twardosz, która awansowała o dwie pozycje (83,5 / 79,0 m ). Wiktoria Przybyła zajęła ostatecznie 29. miejsce (75,5 / 70,5 m).