Reprezentowany kraj: Polska
Data i miejsce urodzenia: 31.08.1994 r. (Zakopane, Polska)
Wzrost: 182
Waga: 61 kg
Trenerzy (chronologicznie): Franciszek Gąsienica-Groń, Józef Jarząbek, Adam Celej, Robert Mateja, Łukasz Kruczek, Stefan Horngacher, Maciej Maciusiak, Michal Doležal
Klub: TS Wisła Zakopane
Debiut w zawodach FIS (ind.): 24.09.2005 r. – Bischofshofen, FIS Cup (54. miejsce)
Debiut w kwalifikacjach do PŚ (ind.): 24.01.2008 r. – Zakopane (65. miejsce)
Debiut w PŚ (ind.): 21.01.2011 r. – Zakopane (37. miejsce)
Pierwsze punkty PŚ (ind.): 04.03.2012 r. – Lahti (21. miejsce)
Pierwsze podium PŚ (ind.): –
Pierwsze zwycięstwo w PŚ (ind.): –
Najwyższe miejsce w PŚ: 4. miejsce – 30.01.2021 r. (Willingen)
Zwycięstwa w PŚ (ind.): 0
Miejsca na podium PŚ (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium PŚ (druż.): 3: 0/1/2
Miejsca na podium LGP (ind.): 1: 0/0/1
Miejsca na podium LGP (druż.): 1: 0/1/0
Zwycięstwa w PŚ (ind.): 0
Miejsca na podium PŚ (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium PŚ (druż.): 3: 0/1/2
Miejsca na podium LGP (ind.): 1: 0/0/1
Miejsca na podium LGP (druż.): 1: 0/1/0
Miejsca na podium PK (ind.): 11: 3/6/2
Miejsca na podium LPK (ind.): 17: 9/6/2
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 4: 2/2/0
Miejsca na podium Alpen Cup (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 4: 2/2/0
Miejsca na podium Alpen Cup (ind.): 0: 0/0/0
Rekord życiowy: 221,5 m – Planica (20.03.2015 r. – PŚ)
Osiągnięcia indywidualne:
- Mistrzostwa Świata:
- 17. miejsce – Falun 2015 (skocznia normalna)
- 20. miejsce – Falun 2015 (skocznia duża)
- 36. miejsce – Oberstdorf 2021 (skocznia normalna)
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- 25. miejsce – Harrachov 2014
- 26. miejsce – Bad Mitterndorf 2016
- Mistrzostwa Świata Juniorów:
- 2. miejsce – Liberec 2013
- 6. miejsce – Erzurum 2012
- 8. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2014
- 11. miejsce – Otepää 2011
- 26. miejsce – Hinterzarten 2010
- Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:
- 4. miejsce – Liberec 2011
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- 31. miejsce – sezon 2020/2021
- 38. miejsce – sezon 2013/2014
- 42. miejsce – sezon 2014/2015
- 50. miejsce – sezon 2015/2016
- 56. miejsce – sezon 2011/2012
- 61. miejsce – sezon 2019/2020
- 65. miejsce – sezon 2016/2017
- 75. miejsce – sezon 2012/2013
- Puchar Świata w lotach (klasyfikacja generalna):
- 33. miejsce – sezon 2013/2014
- 39. miejsce – sezon 2014/2015
- 40. miejsce – sezon 2011/2012
- 40. miejsce – sezon 2020/2021
- Turniej Czterech Skoczni:
- 21. miejsce – 62. TCS 2013/2014
- 32. miejsce – 69. TCS 2020/2021
- 50. miejsce – 65. TCS 2016/2017
- 51. miejsce – 61. TCS 2012/2013
- 61. miejsce – 63. TCS 2014/2015
- Turniej Raw Air:
- 64. miejsce – 1. edycja / 2017
- Turniej Willingen Five / Willingen Six:
- 31. miejsce – 4. edycja / 2021
- 37. miejsc – 3. edycja / 2020
- Turniej Planica 7:
- 29. miejsce – 3. edycja / 2021
- Letnie Grand Prix (klasyfikacja generalna):
- 11. miejsce – 2020
- 28. miejsce – 2017
- 32. miejsce – 2013
- 32. miejsce – 2019
- 34. miejsce – 2016
- 51. miejsce – 2015
- Letnie Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Hakuba 2017
- Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
- 16. miejsce – sezon 2016/2017
- 20. miejsce – sezon 2013/2014
- 21. miejsce – sezon 2012/2013
- 23. miejsce – sezon 2019/2020
- 24. miejsce – sezon 2014/2015
- 37. miejsce – sezon 2011/2012
- 44. miejsce – sezon 2015/2016
- 45. miejsce – sezon 2018/2019
- 50. miejsce – sezon 2017/2018
- 59. miejsce – sezon 2009/2010
- 61. miejsce – sezon 2010/2011
