Kraj: Polska
Punkt konstrukcyjny (K): 123 metry
Wielkość skoczni (HS): 140 metrów
Igelit: jest
Rok budowy: 1992 r.
Przebudowy, remonty (lata): 2006
Certyfikat FIS ważny do: 30.12.2027 r.
Pojemność trybun: 50 000 kibiców
Oficjalny zimowy rekord skoczni mężczyzn:
146,0 m (Simon Ammann SUI, 06.12.2009 r., Puchar Świata)
Letni rekord skoczni mężczyzn:
146,0 m (Bendik Jakobsen Heggli NOR, 09.09.2020 r.)
Najdłuższy skok mężczyzn (z upadkiem):
150,5 m (Gregor Schlierenzauer AUT, 06.12.2009 r., Puchar Świata)
Oficjalny zimowy rekord skoczni kobiet:
141,5 m (Maren Lundby NOR, 11.03.2019 r., Puchar Świata – kwalifikacje)
Zimowy rekord skoczni kobiet:
143,0 m (Sarah Hendrickson USA, 30.11.2012 r.)
Długość najazdu: 101,16 km
Nachylenie najazdu: 34°
Długość progu: 6,1 km
Wysokość progu: 3,35 m
Nachylenie progu: 11,1°
Średnia prędkość na progu: 91,8 km/h
Nachylenie zeskoku: 34,5°
Podia zawodów rangi mistrzowskiej mężczyzn:
data / zawody | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
23.02.1994 Igrzyska Olimpijskie k. drużynowy |
Niemcy Hansjoerg Jaekle Christof Duffner Dieter Thoma Jens Weissflog |
Japonia Jinya Nishikata Takanobu Okabe Noriaki Kasai Masahiko Harada |
Austria Heinz Kuttin Christian Moser Stefan Horngacher Andreas Goldberger |
20.02.1994 Igrzyska Olimpijskie k. indywidualny |
Jens Weissflog GER | Espen Bredesen NOR | Andreas Goldberger AUT |
Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:
data / zawody | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
16.03.2023 RA* |
|||
14.03.2023 RA* |
Halvor Egner Granerud NOR | Stefan Kraft AUT | Manuel Fettner AUT |
03.03.2022 RA* |
Stefan Kraft AUT | Ryoyu Kobayashi JPN | Karl Geiger GER |
16.03.2021 RA* |
konkurs odwołany z powodu zagrożenie epidemią koronawirusa | ||
10.03.2020 RA* |
Kamil Stoch POL | Ziga Jelar SLO | Timi Zajc SLO |
09.03.2020 RA* |
Peter Prevc SLO | Markus Eisenbichler GER | Stephan Leyhe GER |
12.03.2019 RA* |
Stefan Kraft AUT | Robert Johansson NOR | Ryoyu Kobayashi JPN |
13.03.2018 RA* |
Kamil Stoch POL | Dawid Kubacki POL | Robert Johansson NOR |
14.03.2017 RA* |
konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych | ||
11.12.2016 | Kamil Stoch POL | Maciej Kot POL | Markus Eisenbichler GER |
10.12.2016 | Domen Prevc SLO | Daniel Andre Tande NOR | Stefan Kraft AUT |
07.12.2014 | Roman Koudelka CZE | Peter Prevc SLO | Michael Hayboeck AUT |
06.12.2014 | Gregor Schlierenzauer AUT | Anders Fannemel NOR | Michael Hayboeck AUT |
08.12.2013 | Severin Freund GER | Anders Bardal NOR | Daiki Ito JPN |
25.11.2012 | Gregor Schlierenzauer AUT | Anders Fannemel NOR | Thomas Morgenstern AUT |
04.12.2011 | Andreas Kofler AUT | Severin Freund GER Anders Bardal NOR |
– |
05.12.2010 | Thomas Morgenstern AUT | Ville Larinto FIN | Simon Ammann SUI |
04.12.2010 | Thomas Morgenstern AUT | Johan Remen Evensen NOR | Tom Hilde NOR |
12.03.2010 TN* |
Simon Ammann SUI | Gregor Schlierenzauer AUT | Adam Małysz POL |
06.12.2009 | Simon Ammann SUI | Harri Olli FIN | Emmanuel Chedal FRA |
