Cały 68. Turniej Czterech Skoczni i zawodnicy w nim rywalizujący przenieśli się już do Austrii, gdzie odbędą się dwa konkursy rozstrzygające losy triumfu i Złotego Orła. Najpierw czeka nas narciarska batalia na słynnej Bergisel (HS-130) w Innsbrucku. Czy Dawid Kubacki potwierdzi, że jest skoczkiem na miarę turniejowego podium? Jak spiszą się jego główni rywale, Karl Geiger i Ryoyu Kobayashi? Odpowiedzi wkrótce.
Program zawodów:
- 3 stycznia 2020 r. (piątek):
- 11:15 – oficjalny trening
- 14:00 – kwalifikacje (Eurosport 1)
- 4 stycznia 2020 r. (sobota):
- 12:30 – seria próbna
- 14:00 – konkurs indywidualny (TVP 1, TVP Sport, Eurosport 1, lajfy.com)
Tekstowa relacja LIVE jest dostępna na SkokiPolska.pl, poniżej.
Lista startowa kwalifikacji:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik |
1 | Stefan Rainer | AUT | 1999 |
2 | Thomas Hofer | AUT | 1996 |
3 | Manuel Fettner | AUT | 1985 |
4 | Markus Schiffner | AUT | 1992 |
5 | Clemens Aigner | AUT | 1993 |
6 | Stefan Huber | AUT | 1994 |
7 | Mathis Contamine | FRA | 2001 |
8 | Cestmir Kozisek | CZE | 1991 |
9 | Clemens Leitner | AUT | 1998 |
10 | Artti Aigro | EST | 1999 |
11 | Federico Cecon | ITA | 1994 |
12 | Filip Sakala | CZE | 1996 |
13 | Vitaliy Kalinichenko | UKR | 1993 |
14 | Andrew Urlaub | USA | 2001 |
15 | Alex Insam | ITA | 1997 |
16 | Yevhen Marusiak | UKR | 2000 |
17 | Cene Prevc | SLO | 1996 |
18 | Anders Haare | NOR | 1999 |
19 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 1994 |
20 | Jonathan Learoyd | FRA | 2000 |
21 | Andreas Alamommo | FIN | 1998 |
22 | Roman Trofimov | RUS | 1989 |
23 | Sondre Ringen | NOR | 1996 |
24 | Viktor Polasek | CZE | 1997 |
25 | Vladimir Zografski | BUL | 1993 |
26 | Dimitry Vassiliev | RUS | 1979 |
27 | Dominik Peter | SUI | 2001 |
28 | Sergey Tkachenko | KAZ | 1999 |
29 | Antti Aalto | FIN | 1995 |
30 | Niko Kytosaho | FIN | 1999 |
31 | Gregor Deschwanden | SUI | 1991 |
32 | Kevin Bickner | USA | 1996 |
33 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 1991 |
34 | Taku Takeuchi | JPN | 1987 |
35 | Keiichi Sato | JPN | 1997 |
36 | Jakub Wolny | POL | 1995 |
37 | Moritz Baer | GER | 1997 |
38 | Rok Justin | SLO | 1993 |
39 | Stefan Hula | POL | 1986 |
40 | Maciej Kot | POL | 1991 |
41 | Evgeniy Klimov | RUS | 1994 |
42 | Naoki Nakamura | JPN | 1996 |
43 | Roman Koudelka | CZE | 1989 |
44 | Junshiro Kobayashi | JPN | 1991 |
45 | Robin Pedersen | NOR | 1996 |
46 | Michael Hayboeck | AUT | 1991 |
47 | Simon Ammann | SUI | 1981 |
48 | Markus Eisenbichler | GER | 1991 |
49 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 1990 |
50 | Domen Prevc | SLO | 1999 |
51 | Timi Zajc | SLO | 2000 |
52 | Stephan Leyhe | GER | 1992 |
53 | Constantin Schmid | GER | 1999 |
54 | Pius Paschke | GER | 1990 |
55 | Daiki Ito | JPN | 1985 |
56 | Piotr Żyła | POL | 1987 |
57 | Jan Hoerl | AUT | 1998 |
58 | Killian Peier | SUI | 1995 |
59 | Robert Johansson | NOR | 1990 |
60 | Johann Andre Forfang | NOR | 1995 |
61 | Daniel Huber | AUT | 1993 |
62 | Yukiya Sato | JPN | 1995 |
63 | Anze Lanisek | SLO | 1996 |
64 | Peter Prevc | SLO | 1992 |
65 | Dawid Kubacki | POL | 1990 |
66 | Daniel Andre Tande | NOR | 1994 |
67 | Kamil Stoch | POL | 1987 |
68 | Marius Lindvik | NOR | 1998 |
69 | Philipp Aschenwald | AUT | 1995 |
70 | Stefan Kraft | AUT | 1993 |
71 | Karl Geiger | GER | 1993 |
72 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 1996 |
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Informacje z naszego Twittera:
Składy kadr:
- Austria: Stefan Rainer, Thomas Hofer, Manuel Fettner, Markus Schiffner, Clemens Aigner, Stefan Huber, Clemens Leitner, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Jan Hoerl, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Stefan Kraft
- Bułgaria: Vladimir Zografski
- Czechy: Cestmir Kozisek, Filip Sakala, Viktor Polasek, Roman Koudelka
- Estonia: Artti Aigro
- Finlandia: Antti Aalto, Andreas Alamommo, Niko Kytosaho
- Francja: Mathis Contamine, Jonathan Learoyd
- Japonia: Taku Takeuchi, Keiichi Sato, Naoki Nakamura, Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Yukiya Sato, Ryoyu Kobayashi
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
- Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko
- Niemcy: Moritz Baer, Markus Eisenbichler, Stephan Leyhe, Constantin Schmid, Pius Paschke, Karl Geiger
- Norwegia: Anders Haare, Sondre Ringen, Robin Pedersen, Robert Johansson, Johann Andre Forfang, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik
- Polska: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Jakub Wolny, Piotr Żyła
- Rosja: Roman Trofimov, Dimitry Vassiliev, Evgeniy Klimov
- Słowenia: Cene Prevc, Rok Justin, Domen Prevc, Timi Zajc, Anze Lanisek, Peter Prevc
- Stany Zjednoczone: Kevin Bickner, Andrew Urlaub
- Szwajcaria: Dominik Peter, Gregor Deschwanden, Simon Ammann, Killian Peier
- Ukraina: Yevhen Marusiak, Vitaliy Kalinichenko
- Włochy: Federico Cecon, Alex Insam
informacja własna