Igrzyska Młodzieży: Woergoetter ze złotem, Niżnik siódmy [WYNIKI]

Adam Niżnik (fot. Julia Piątkowska)

Austriak Marco Woergoetter zdobył złoty medal w konkursie skoków narciarskich podczas III Młodzieżowych Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lozannie. W konkursie rozgrywanym na skoczni HS-90 we francuskim Premanon, na siódmej pozycji został sklasyfikowany reprezentant Polski, Adam Niżnik.

17-letni Marco Woergoetter był dzisiaj zdecydowanie najlepiej dysponowanym zawodnikiem. Austriak w dwóch seriach konkursowych oddał najwyżej punktowane skoki na odległość 91,5 oraz 90 metrów i bardzo pewnie zwyciężył gromadząc 257,7 punktu. Srebrny medal zdobył Słoweniec Mark Hafnar (91,0 / 89,0 m), który awansował z czwartej pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie na drugie miejsce. Wicelider na półmetku zmagań, Austriak David Haagen (88,0 / 86,0 m), ostatecznie zajął trzecie miejsce i mógł się cieszyć z brązowego medalu.

Medalowa zdobycz umknęła za to trzeciemu po pierwszej serii Rosjaninowi. Danil Sadreev (87,0 / 85,5 m) przez słabszy skok finałowy musiał się zadowolić czwartą pozycją. Piąty był jego rodak, Ilya Mankov (89,0 / 85,0 m), a szósty Słoweniec Jernej Presecnik (88,0 / 81,5 m).

Mocniejszy z dwóch startujących we Francji polskich zawodników, Adam Niżnik, w pierwszej serii oddał skok na odległość 85 metrów i na półmetku zawodów zajmował siódme miejsce. W finałowej serii reprezentant polskiej kadry młodzieżowej uzyskał 82,5 metra i dzięki temu obronił siódme miejsce. Drugi z biało-czerwonych, Jan Habdas (82,0 / 75,0 m) nie zdołał utrzymać czternastej pozycji i ostatecznie wylądował na 23. miejscu.

W zmaganiach wzięło udział łącznie 36 zawodników.