Data i miejsce urodzenia: 24.08.1982 r. (Steinkjer, Norwegia)
Wzrost: 184 cm
Waga: 60 kg
Stan cywilny: żonaty (żona Ingrid, dzieci: Thomas, Anna)
Trener kadry: Alexander Stöckl
Klub: Steinkjer Skiklubb / Tronderhopp
Debiut w PŚ: 3.02.2001 r. – Willingen (28. miejsce)
Pierwsze punkty PŚ: 3.02.2001 r. – Willingen (28. miejsce)
Pierwsze podium PŚ: 17.03.2007 r. – Oslo (3. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ: 27.01.2008 r. – Zakopane
Pierwsze punkty PŚ: 3.02.2001 r. – Willingen (28. miejsce)
Pierwsze podium PŚ: 17.03.2007 r. – Oslo (3. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ: 27.01.2008 r. – Zakopane
Ostatni konkurs w PŚ: 15.03.2015 r. – Oslo (6. miejsce)
Zwycięstwa w PŚ: 7 (ind.)
Miejsca na podium PŚ: 34: 7/13/14 (ind.)
Miejsca na podium LGP: 6: 2/1/3 (ind.)
Zwycięstwa w PŚ: 7 (ind.)
Miejsca na podium PŚ: 34: 7/13/14 (ind.)
Miejsca na podium LGP: 6: 2/1/3 (ind.)
Miejsca na podium PK: 27: 12/4/11 (ind.)
Miejsca na podium LPK: 4: 2/0/2 (ind.)
Rekord życiowy: 227 m – Planica (17.11.2011 r.) / najdłuższy skok: 232,5 m (podparty) – Planica (15.03.2008 r.)
Osiągnięcia indywidualne:
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- Soczi 2014 – 3. miejsce (K-95), 16. miejsce (K-125),
- Vancouver 2010 – 18. miejsce (K-95), 22. miejsce (K-125),
- Salt Lake City 2002 – 27. miejsce (K-90), 25. miejsce (K-120).
- Mistrzostwa Świata:
- Falun 2015 – 6. miejsce (K-90), 6. miejsce (K-120),
- Val di Fiemme 2013 – 1. miejsce (K-95), 11. miejsce (K-120),
- Oslo 2011 – 9. miejsce (K-95), 7. miejsce (K-120),
- Liberec 2009 – 12. miejsce (K-90), 5. miejsce (K-120),
- Sapporo 2007 – 16. miejsce (K-90).
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- Harrachov 2014 – 2. miejsce,
- Vikersund 2012 – 7. miejsce,
- Oberstdorf 2008 – 18. miejsce,
- Harrachov 2002 – 15. miejsce.
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- sezon 2014/2015 – 18. miejsce
- sezon 2013/2014 – 4. miejsce
- sezon 2012/2013 – 2. miejsce
- sezon 2011/2012 – 1. miejsce
- sezon 2010/2011 – 14. miejsce
- sezon 2009/2010 – 36. miejsce
- sezon 2008/2009 – 10. miejsce
- sezon 2007/2008 – 5. miejsce
- sezon 2006/2007 – 16. miejsce
- sezon 2005/2006 – 27. miejsce
- sezon 2004/2005 – 54. miejsce
- sezon 2003/2004 – 32. miejsce
- sezon 2002/2003 – 42. miejsce
- sezon 2001/2002 – 36. miejsce
- sezon 2000/2001 – 53. miejsce
- Turniej Czterech Skoczni:
- sezon 2014/2015 – 20. miejsce
- sezon 2013/2014 – 6. miejsce
- sezon 2012/2013 – 5. miejsce
- sezon 2011/2012 – 4. miejsce
- sezon 2010/2011 – 16. miejsce
- sezon 2008/2009 – 29. miejsce
- sezon 2007/2008 – 7. miejsce
- sezon 2006/2007 – 23. miejsce
- sezon 2005/2006 – 38. miejsce
- sezon 2003/2004 – 33. miejsce
- sezon 2002/2003 – 34. miejsce
- sezon 2001/2002 – 35. miejsce
- Turniej Nordycki:
- 2010 – 16. miejsce
- 2009 – 16. miejsce
- 2008 – 5. miejsce
- 2007 – 15. miejsce
- 2006 – 36. miejsce
- 2005 – 41. miejsce
- 2004 – 16. miejsce
- 2003 – 44. miejsce
- 2002 – 21. miejsce
- 2001 – 22. miejsce
- Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
- sezon 2009/2010 – 15. miejsce
- sezon 2005/2006 – 1. miejsce
- sezon 2004/2005 – 1. miejsce
- sezon 2002/2003 – 32. miejsce
- sezon 2000/2001 – 50. miejsce
- sezon 1999/2000 – 109. miejsce
- sezon 1998/1999 – 260. miejsce
- Letnia Grand Prix:
- 2014 – 32. miejsce
- 2013 – 3. miejsce
- 2012 – 14. miejsce
- 2011 – 59. miejsce
- 2010 – 47. miejsce
- 2008 – 27. miejsce
- 2007 – 51. miejsce
- 2006 – 8. miejsce
- 2005 – 38. miejsce
- 2003 – 46. miejsce
- 2002 – 50. miejsce
- Letni Puchar Kontynentalny:
- 2011 – 26. miejsce
- 2010 – 79. miejsce
- 2005 – 3. miejsce
- 2004 – 44. miejsce
Największe sukcesy drużynowe:
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- 3. miejsce – Vancouver 2010 (skocznia duża druż.)
- Mistrzostwa Świata:
- 1. miejsce – Falun 2015 (skocznia duża druż.)
- 2. miejsce – Falun 2015 (skocznia normalna mix)
- 2. miejsce – Oslo 2011 (skocznia duża druż.)
- 2. miejsce – Oslo 2011 (skocznia normalna druż.)
- 2. miejsce – Liberec 2009 (skocznia duża druż.)
- 2. miejsce – Sapporo 2007 (skocznia duża druż.)
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- 2. miejsce – Planica 2010 (druż.)
- 3. miejsce – Oberstdorf 2008 (druż.)
- Mistrzostwa Świata Juniorów:
- 2. miejsce – Strbske Pleso 2000 (druż.)