You are currently viewing FIS Cup Villach: Woergoetter wygrywa, Pilch dziewiąty [WYNIKI]
Tomasz Pilch (fot. PZN)

FIS Cup Villach: Woergoetter wygrywa, Pilch dziewiąty [WYNIKI]

Marco Woergoetter, którego mogliśmy już w tym sezonie obserwować podczas zmagań w Pucharze Świata, wygrał dzisiejsze zawody cyklu FIS Cup w Villach. Skoczek triumfował dzięki skokom na odległość 96 i 98 metrów. Dla 17-letniego Austriaka to pierwsze zwycięstwo i pierwsze podium w zawodach rozgrywanych pod egidą Międzynarodowej Federacji Narciarskiej.

Na drugiej pozycji uplasował się rodak zwycięzcy, 19-letni Peter Resinger (94,0 / 95,0 m), który już po raz drugi w czasie swojej przygody z nartami wywalczył podium narciarskiej „trzeciej ligi” na Alpen Arenie (K-90 / HS-98). Awans na trzecie miejsce z czwartej pozycji zajmowanej po pierwszej rundzie, wywalczył 17-letni Słoweniec Mark Hafnar (92,5 / 95,5 m), dla którego jest to największy sukces w dotychczasowym sportowym dorobku.

Tuż za podium uplasował się wicelider klasyfikacji FIS Cup, Niemiec Tim Fuchs (95,5 / 95,0 m), piąty był kolejny Austriak Josef Ritzer (93,0 / 94,5 m), a szósty jego kolega z drużyny, Thomas Lackner (90,0 / 97,0 m).

Najlepszy z biało-czerwonych, Tomasz Pilch, zajął dziewiąte miejsce dzięki skokom na odległość 91,5 i 95,5 metra. Osiemnasty był Adam Niżnik (89,5 / 93,5 m). Punktowali jeszcze: 23. Mateusz Gruszka  (88,0 / 90,5 m), 27. Szymon Jojko (87,0 / 89,0 m) oraz 28. Jarosław Krzak (91,0 / 84,5 m). Rywalizację na pierwszej serii zakończył niestety Kacper Stosel. Młody zawodnik zajął 77. miejsce i tyle samo metrów uzyskał.

Warto zaznaczyć, że w rywalizacji wzięło udział aż 93 skoczków z 15 krajów.

Pełne wyniki konkursu >>>

Kolejne zmagania z cyklu FIS Cup w austriackim Villach, już jutro. Po odwołaniu konkursów FIS Cup w czeskim Libercu, które miały się odbyć w dniach 22-23 lutego, niedzielna rywalizacja na Alpen Arenie będzie jednocześnie finałem narciarskiej trzeciej ligi w sezonie 2019/2020.

Liderem klasyfikacji generalnej cyklu pozostaje nieobecny w Villach Austriak Stefan Rainer (772 pkt). Wyprzedzić go może jeszcze tylko drugi w stawce, Niemiec Tim Fuchs (757 pkt). Trzeci jest również nieobecny na Alpen Arenie Maximilian Steiner (631 pkt). Najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Adam Niżnik (480 pkt), zajmuje czwarte miejsce i nie ma już szans wskoczyć na podium, ponieważ do Steinera traci 151 punktów.