You are currently viewing PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!

PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!

Hayboeck Kraft Prevc Zakopane2016 jpiatkowska - PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!

Dwoma równymi skokami Austriak, Stefan Kraft, wygrał rywalizację w ramach Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi w Zakopanem. Peter Prevc prowadzący po pierwszej serii nie zdołał obronić pozycji i spadł na trzecie miejsce. Najlepszym z Polaków pozostał Kamil Stoch.

Kraft Stefan TCS.Innsbruck.2015.leader fot.Julia .Piatkowska1 300x200 - PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!
Stefan Kraft, fot. Julia Piątkowska

Zwycięzca, Stefan Kraft, na drugim miejscu po pierwszej serii konkursowej miał pełne pole do popisu i ataku na fotel najlepszego w Zakopanem. W pełni z tego skorzystał i dzięki temu odnotował pierwsze w tym sezonie miejsce na podium! Podopieczny Heinza Kuttina nie krył radości ze zwycięstwa. Na drugim miejscu uplasował się rodak Krafta, Michael Hayboeck, który po oddaniu drugiej długości skoku w konkursie – 138 metrów, awansował z trzeciej lokaty po pierwszej serii.

Prevc Peter 4HT.Oberstdorf.2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!
Peter Prevc, fot. Julia Piątkowska

Podium uzupełnił Słoweniec, Peter Prevc, który po uzyskaniu 140 metrów w pierwszej serii, nie miał tyle szczęścia przy drugiej próbie i uzyskał „tylko” 125 metrów. Słoweniec mimo nie najlepszego drugiego skoku zaliczył pięć not po 18,5 punktu. Prevc umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zgromadził do tej pory 1084 punkty.

Tuż za podium znalazł się trzeci po pierwszej serii Norweg, Kenneth Gangnes. Podopieczny Stoeckla, mimo lepszego drugiego skoku, nie zdołał rywalizować z Hayboeckiem z którym dzielił miejsce z pierwszej rundy. Piątą lokatę zajął Johann Andre Forfang, który awansował o jedno oczko. Czołową szóstkę zamknął Niemiec, Richard Freitag,który awansował z ósmej lokaty.

Stoch Kamil Zakopane.2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!
Kamil Stoch, fot. Bartosz Leja

Wśród Polaków odrodzenie zanotował Kamil Stoch. Uśmiech naszego lidera mówił sam za siebie. Dwukrotny złoty medalista olimpijski zajął ostatecznie ósme miejsce a odległości jakie osiągał były porównywalne (131,5 m oraz 129,5 m). Drugą dziesiątkę otworzyła na 12. miejscu Maciej Kot, który nieznacznie spadł po pierwszej serii. Duży awans zaliczył Dawid Kubacki, który awansował aż o dziesięć miejsc – z 26. lokaty wskoczył na 16!

Stekala Andrzej Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PŚ Zakopane: Kraft strąca Prevca z fotela lidera i wygrywa zawody!
Andrzej Stękała, fot. Julia Piątkowska

Najlepszy wynik w tym sezonie Pucharu Świata osiągnął bardzo dobrze skaczący na Wielkiej Krokwi Andrzej Stękała – ostatecznie zajął miejsce 17. tuż za Kubackim. Stefan Hula awansował w stosunku do pierwszej serii o trzy miejsca i konkurs zakończył na 21. lokacie. Ostatnim z punktujących Polaków był Jakub Wolny, który po gorszym drugim skoku, zajął 27. miejsce.