05.12.2009 | Gregor Schlierenzauer AUT | Thomas Morgenstern AUT | Adam Małysz POL |
13.03.2009 TN* |
Harri Olli FIN | Dmitriy Vassiliev RUS | Gregor Schlierenzauer AUT |
07.03.2008 TN* |
Gregor Schlierenzauer AUT | Andreas Kuettel SUI | Janne Happonen FIN |
16.03.2007 TN* |
konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych | ||
03.12.2006 | Gregor Schlierenzauer AUT | Anders Jacobsen NOR | Adam Małysz POL |
02.12.2006 | Simon Ammann SUI | Andreas Kuettel SUI | Thomas Morgenstern AUT |
10.03.2006 TN* |
Thomas Morgenstern AUT | Bjoern Einar Romoeren NOR | Andreas Kofler AUT |
04.12.2005 | Jakub Janda CZE | Lars Bystoel NOR | Andreas Kuettel SUI |
03.12.2005 | Andreas Kuettel SUI | Jakub Janda CZE | Lars Bystoel NOR |
11.03.2005 TN* |
Matti Hautamaeki FIN | Sigurd Pettersen NOR | Lars Bystoel NOR |
12.03.2004 TN* |
Roar Ljoekelsoey NOR | Bjoern Einar Romoeren NOR Simon Ammann SUI |
– |
29.11.1998 | Martin Schmitt GER | Janne Ahonen FIN | Kazuyoshi Funaki JPN |
28.11.1998 | Martin Schmitt GER | Sven Hannawald GER | Janne Ahonen FIN |
30.11.1997 | Jani Soininen FIN | Masahiko Harada JPN | Dieter Thoma GER |
29.11.1997 | Dieter Thoma GER | Jani Soininen FIN | Noriaki Kasai JPN |
01.12.1996 | Kristian Brenden NOR | Espen Bredesen NOR | Dieter Thoma GER |
30.11.1996 | Dieter Thoma GER | Kristian Brenden NOR | Hiroya Saito JPN |
03.12.1995 | Janne Ahonen FIN | Jinya Nishikata JPN | Ari-Pekka Nikkola FIN |
08.02.1995 | Andreas Goldberger AUT | Takanobu Okabe JPN | Roberto Cecon ITA |
11.03.1993 | Espen Bredesen NOR | Takanobu Okabe JPN | Andreas Goldberger AUT |
* TN – Turniej Nordycki
* RA – turniej Raw Air
Podia zawodów Pucharu Świata kobiet:
data / zawody | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
15.03.2023 RA* |
Katharina Althaus GER | Alexandria Loutitt CAN | Eva Pinkelnig AUT |
13.03.2023 RA* |
Silje Opseth NOR | Selina Freitag GER | Ema Klinec SLO |
03.03.2022 RA* |
Marita Kramer AUT | Nika Kriznar SLO | Ursa Bogataj SLO |
02.03.2022 RA* |
Sara Takanashi JPN | Nika Kriznar SLO | Ursa Bogataj SLO |
05.12.2021 | Marita Kramer AUT | Katharina Althaus GER | Silje Opseth NOR |
16.03.2021 RA* |
konkurs odwołany z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa | ||
14.02.2021 | konkurs odwołany z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa | ||
13.02.2021 | konkurs odwołany z powodu zagrożenia epidemią koronawirusa | ||
10.03.2020 RA* |
Maren Lundby NOR | Silje Opseth NOR | Chiara Hoelzl AUT |
09.03.2020 RA* |
Sara Takanashi JPN | Maren Lundby NOR | Silje Opseth NOR |
08.12.2019 | Maren Lundby NOR | Chiara Hoelzl AUT | Sara Takanashi JPN |
07.12.2019 | Maren Lundby NOR | Eva Pinkelnig AUT | Chiara Hoelzl AUT |
12.03.2019 RA* |
Maren Lundby NOR | Katharina Althaus GER | Eva Pinkelnig AUT |
02.12.2018 LT* |
Katharina Althaus GER | Ramona Straub GER | Daniela Iraschko-Stolz AUT |
03.12.2017 LT* |
Katharina Althaus GER | Maren Lundby NOR | Sara Takanashi JPN |