You are currently viewing PK Klingenthal: Zwycięstwo Stefana Hubera, Andrzej Stękała piąty
Stefan Huber (fot. Julia Piątkowska)

PK Klingenthal: Zwycięstwo Stefana Hubera, Andrzej Stękała piąty

Stefan Huber zwyciężył w dzisiejszym konkursie Pucharu Kontynentalnego na dużej skoczni HS-140 w niemieckim Klingenthal po skokach na odległość 136 oraz 142 metrów. Piąty wynik wywalczył najlepszy z reprezentantów Polski, Andrzej Stękała. Trzech biało-czerwonych zdołało zapunktować w sobotnim konkursie.

8H7A2150 - PK Klingenthal: Zwycięstwo Stefana Hubera, Andrzej Stękała piąty
Ziga Jelar (fot. Julia Piątkowska)

Stefan Huber w dzisiejszym konkursie nie dał szans rywalom i pewnie zwyciężył po skokach na odległość 136  oraz 142 metrów. Dla 25-letniego Austriaka jest to czwarte zwycięstwo i jubileuszowe dziesiąte podium wywalczone w narciarskiej „drugiej lidze”.

Drugie miejsce zajął Ziga Jelar, który na półmetku ze 133 metrową odległością zajmował szóstą lokatę. Finałowy skok na odległość  136 metrów pozwolił mu jednak poprawić swój wynik i wskoczyć na podium. Dla 22-letniego Słoweńca to szóste podium Pucharu Kontynentalnego w sportowym dorobku. Warto zaznaczyć, że Jelar do zwycięzcy stracił sporo, bo aż 20,1 punktu.

Trzecie miejsce zajął Robin Pedersen, który utrzymał miejsce na podium po skokach na 134 i 134,5 metra. Tym samym Norweg, który miał udany start sezonu w Pucharze Świata, jednak później nieco obniżył loty, znowu zdaje się powracać do lepszej dyspozycji.

8H7A0331 - PK Klingenthal: Zwycięstwo Stefana Hubera, Andrzej Stękała piąty
Andrzej Stękała (fot. Julia Piątkowska)

Na czwarte miejsce spadł Clemens Aigner (135,5 / 130,5 m), który na półmetku zajmował drugie miejsce. Piąte miejsce zajmowane po pierwszej serii utrzymał najmocniejszy z reprezentantów Polski na Vogtland Arenie (HS-140), Andrzej Stękała, który oddał skoki na odległość 133 i 129 metrów. Najlepszą szóstkę zamknął wciąż aktualny lider cyklu, Clemens Leitner (129,5 / 130,5 m).

Punkty zdobyło jeszcze dwóch Polaków. Piętnaste miejsce zajął Klemens Murańka (129,0 / 127,0 m), zaś 27. był Paweł Wąsek (124,5 / 120,5 m).

Do finałowej serii nie awansowali pozostali podopieczni trenera Macieja Maciusiaka. Kacper Juroszek po skoku na odległość 114,5 metra ukończył konkurs na 46. pozycji. Dwie lokaty niżej sklasyfikowany został Tomasz Pilch (118,5 m). Na uwagę zasługuje też dopiero 33. miejsce utytułowanego 47-letniego Japończyka, Noriakiego Kasaiego.