Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (indywidualnie)
Rok – miejsce |
1 |
2 |
3 |
Robert Kranjec SLO |
Rune Velta NOR |
Martin Koch AUT |
|
Simon Ammann SUI |
Gregor Schlierenzauer AUT |
Anders Jacobsen NOR |
|
Gregor Schlierenzauer AUT |
Martin Koch AUT |
Janne Ahonen FIN |
|
Roar Ljøkelsøy NOR |
Andreas Widhölzl AUT |
Thomas Morgenstern AUT |
|
Roar Ljøkelsøy NOR |
Janne Ahonen FIN |
Tami Kiuru FIN |
|
Sven Hannawald GER |
Martin Schmitt GER |
Matti Hautamäki FIN |
|
Sven Hannawald GER |
Andreas Widhölzl AUT |
Janne Ahonen FIN |
|
1998 – Oberstdorf |
Kazuyoshi Funaki JPN |
Sven Hannawald GER |
Dieter Thoma GER |
1996 – Bad Mitterndorf |
Andreas Goldberger AUT |
Janne Ahonen FIN |
Urban Franc SLO |
1994 – Planica |
Jaroslav Sakala CZE |
Espen Bredesen NOR |
Roberto Cecon ITA |
1992 – Harrachov |
Noriaki Kasai JPN |
Andreas Goldberger AUT |
Roberto Cecon ITA |
1990 – Vikersund |
Dieter Thoma FRG/GER |
Matti Nykänen FIN |
Jens Weißflog DDR/GER |
1988 – Oberstdorf |
Ole Gunnar Fidjestøl NOR |
Primož Ulaga SLO |
Matti Nykänen FIN |
1986 – Bad Mitterndorf |
Andreas Felder AUT |
Franz Neuländtner AUT |
Matti Nykänen FIN |
1985 – Planica |
Matti Nykänen FIN |
Jens Weißflog DDR |
Pavel Ploc CSV |
1983 – Harrachov |
Klaus Ostwald DDR |
Pavel Ploc CSV |
Matti Nykänen FIN |
1981 – Oberstdorf |
Jari Puikkonen FIN |
Armin Kogler AUT |
Tom Levorstad NOR |
1979 – Planica |
Armin Kogler AUT |
Axel Zitzmann DDR |
Piotr Fijas POL |
1977 – Vikersund |
Walter Steiner SUI |
Anton Innauer AUT |
Henry Glaß DDR |
1975 – Bad Mitterndorf |
Karel Kodejška CSV |
Rainer Schmidt DDR |
Karl Schnabl AUT |
1973 – Oberstdorf |
Hans-Georg Aschenbach DDR |
Walter Steiner SUI |
Karel Kodejška CSV |
1972 – Planica |
Walter Steiner SUI |
Heinz Wosipiwo DDR |
Jiří Raška CSV |
Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (drużynowo)
Rok – miejsce |
1 |
2 |
3 |
2012 – Vikersund |
AUSTRIA
Thomas Morgenstern Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer Martin Koch |
NIEMCY
Andreas Wank Richard Freitag Maximilian Mechler Severin Freund |
SŁOWENIA
Jernej Damjan Jurij Tepeš Jure Šinkovec Robert Kranjec |
2010 – Planica |
AUSTRIA
Wolfgang Loitzl Thomas Morgenster Martin Koch Gregor Schlierenzauer |
NORWEGIA
Anders Jacobsen Anders Bardal Johan Remen Evensen Bjørn Einar Romøren |
FINLANDIA
Janne Happonen Olli Muotka Matti Hautamäki Harri Olli |
2008 – Oberstdorf |
AUSTRIA
Martin Koch Thomas Morgenstern Andreas Kofler Gregor Schlierenzauer |
FINLANDIA
Janne Happonen Harri Olli Matti Hautamäki Janne Ahonen |
NORWEGIA
Bjørn Einar Romøren Anders Bardal Tom Hilde Anders Jacobsen |
2006 – Bad Mitterndorf |
NORWEGIA
Bjørn Einar Romøren Lars Bystøl Tommy Ingebrigtsen Roar Ljøkelsøy |
FINLANDIA
Janne Happonen Tami Kiuru Matti Hautamäki Janne Ahonen |
NIEMCY
Michael Neumayer Georg Späth Alexander Herr Michael Uhrmann |
2004 – Planica |
NORWEGIA
Roar Ljøkelsøy Sigurd Pettersen Bjørn Einar Romøren Tommy Ingebrigtsen |
FINLANDIA
Tami Kiuru Veli-Matti Lindström Matti Hautamäki Janne Ahonen |
AUSTRIA
Thomas Morgenstern Andreas Goldberger Andreas Widhölzl Wolfgang Loitzl |