Puchar Świata 2018/2019

Terminarz:

Data (dzień)

Miejsce

Skocznia

Zawody

Zwycięzca

PERIOD 3

17.11.2018 (sobota)

Wisła (Polska) >

HS-134

druż.

Polska

18.11.2018 (niedziela)

Wisła (Polska) >

HS-134

ind.

E. Klimov RUS

24.11.2018 (sobota)

Ruka/Kuusamo (Finlandia) >

HS-142

ind.

R. Kobayashi JPN

25.11.2018 (niedziela)

Ruka/Kuusamo (Finlandia) >

HS-142

ind.

R. Kobayashi JPN

01.12.2018 (sobota)

Niżny Tagił (Rosja) >

HS-134

ind.

J.A. Forfang NOR 

02.12.2018 (niedziela)

Niżny Tagił (Rosja) >

HS-134

ind.

R. Kobayashi JPN

08.12.2018 (sobota)

Titisee-Neustadt (Niemcy)
konkurs odwołany

HS-142

druż.

09.12.2018 (niedziela)

Titisee-Neustadt (Niemcy)
konkurs odwołany

HS-142

ind.

15.12.2018 (sobota)

Engelberg (Szwajcaria) >

HS-140

ind.

K. Geiger GER

16.12.2018 (niedziela)

Engelberg (Szwajcaria) >

HS-140

ind.

R. Kobayashi JPN

PERIOD 4

30.12.2018 (niedziela)

Oberstdorf (Niemcy) >

HS-137

ind. (TCS)

R. Kobayashi JPN

01.01.2019 (wtorek)

Ga-Pa (Niemcy) >

HS-140

ind. (TCS)

R. Kobayashi JPN

04.01.2019 (piątek)

Innsbruck (Austria) >

HS-130

ind. (TCS)

R. Kobayashi JPN

06.01.2019 (niedziela)

Bischofshofen (Austria) >

HS-140

ind. (TCS)

R. Kobayashi JPN

PERIOD 5

12.01.2019 (sobota)

Predazzo (Włochy) >

HS-135

ind.

R. Kobayashi JPN

13.01.2019 (niedziela)

Predazzo (Włochy) >

HS-135

ind.

D. Kubacki POL

19.01.2019 (sobota)

Zakopane (Polska) >

HS-140

druż.

Niemcy

20.01.2019 (niedziela)

Zakopane (Polska) >

HS-140

ind.

S. Kraft AUT

Mistrzostwa Świata Juniorów – Lahti 2019 (20 – 27.01.2019)

26.01.2019 (sobota)

Sapporo (Japonia) >

HS-137

ind.

S. Kraft AUT

27.01.2019 (niedziela)

Sapporo (Japonia) >

HS-137

ind.

S. Kraft AUT

PERIOD 6

01.02.2019 (piątek)

Oberstdorf (Niemcy) >
za odwołany w Titisee-Neustadt

HS-235

ind.

T. Zajc SLO

02.02.2019 (sobota)

Oberstdorf (Niemcy) >

HS-235

ind.

R. Kobayashi JPN

03.02.2019 (niedziela)

Oberstdorf (Niemcy) >

HS-235

ind.

K. Stoch POL

09.02.2019 (sobota)

Lahti (Finlandia) >

HS-130

druż.

Austria

10.02.2019 (niedziela)

Lahti (Finlandia) >

HS-130

ind.

K. Stoch POL

15.02.2019 (piątek)

Willingen (Niemcy) >
za odwołany w Titisee-Neustadt

HS-145

druż.

Polska

16.02.2019 (sobota)

Willingen (Niemcy) >

HS-145

ind.

K. Geiger GER

17.02.2019 (niedziela)

Willingen (Niemcy) >

HS-145

ind.

R. Kobayashi JPN

Mistrzostwa Świata – Seefeld / Innsbruck 2018 (20.02 – 03.03.2019)

PERIOD 7

09.03.2019 (sobota)

Oslo (Norwegia) >

HS-134

druż. (RA)

Norwegia

10.03.2019 (niedziela)

Oslo (Norwegia) >

HS-134

ind. (RA)

R. Johansson NOR

12.03.2019 (wtorek)

Lillehammer (Norwegia) >

HS-140

ind. (RA)

S. Kraft AUT

14.03.2019 (czwartek)

Trondheim (Norwegia) >

HS-140

ind. (RA)

R. Kobayashi JPN

16.03.2019 (sobota)

Vikersund (Norwegia) >

HS-240

ind. loty (RA)

Słowenia

17.03.2019 (niedziela)

Vikersund (Norwegia) >

HS-240

ind. loty (RA)

D. Prevc SLO

22.03.2019 (piątek)

Planica (Słowenia)

HS-240

ind. loty

 

23.03.2019 (sobota)

Planica (Słowenia)

HS-240

druż. loty

 

24.03.2019 (niedziela)

Planica (Słowenia)

HS-240

ind. loty finał

 

* TCS – konkursy rozgrywane w ramach Turnieju Czterech Skoczni
* RA – konkursy rozgrywane w ramach turnieju Raw Air

