Piątkowymi kwalifikacjami i konkursem indywidualnym rozpocznie się długi weekend z Pucharem Świata w fińskim Lahti. Zawodnicy zmierzą się na dużym obiekcie Salpausselka (K-116 / HS-130). Wśród faworytów będą triumfatorzy ostatnich dwóch konkursów, Austriak Stefan Kraft i Niemiec Karl Geiger. W gronie kandydatów do czołowych lokat będą też Polacy, z Dawidem Kubackim, Kamilem Stochem i Piotrem Żyłą.
Program zawodów:
- 28 lutego 2020 r. (piątek):
- 14:00 - oficjalny trening
- 16:00 - kwalifikacje
- 17:30 - konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1)
- 29 lutego 2020 r. (sobota):
- 15:00 - seria próbna
- 16:00 - konkurs drużynowy (TVP 1, Eurosport 1)
- 1 marca 2020 r. (niedziela):
- 14:00 - kwalifikacje
- 15:30 - konkurs indywidualny (TVP 1, Eurosport 1)
Tekstowa relacja LIVE (FIS) jest dostępna poniżej.
Lista startowa piątkowych kwalifikacji:
BIB | zawodnik | kraj | rocznik |
1 | Mico Ahonen | FIN | 2001 |
2 | Andreas Alamommo | FIN | 1998 |
3 | Eetu Nousiainen | FIN | 1997 |
4 | Arttu Pohjola | FIN | 2001 |
5 | Vojtech Stursa | CZE | 1995 |
6 | Paweł Wąsek | POL | 1999 |
7 | Mikhail Nazarov | RUS | 1994 |
8 | Jarkko Maatta | FIN | 1994 |
9 | Sabirzhan Muminov | KAZ | 1994 |
10 | Denis Kornilov | RUS | 1986 |
11 | Severin Freund | GER | 1988 |
12 | Roman Sergeevich Trofimov | RUS | 1989 |
13 | Andreas Schuler | SUI | 1995 |
14 | Klemens Murańka | POL | 1994 |
15 | Sergey Tkachenko | KAZ | 1999 |
16 | Niko Kytosaho | FIN | 1999 |
17 | Artti Aigro | EST | 1999 |
18 | Kevin Bickner | USA | 1996 |
19 | Mackenzie Boyd-Clowes | CAN | 1991 |
20 | Aleksander Zniszczoł | POL | 1994 |
21 | Gregor Deschwanden | SUI | 1991 |
22 | Stefan Huber | AUT | 1994 |
23 | Anders Haare | NOR | 1999 |
24 | Naoki Nakamura | JPN | 1996 |
25 | Vladimir Zografski | BUL | 1993 |
26 | Anze Semenic | SLO | 1993 |
27 | Jakub Wolny | POL | 1995 |
28 | Simon Ammann | SUI | 1981 |
29 | Keiichi Sato | JPN | 1997 |
30 | Evgeniy Klimov | RUS | 1994 |
31 | Cene Prevc | SLO | 1996 |
32 | Ziga Jelar | SLO | 1997 |
33 | Robin Pedersen | NOR | 1996 |
34 | Antti Aalto | FIN | 1995 |
35 | Junshiro Kobayashi | JPN | 1991 |
36 | Markus Eisenbichler | GER | 1991 |
37 | Jan Hoerl | AUT | 1998 |
38 | Killian Peier | SUI | 1995 |
39 | Roman Koudelka | CZE | 1989 |
40 | Michael Hayboeck | AUT | 1991 |
41 | Daiki Ito | JPN | 1985 |
42 | Gregor Schlierenzauer | AUT | 1990 |
43 | Pius Paschke | GER | 1990 |
44 | Domen Prevc | SLO | 1999 |
45 | Robert Johansson | NOR | 1990 |
46 | Daniel Huber | AUT | 1993 |
47 | Constantin Schmid | GER | 1999 |
48 | Timi Zajc | SLO | 2000 |
49 | Anze Lanisek | SLO | 1996 |
50 | Yukiya Sato | JPN | 1995 |
51 | Philipp Aschenwald | AUT | 1995 |
52 | Johann Andre Forfang | NOR | 1995 |
53 | Piotr Żyła | POL | 1987 |
54 | Daniel Andre Tande | NOR | 1994 |
55 | Peter Prevc | SLO | 1992 |
56 | Stephan Leyhe | GER | 1992 |
57 | Marius Lindvik | NOR | 1998 |
58 | Kamil Stoch | POL | 1987 |
59 | Ryoyu Kobayashi | JPN | 1996 |
60 | Dawid Kubacki | POL | 1990 |
61 | Karl Geiger | GER | 1993 |
62 | Stefan Kraft | AUT | 1993 |
Składy kadr:
- Austria: Stefan Huber, Jan Hoerl, Michael Hayboeck, Gregor Schlierenzauer, Daniel Huber, Philipp Aschenwald, Stefan Kraft
- Bułgaria: Vladimir Zografski
- Czechy: Vojtech Stursa, Roman Koudelka
- Estonia: Artti Aigro
- Finlandia: Mico Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen, Arttu Pohjola, Jarkko Maatta, Niko Kytosaho, Antti Aalto
- Japonia: Naoki Nakamura, Keiichi Sato, Junshiro Kobayashi, Daiki Ito, Yukiya Sato, Ryoyu Kobayashi
- Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
- Kazachstan: Sabirzhan Muminov, Sergey Tkachenko
- Niemcy: Severin Freund, Markus Eisenbichler, Pius Paschke, Constantin Schmid, Stephan Leyhe, Karl Geiger
- Norwegia: Anders Haare, Robin Pedersen, Robert Johansson, Robert Johansson, Daniel Andre Tande, Marius Lindvik
- Polska: Paweł Wąsek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jakub Wolny, Piotr Żyła, Kamil Stoch, Dawid Kubacki
- Rosja: Mikhail Nazarov, Denis Kornilov, Roman Sergeevich Trofimov, Evgeniy Klimov
- Słowenia: Anze Semenic, Cene Prevc, Ziga Jelar, Domen Prevc, Timi Zajc, Anze Lanisek, Peter Prevc
- Stany Zjednoczone: Kevin Bickner
- Szwajcaria: Andreas Schuler, Gregor Deschwanden, Simon Ammann, Killian Peier
Tekstowa relacja LIVE (FIS):
Informacje z naszego Twittera:
Bartosz Leja,
informacja własna