You are currently viewing FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta
Nika Kriznar (fot. Julia Piątkowska)

FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta

Nika Kriznar fot. Julia Piątkowska1 - FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta

Nika Križnar, tak jak w sobotę, tak i w niedzielę okazała się najlepszą skoczkinią zawodów Pucharu FIS na skoczni normalnej w austriackim Villach (K-90 / HS-98). Słowenka wyprzedziła Niemkę Juliane Seyfarth oraz Rumunkę Danielę Haralambie. W najlepszej „10” zameldowały się dwie Polki: Kamila Karpiel i Anna Twardosz.

Kriznar Nika Oberstdorf.2017 fot.Frederik.Clasen 300x199 - FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta
Nika Križnar, fot. Frederik Clasen

Niedzielny konkurs kobiet, rozgrywany w ramach Pucharu FIS, stanął pod znakiem rywalizacji 17-letniej Słowenki Niki Križnar i 10 lat starszej Niemki Juliane Seyfarth. Po I serii liderką była bardziej doświadczona skoczkini (95,5 m), z przewagą 1 pkt. nad słoweńską juniorką (94,5 m).

W rundzie finałowej Križnar przekroczyła punkt konstrukcyjny o 1 metr – Niemka do tej odległości dołożyła jeszcze pół metra. I choć to Seyfarth skakała dalej, ze względu na przeciętne noty za styl musiała uznać wyższość Słowenki, która w nocie końcowej uzyskała nad nią najmniejszą możliwą na skoczni normalnej przewagę (0,5 pkt.).

Karpiel Kamila fot.Bartosz.Leja  300x201 - FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta
Kamila Karpiel, fot. Bartosz Leja

Na najniższym stopniu podium drugi raz z rzędu stanęła reprezentantka Rumunii, Daniela Haralambie (91 i 91,5 m), wyprzedzając w finale trzecią po I serii Austriaczkę Sophie Mair, ostatecznie sklasyfikowaną na 4. pozycji (92 i 87,5 m). Dobrą formę potwierdziła Kamila Karpiel (89,5 i 88 m). Skoczkini zakopiańskiego AZS-u zajęła 5. miejsce, ex aequo z drugą skoczkinią piątkowych zawodów, Niemką Luisą Goerlich (85,5 i 92 m).

Twardosz Anna LMP.Szczyrk.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta
Anna Twardosz, fot. Julia Piątkowska

Najlepszą „10” uzupełniły: 7. Lisa Eder z Austrii (87 i 89 m), 8. Ursa Bogataj ze Słowenii (90,5 i 85 m), 9. Polka Anna Twardosz (89 i 86 m) i 10. Słowenka Jerneja Brecl (88,5 i 86 m).

Aktualna zimowa mistrzyni Polski Kinga Rajda zajęła 12. miejsce (89,5 i 84,5 m). Jeden punkt do klasyfikacji FIS Cup zdobyła dziś Joanna Kil, która w I serii skoczyła 75,5 m, zaś w rundzie finałowej została zdyskwalifikowana za nieprzepisowy kombinezon i zajęła ostatecznie 30. pozycję.

Pełne wyniki zawodów »

Juliane Seyfarth WSC.Falun .2015 fot.Julia .Piatkowska 300x200 - FIS Cup Villach: Druga wygrana Križnar, Karpiel piąta
Juliane Seyfarth, fot. Julia Piątkowska

W klasyfikacji generalnej cyklu po dwóch konkursach z kompletem punktów prowadzi Nika Križnar. Druga jest Juliane Seyfarth (130 pkt.), a trzecia Luisa Goerlich (125 pkt.).

Najlepsza z Polek Kamila Karpiel zajmuje 6. pozycję (77 pkt.), Anna Twardosz jest 10. (51 pkt.), na 14. miejscu plasuje się Kinga Rajda (35 pkt.), a 27. jest Joanna Kil (8 pkt.).

Kolejne zawody z cyklu żeńskiego Pucharu FIS odbędą się w dniach 16-17 września w szwajcarskim Kandersteg.