 

Indywidualna klasyfikacja generalna Pucharu Świata:

 

zawodnik

kraj

punkty

strata

1

Ryoyu Kobayashi

JPN

1905

 

2

Stefan Kraft

AUT

1317

-588

3

Kamil Stoch

POL

1251

-654

4

Piotr Żyła

POL

1021

-884

5

Robert Johansson

NOR

953

-952

6

Dawid Kubacki

POL

912

-993

7

Johann Andre Forfang

NOR

828

-1077

8

Markus Eisenbichler

GER

777

-1128

9

Timi Zajc

SLO

738

-1167

10

Karl Geiger

GER

700

-1205

11

Stephan Leyhe

GER

636

-1269

12

Evgeniy Klimov

RUS

542

-1363

13

Roman Koudelka

CZE

523

-1382

14

Halvor Egner Granerud

NOR

419

-1486

15

Domen Prevc

SLO

417

-1488

16

Killian Peier

SUI

394

-1511

17

Daniel Huber

AUT

388

-1517

18

Andreas Wellinger

GER

355

-1550

19

Andreas Stjernen

NOR

335

-1570

20

Richard Freitag

GER

308

-1597

21

Junshiro Kobayashi

JPN

299

-1606

22

Yukiya Sato

JPN

291

-1614

23

Jakub Wolny

POL

284

-1621

24

Antti Aalto

FIN

282

-1623

25

Simon Ammann

SUI

253

-1652

26

Philipp Aschenwald

AUT

230

-1675

27

Michael Hayboeck

AUT

201

-1704

28

Anze Lanisek

SLO

175

-1730

29

Manuel Fettner

AUT

165

-1740

30

Anze Semenic

SLO

163

-1742

31

Peter Prevc

SLO

141

-1764

32

David Siegel

GER

131

-1774

 

Daiki Ito

JPN

131

-1774

34

Vladimir Zografski

BUL

130

-1775

35

Daniel Andre Tande

NOR

106

-1799

36

Anders Fannemel

NOR

103

-1802

37

Constantin Schmid

GER

78

-1827

38

Noriaki Kasai

JPN

76

-1829

39

Naoki Nakamura

JPN

69

-1836

 

Stefan Hula

POL

69

-1836

41

Viktor Polasek

CZE

54

-1851

42

Jan Hoerl

AUT

53

-1852

43

Marius Lindvik

NOR

49

-1856

44

Robin Pedersen

NOR

47

-1858

45

Clemens Aigner

AUT

46

-1859

46

Jernej Damjan

SLO

40

-1865

47

Maciej Kot

POL

25

-1880

48

Gregor Schlierenzauer

AUT

23

-1882

49

Martin Hamann

GER

19

-1886

50

Dimitry Vassiliev

RUS

18

-1887

 

Kevin Bickner

USA

18

-1887

 

Zak Mogel

SLO

18

-1887

 

Mackenzie Boyd-Clowes

CAN

18

-1887

54

Lukas Hlava

CZE

17

-1888

 

Ziga Jelar

SLO

17

-1888

56

Keiichi Sato

JPN

13

-1892

57

Artti Aigro

EST

12

-1893

 

Severin Freund

GER

12

-1893

59

Pius Paschke

GER

10

-1895

 

Jurij Tepes

SLO

10

-1895

61

Taku Takeuchi

JPN

9

-1896

 

Tilen Bartol

SLO

9

-1896

 

Cestmir Kozisek

CZE

9

-1896

64

Alex Insam

ITA

7

-1898

65

Bor Pavlovcic

SLO

6

-1899

66

Roman Trofimov

RUS

5

-1900

67

Eetu Nousiainen

FIN

4

-1901

 

Paweł Wąsek

POL

4

-1901

 

Thomas Aasen Markeng

NOR

4

-1901

 

Gregor Deschwanden

SUI

4

-1901

71

Ulrich Wohlgenannt

AUT

3

-1902

 

Tomas Vancura

CZE

3

-1902

73

Andreas Alamommo

FIN

2

-1903

 

Moritz Baer

GER

2

-1903

 

Jarkko Maatta

FIN

2

-1903

 

Markus Schiffner

AUT

2

-1903

77

Andreas Schuler

SUI

1

-1904

 

Mikhail Nazarov

RUS

1

-1904

 

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów:

 

reprezentacja

punkty

strata

1

Polska

5416

 

2

Niemcy

5028

-388

3

Japonia

4293

-1123

4

Austria

4228

-1188

5

Norwegia

3694

-1722

6

Słowenia

3134

-2282

7

Szwajcaria

1302

-4114

8

Czechy

1056

-4360

9

Rosja

816

-4600

10

Finlandia

340

-5076

11

Bułgaria

130

-5286

12

Stany Zjednoczone

18

-5398

12

Kanada

18

-5398

14

Estonia

12

-5404

15

Włochy

7

-5409

 

11,310 total views, 2 views today

Facebook
Facebook
Instagram