You are currently viewing PŚ Titisee-Neustadt: Kraft odlatuje w serii próbnej, Kubacki drugi! [WYNIKI]
Stefan Kraft (fot. Bartosz Leja)

PŚ Titisee-Neustadt: Kraft odlatuje w serii próbnej, Kubacki drugi! [WYNIKI]

Austriak Stefan Kraft szybując 142 metry okazał się najlepszym zawodnikiem serii próbnej poprzedzającej niedzielny konkurs Pucharu Świata w niemieckim Titisee-Neustadt. Drugie miejsce zajął reprezentant Polski, Dawid Kubacki, który przy słabszym wietrze pod narty uzyskał 135 metrów. Dobrze spisał się też czwarty w stawce Kamil Stoch (132,5 m).

Stefan Kraft startując z obniżonej, 7. belki startowej, trafił jednak na bardzo sprzyjające warunki wietrzne (1,14 m/s) i bardzo umiejętnie to wykorzystał. Austriak poszybował 142 metry i był najlepszym zawodnikiem serii próbnej na Hochfirstschanze (HS-142). Drugie miejsce zajął Dawid Kubacki, który mógł liczyć na nieco mniejsze wsparcie wiatru (0,68 m/s) i uzyskał 135 metrów. Czołową trójkę uzupełnił startujący z wyższego rozbiegu i przy mocniejszym podmuchu pod narty (1,19 m/s) Słoweniec Domen Prevc, który doleciał do 140. metra.

Czwarte miejsce zajęli ex aequo lider turnieju Tititsee-Neustadt Five, Japończyk Ryoyu Kobayashi (136,5 m) oraz nasz reprezentant Kamil Stoch (132,5 m). Najlepszą szóstkę zamknął mający najtrudniejsze warunki w czołówce (0,01 m/s w plecy) Norweg, Robert Johansson (130,0 m).

W najlepszej trzydziestce zmieścił się jeszcze jeden polski podopieczny trenera Michala Doleżala. Był nim Piotr Żyła, który po skoku na 123,5 metra zajął 19. miejsce. 31. był Stefan Hula (122,0 m), 36. Aleksander Zniszczoł (120,0 m), a 45. Maciej Kot (112,0 m).

Z udziału w serii próbnej postanowili zrezygnować Rosjanin Roman Trofimov oraz Japończyk Daiki Ito.

Początek pierwszej serii konkursowej jest zaplanowany na godzinę 15:15. Telewizyjna transmisja na TVP 1 i Eurosporcie 1. Tekstowa relacja LIVE trwa na SkokiPolska.pl >>>