Horngacher zdecyował, to koniec Turnieju Czterech Skoczni dla Freitaga

Podczas gdy Karl Geiger wskakiwał na wyżyny swoich możliwości, Richard Freitag, który przed … sezonami walczył z Kamilem Stochem o wygranie 66. Turnieju Czterech Skoczni, tym razem został wycofany z tej rywalizacji już po rywalizacji w Oberstdorfie, gdzie nie przebrnął nawet kwalifikacji. Zdecydował o tym trener Stefan Horngacher.

 

Mimo, że początek zimowego sezonu nie był dla Richarda Freitaga udany, to 28-latek liczył na dobre otwarcie rodzimego turnieju. – Szczególnie nie mogę się doczekać startu w Oberstdorfie. Ja zazwyczaj startuję z pozycji atakującego, wychodzę z cienia, i właśnie z tego miejsca postaram się, żeby ten Turniej był dla mnie jak najlepszy – mówił.

Na Schattenbergschanze brutalnie te nadzieje zostały jednak zweryfikowane. Freitag kontynuował fatalną passę czterech konkursów bez żadnych pucharowych zdobyczy punktowych. Co więcej, po raz pierwszy od roku nie zdołał przebrnąć kwalifikacji – uplasował się w nich na odległym 59. miejscu i niedzielny konkurs spędził wyłącznie w roli kibica.

Trener niemieckiej kadry, Stefan Horngacher, postanowił szybko zareagować. Dziś rano podjął decyzję o wycofaniu swojego podopiecznego z kolejnych konkursów tournee. – Ritschi nie jest w stanie wpłynąć na swoje skoki tak, aby móc szybko osiągnąć wysoki poziom. Zdecydowaliśmy, że opuśći Turniej Czterech Skoczni i poświęci się treningowi w domu. Postaramy się odbudować jego formę na kolejne konkursy Pucharu Świata – argumentował szkoleniowiec z Austrii.

Niektórych rzeczy nie da się zrobić na siłę. Jak już słyszeliście, opuszczam Turniej i zamiast tego będę trenować i wykorzystam ten czas, aby popracować nad swoimi skokami. Gratulacje dla Karla Geigera, oczywiście będę kibicował moim kolegom z drużyny. Życzę wszystkim dobrego startu w Nowy Rok, do zobaczenia wkrótce – napisał Freitag na swoim profilu na Twitterze.

Podczas rywalizacji w Garmisch-Partenkirchen, miejsce ośmiokrotnego zwycięzcy zawodów PŚ zajmie teraz 21-letni Adrian Sell z niemieckiej kadry B.

Przypomnijmy, że Freitag drugi raz w karierze nie dokończy rozpoczętej rywalizacji w TCS. W sezonie 2017/2018 podczas zaciętej narciarskiej batalii z Kamilem Stochem, Niemiec zaliczył upadek podczas konkursu w Innsbrucku i z powodu stłuczenia uda nie przystąpił do finałowych zawodów w Bischofshofen.

 

źródło: Sport1.de / DSV / Twitter

 

Komentarze

comments

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram