You are currently viewing PK Bischofshofen: Triumf Geigera, wysoka lokata Kłuska

PK Bischofshofen: Triumf Geigera, wysoka lokata Kłuska

klusek bartlomiej b.leja - PK Bischofshofen: Triumf Geigera, wysoka lokata KłuskaKarl Geiger, który prowadził po pierwszej serii konkursu Pucharu Kontynentalnego w Bischofshofen, w finale postawił kropkę nad i odnosząc czwarty triumf w zawodach tej rangi w karierze. Na podium nie zdołali wskoczyć reprezentanci Polski, jednak najbliżej tego był Bartłomiej Kłusek, który ukończył zmagania na piątym miejscu.

Geiger Karl Wisla fot.B.Leja  300x200 - PK Bischofshofen: Triumf Geigera, wysoka lokata Kłuska
Karl Geiger, fot. Bartosz Leja

Reprezentant Niemiec Karl Geiger zwyciężył na skoczni im. Paula Ausserleitnera (K-125 / HS-140) skacząc 133 i 139 metrów. Na drugim stopień podium zdołał wskoczyć trzeci na półmetku Norweg, Tom Hilde (130,5 / 135,0 m), a trzecie miejsce wywalczył szósty po pierwszej serii Austriak, Thomas Hofer (128,5 / 133,0 m).

Tuż za podium uplasował się Amerykanin Nicholas Alexander, który nie zdołał powtórzyć sukcesu sprzed trzech lat, kiedy to plasował się na podium w Neustadt. Wysoka pozycja skoczka ze Stanów Zjednoczonych jest jednak warta uwagi, szczególnie w obliczu jego powrotu po ciężkiej kontuzji kolana. Na piątej lokacie znalazł się najwyżej sklasyfikowany reprezentant Polski, Bartłomiej Kłusek (133,5 / 129,5 m), a czołową szóstkę uzupełnił reprezentant Italii, Alex Insam.

Bischofshofen Paul Ausserleitner Schanze fot.Julia .Piatkowska 300x200 - PK Bischofshofen: Triumf Geigera, wysoka lokata Kłuska
Bischofshofen 'Paul-Ausserleitner-Schanze', fot. Julia Piątkowska

W drugiej dziesiątce stawki mieliśmy jednego przedstawiciela i był nim junior, Przemysław Kantyka (127,5 / 124,0 m). Trzech biało-czerwonych wylądowało w trzeciej dziesiątce i także skromnie powiększyli swój pucharowy dorobek. Krzysztof Biegun był 23. (123,0 / 126,0 m), Jakub Wolny 27. (122,5 / 121,5 m), a Piotr Żyła (122,5 / 139,0 m), który w finałowej próbie zaliczył upadek po wylądowaniu, zajął 29. pozycję. Swój udział w konkursie już na pierwszej serii zakończył Jan Ziobro (120,5 m / 33. miejsce), który po nieco lepszych skokach w Zakopanem, na Paul-Ausserleitner-Schanze powrócił niestety do słabszych rezultatów.