You are currently viewing PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.
David Siegel (fot. Julia Piątkowska)

PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.

Siegel David WC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska1 - PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.

David Siegel wygrał niedzielne zawody Pucharu Kontynentalnego w niemieckim Titisee-Neustadt (K-125 / HS-142). Reprezentant Niemiec wyprzedził Norwegów: sobotniego zwycięzcę Mariusa Lindvika oraz Sondre Ringena. Premiowane punktami do klasyfikacji miejsca zajęło trzech Polaków. Najlepiej z nich spisał się Przemysław Kantyka. Skoczek z podżywieckich Gilowic zajął dziewiąte miejsce.

Seria próbna:

Siegel David WC.Zakopane.2016 fot.Julia .Piatkowska 300x199 - PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.
David Siegel, fot. Julia Piątkowska

W serii próbnej najlepszą notę łączną uzyskał David Siegel (131 m). Drugi był Słoweniec Nejc Dezman (132,5 m), a trzeci – Francuz Vincent Descombes Sevoie (134 m).

Najlepiej z Polaków spisał się Aleksander Zniszczoł (12. miejsce; 124 m). Wyniki pozostałych reprezentantów Polski: 23. Przemysław Kantyka (120,5 m), 32. Klemens Murańka (118 m), 40. Paweł Wąsek (116 m), 66. Andrzej Stękała (97,5 m).

Konkurs:

Marius Lindvik Oslo.2017 fot.Maria .Grzywa 300x199 - PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.
Marius Lindvik, fot. Maria Grzywa

W I serii konkursowej David Siegel osiągnął najlepszą odległość dnia - 140 metrów. Skok na 135 m w rundzie finałowej pozwolił mu utrzymać prowadzenie po pierwszej kolejce. Niemiec wygrał z przewagą 1,9 pkt. nad Mariusem Lindivkiem z Norwegii (136 i 135,5 m), który na podium zawodów PK stanął po raz trzeci z rzędu. Trzeci był inny Norweg - Sondre Ringen (137 i 136,5 m).

W czołowej "6" znaleźli się jeszcze: popularny i doświadczony Norweg Tom Hilde (135 i 134 m), Austriak Thomas Lackner (137 i 136 m) oraz kolejny z reprezntantów Norwegii, Joachim Hauer (137,5 i 134 m).

Kantyka Przemyslaw FIS.Cup .Szczyrk.2016 fot.Bartosz.Leja  300x199 - PK Titisee-Neustadt: Siegel zwycięża w drugim konkursie, Kantyka 9.
Przemysław Kantyka, fot. Bartosz Leja

Jedynym reprezentantem Polski, który zajął miejsce w najlepszej "10" był tym razem Przemysław Kantyka - z odległościami 131 i 132,5 m. Na miejscu 18. sklasyfikowano Aleksandra Zniszczoła (131 i 125,5 m). Dwie lokaty niżej uplasował się Klemens Murańka. Zakopiańczyk w I serii oddał skok na bardzo dobrą odległość - 139 metrów. Odjęto mu jednak wówczas aż 17,5 pkt. za wiatr wiejący pod narty (najmocniejszy w całym konkursie). W finale Polak uzyskał 127,5 m.

Poza czołową "30" zawody zakończyli Paweł Wąsek (46.; 125,5 m) oraz Andrzej Stękała (65.; 109,5 m).