You are currently viewing FIS Cup Pań Rasnov: Haralambie ponownie najlepsza, Polki na podium
Kinga Rajda i Kamila Karpiel (fot. Martyna Osuchowska / Julia Piątkowska)

FIS Cup Pań Rasnov: Haralambie ponownie najlepsza, Polki na podium

Kinga.Rajda Kamila.Karpiel lato.2017 fot.Martyna.Osuchowska.Julia .Piatkowska - FIS Cup Pań Rasnov: Haralambie ponownie najlepsza, Polki na podium

Daniela Haralambie powtórzyła wczorajszy sukces i znów okazała się najlepsza w ostatnim konkursie w letnim cyklu FIS Cup. Tym samym Rumunka wygrała klasyfikację generalną całego cyklu. Podium w zmaganiach w Rasnovie na skoczni HS-100 uzupełniły reprezentantki Polski: podobnie jak wczoraj, drugie miejsce zajęła Karpiel, a trzecie Rajda.

Seria próbna

Daniela Haralambie już od rana pokazywała, że dziś znów będzie chciała odnieść zwycięstwo. Reprezentantka Rumunii wygrała serię próbną skacząc 90. metrów. Kolejne pięć lokat zajęły Polki. Druga była Kamila Karpiel (87,5 m), a trzecia Magdalena Pałasz (85 m). Tuż za podium uplasowała się Kinga Rajda (83,5 m), a kolejne dwa miejsca zajęły: Anna Twardosz (81 m) i Paulina Cieślar (78 m). Najsłabsza z „biało-czerwonej” reprezentacji, Katarzyna Harsche, zajęła 12. pozycję (63 m).

Haralambie wygrywa, Karpiel i Rajda na podium

Daniela Haralambie odniosła dzisiaj swoje 9. zwycięstwo w zawodach rangi FIS Cup, zaś po raz siódmy triumfowała w Rasnovie. Rumunka od czwartku nie przegrała na tej skoczni ani jednej serii. Dziś podobnie była najlepsza i dzięki dwóm skokom na odległość 88. metrów zanotowała 17. podium w swojej karierze.

21765428 1388830961225205 1824749739936564192 o 300x195 - FIS Cup Pań Rasnov: Haralambie ponownie najlepsza, Polki na podium
Podium konkursu FIS Cup Pań w Rasnovie: Daniela Halambrie, Kamila Karpiel i Kinga Rajda, fot. Renata Nadarkiewicz

Drugie miejsce zajęła Kamila Karpiel. Polka w obu seriach oddała najdalsze próby z całej stawki startujących (88,5 m / 89 m), ale słabsze noty za styl i więcej odjętych punktów za sprzyjające warunki sprawiły, że drugi dzień z rzędu zawodniczka z Zakopanego musiała ustąpić pierwszego miejsca 20-letniej Rumunii.

Kinga Rajda dzięki skokom na odległość 86,5 i 82,5 metra uplasowała się na najniższym stopniu podium. Był to najlepszy wynik zawodniczki ze Szczyrku w tym sezonie i jednocześnie ósme miejsce w czołowej trójce zawodów FIS Cup w karierze.

Na czwartej lokacie uplasowała się Czeszka Stepanka Ptackova (83 m / 79 m), która wczoraj była trzecia. Kolejne dwie pozycje zajęły Polki: Magdalena Pałasz była piąta (75,5 m / 74,4 m), a Anna Twardosz szósta (84 m / 79 m).

Pozostałe „biało-czerwone” zawodniczki sklasyfikowano na następujących miejscach: Paulina Cieślar zajęła 8. miejsce (79,5 m / 70,5 m), a Katarzyna Harsche 11. (68,5 m / 73 m).

Zarówno podczas serii próbnej, jak i obu serii konkursowych zawodniczki startowały z 37. platformy najazdowej. Do końcowego wyniku oprócz długości skoku i not za styl, doliczano lub odejmowano punkty za panujące na skoczni warunki wietrzne, co nie jest typowe dla zawodów tej rangi.

Pełne wyniki > >

Klasyfikacja generalna

Dzisiejszy konkurs na skoczni normalnej HS-100 w Rasnovie był ostatnim z cyklu FIS Cup rozegranym na igelicie. Letnie zmagania na pierwszym miejscu ukończył dzisiejsza triumfatorka, Daniela Haralambie (382 pkt.), która tylko o dwa punkty wyprzedziła nieobecną w Rumunii Słowenkę, Nikę Kriznar (380 pkt). Na trzecie miejsce awansowała Kamila Karpiel (237 pkt). Kolejne, zimowe zawody odbędą się w dniach 7-8 grudnia w kanadyjskim Whistler.

Źródło: fis-ski.com / informacja własna