- 63. miejsce – sezon 2020/2021
- 72. miejsce – sezon 2008/2009
- 92. miejsce – sezon 2007/2008
- Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Bischofshofen 2012
- (2) 2. miejsce – Ałmaty 2012
- (3) 2. miejsce – Ałmaty 2012
- (4) 1. miejsce – Iron Mountain 2014
- (5) 2. miejsce – Wisła 2015
- (6) 2. miejsce – Wisła 2015
- (7) 1. miejsce – Planica 2015
- (8) 3. miejsce – Titisee-Neustadt 2017
- (9) 2. miejsce – Iron Mountain 2017
- (10) 2. miejsce – Sapporo 2020
- (11) 1. miejsce – Sapporo 2020
- Letni Puchar Kontynentalny (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce – 2017
- 1. miejsce – 2019
- 4. miejsce – 2013
- 7. miejsce – 2015
- 13. miejsce – 2020
- 28. miejsce – 2010
- 38. miejsce – 2011
- 66. miejsce – 2014
- 93. miejsce – 2018
- 99. miejsce – 2009
- Puchar Beskidów (PB):
- 1. miejsce – 29. edycja / 2017
- Letni Puchar Kontynentalny (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 1. miejsce – Klingenthal 2013
- (2) 1. miejsce – Klingenthal 2013
- (3) 1. miejsce – Wisła 2015
- (4) 1. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2015
- (5) 2. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2015
- (6) 1. miejsce – Kranj 2017
- (7) 1. miejsce – Kranj 2017
- (8) 2. miejsce – Szczyrk 2017, PB
- (9) 2. miejsce – Wisła 2017, PB
- (10) 3. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2017
- (11) 1. miejsce – Wisła 2019
- (12) 1. miejsce – Wisła 2019
- (13) 3. miejsce – Frenštát pod Radhoštěm 2019
- (14) 1. miejsce – Lillehammer 2019
- (15) 2. miejsce – Stams 2019
- (16) 2. miejsce – Klingenthal 2019
- (17) 2. miejsce – Klingenthal 2019
- FIS Cup (klasyfikacja generalna):
- 18. miejsce – sezon 2009/2010
- 24. miejsce – sezon 2008/2009
- 32. miejsce – sezon 2007/2008
- 77. miejsce – sezon 2006/2007
- 125. miejsce – sezon 2017/2018
- FIS Cup (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 2. miejsce – Einsiedeln 2008
- (2) 2. miejsce – Einsiedeln 2008
- (3) 1. miejsce – Szczyrk 2010
- (4) 1. miejsce – Szczyrk 2010
- Alpen Cup (klasyfikacja generalna):
- 76. miejsce – sezon 2009/2010
- Mistrzostwa Polski seniorów, zima (medalowe miejsca):
- 2. miejsce – Zakopane 2007 (skocznia duża)
- Mistrzostwa Polski seniorów, lato (medalowe miejsca):
- 2. miejsce – Szczyrk 2013 (skocznia normalna)
- 2. miejsce – Wisła 2015 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Zakopane 2007 (skocznia normalna)
- 3. miejsce – Wisła 2016 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Szczyrk 2020 (skocznia normalna)
Największe osiągnięcia drużynowe:
- Mistrzostwa Świata:
- 3. miejsce – Falun 2015 (skocznia duża / drużyna: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Jan Ziobro, Kamil Stoch)
- Mistrzostwa Świata Juniorów:
- 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 2014 (drużyna: Jakub Wolny, Aleksander Zniszczoł, Krzysztof Biegun, Klemens Murańka)
- 2. miejsce – Erzurum 2012 (drużyna: Tomasz Byrt, Bartłomiej Kłusek, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł)
- 2. miejsce – Liberec 2013 (drużyna: Bartłomiej Kłusek, Krzysztof Biegun, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka)
- Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy:
- 1. miejsce – Liberec 2011 (drużyna: Krzysztof Biegun, Mateusz Kojzar, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka)
- Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Lahti 2012 (drużyna: Maciej Kot, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Kamil Stoch)
- (2) 2. miejsce – Planica 2014 (drużyna: Maciej Kot, Piotr Żyła, Klemens Murańka, Kamil Stoch)
- (3) 3. miejsce – Wisła 2020 (drużyna: Piotr Żyła, Klemens Murańka, Dawid Kubacki, Kamil Stoch)