Reprezentowany kraj: Austria
Data i miejsce urodzenia: 20.09.1969 r. (Wörgl, Austria)
Wzrost: 186 cm
Waga: 67 kg
Stan cywilny: żonaty (żona Nicole Hoffmeyer, 2 dzieci)
Trenerzy: Alois Lipburger, Hannu Lepistoe
Klub: SC Wörgl
Debiut w PŚ (ind.): 03.01.1988 r. – Innsbruck (115. miejsce)
Pierwsze punkty PŚ (ind.): 02.12.1990 r. – Lake Placid (8. miejsce)
Pierwsze podium PŚ (ind.): 01.01.1991 r. – Garmisch-Partenkirchen (3. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ (ind.): 24.02.1991 r. – Tauplitz
Ostatni konkurs w PŚ (ind.): 17.03.2002 r. – Oslo (27. miejsce)
Zakończenie kariery: marzec 2002 r.
Zwycięstwa w PŚ (ind.): 2
Miejsca na podium PŚ (ind.): 15: 2/8/5
Miejsca na podium PŚ (druż.): 13: 4/6/3
Miejsca na podium LGP (ind.): 4: 2/0/2
Miejsca na podium LGP (druż.): 1: 0/0/1
Zakończenie kariery: marzec 2002 r.
Zwycięstwa w PŚ (ind.): 2
Miejsca na podium PŚ (ind.): 15: 2/8/5
Miejsca na podium PŚ (druż.): 13: 4/6/3
Miejsca na podium LGP (ind.): 4: 2/0/2
Miejsca na podium LGP (druż.): 1: 0/0/1
Miejsca na podium PK (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium LPK (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium Pucharu Europy (ind.): 9: 5/1/3
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 0: 0/0/0
Miejsca na podium Pucharu Europy (ind.): 9: 5/1/3
Miejsca na podium FIS Cup (ind.): 0: 0/0/0
Rekord życiowy: 203,5 m – Planica (2001 r.)
Osiągnięcia indywidualne:
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- 5. miejsce – Salt Lake City / Park City 2002 (skocznia duża)
- 10. miejsce – Nagano / Hakuba 1998 (skocznia normalna)
- 11. miejsce – Salt Lake City / Park City 2002 (skocznia normalna)
- 12. miejsce – Lillehammer 1994 (skocznia normalna)
- 19. miejsce – Lillehammer 1994 (skocznia duża)
- 60. miejsce – Nagano / Hakuba 1998 (skocznia duża)
- Mistrzostwa Świata:
- 4. miejsce – Lahti 2001 (skocznia normalna)
- 5. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 1991 (skocznia duża)
- 5. miejsce – Lahti 2001 (skocznia duża)
- 7. miejsce – Ramsau / Bischofshofen 1999 (skocznia duża)
- 9. miejsce – Falun 1993 (skocznia normalna)
- 13. miejsce – Falun 1993 (skocznia duża)
- 14. miejsce – Trondheim 1997 (skocznia duża)
- 16. miejsce – Ramsau / Bischofshofen 1999 (skocznia normalna)
- 19. miejsce – Trondheim 1997 (skocznia normalna)
- 22. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 1991 (skocznia normalna)
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- 18. miejsce – Oberstdorf 1998
- 21. miejsce – Vikersund 2000
- 25. miejsce – Harrachov 1992
- 29. miejsce – Tauplitz 1996
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- 4. miejsce – sezon 1990/1991
- 8. miejsce – sezon 1992/1993
- 8. miejsce – sezon 1998/1999
- 8. miejsce – sezon 1999/2000
- 8. miejsce – sezon 2000/2001
- 12. miejsce – sezon 2001/2002
- 13. miejsce – sezon 1997/1998
- 20. miejsce – sezon 1993/1994
- 29. miejsce – sezon 1991/1992
- 35. miejsce – sezon 1995/1996
- 35. miejsce – sezon 1996/1997
- Puchar Świata w lotach (klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce – sezon 1990/1991
- 12. miejsce – sezon 2000/2001
- 14. miejsce – sezon 1992/1993
- 14. miejsce – sezon 1998/1999
- 18. miejsce – sezon 1999/2000
- 28. miejsce – sezon 1997/1998
- 32. miejsce – sezon 1995/1996
- 32. miejsce – sezon 1996/1997
- Turniej Czterech Skoczni:
- 5. miejsce – 39. TCS 1990/1991
- 5. miejsce – 49. TCS 2000/2001
- 7. miejsce – 47. TCS 1998/1999
- 8. miejsce – 46. TCS 1997/1998
- 11. miejsce – 48. TCS 1999/2000
- 12. miejsce – 50. TCS 2001/2002
- 22. miejsce – 45. TCS 1996/1997
- Turniej Nordycki:
- 6. miejsce – 5. edycja 2001
- 8. miejsce – 3. edycja 1999
- 14. miejsce – 6. edycja 2002
- 17. miejsce – 4. edycja 2000
- 18. miejsce – 2. edycja 1998
- Puchar Świata (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Garmisch-Partenkirchen 1991
- (2) 1. miejsce – Tauplitz 1991
- (3) 2. miejsce – Lahti 1991
- (4) 2. miejsce – Oslo 1991
- (5) 2. miejsce – Planica 1991
- (6) 3. miejsce – Thunder Bay 1991
- (7) 2. miejsce – Lahti 1993
- (8) 2. miejsce – Engelberg 1997
- (9) 3. miejsce – Engelberg 1997
- (10) 1. miejsce – Zakopane 1999
- (11) 3. miejsce – Zakopane 1999
- (12) 2. miejsce – Trondheim 1999
- (13) 3. miejsce – Iron Mountain 2000
- (14) 2. miejsce – Oslo 2001
- (15) 2. miejsce – Hakuba 2002
- Puchar Europy (poprzednik PK, klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce – sezon 1988/1989
- Puchar Beskidów (FIS Race, klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce – 1989
- FIS Grand Prix (klasyfikacja generalna):
- 3. miejsce – 2001
- 10. miejsce – 1997
- 12. miejsce – 2000
- 16. miejsce – 1999
- 24. miejsce – 1998
- FIS Grand Prix (konkursowe podia, chronologicznie):
- (1) 3. miejsce – Stams 1997
- (2) 3. miejsce – Hinterzarten 2001
- (3) 1. miejsce – Sapporo 2001
- (4) 1. miejsce – Hakuba 2001
- Central European Tour (klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce – 1993
Osiągnięcia drużynowe:
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- 3. miejsce – Nagano / Hakuba 1998 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Lillehammer 1994 (skocznia duża)
- Mistrzostwa Świata:
- 1. miejsce – Lahti 2001 (skocznia normalna)
- 1. miejsce – Val di Fiemme / Predazzo 1991 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Lahti 2001 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Ramsau / Bischofshofen 1999 (skocznia duża)
- 3. miejsce – Falun 1993 (skocznia duża)
Kariera trenerska:
- 2004 – 2006 – trener kadry B reprezentacji Polski
- 2008 – 2016 – trener kadry B reprezentacji Niemiec
- 2016 – 2019 – trener kadry narodowej A reprezentacji Polski
- 2019 – … – trener kadry narodowej A reprezentacji Niemiec
Największe sukcesy trenerskie (reprezentacja Polski):
- Zimowe Igrzyska Olimpijskie:
- 1. miejsce, PyeongChang 2018 – Kamil Stoch
- 3. miejsce, PyeongChang 2018 – Polska (konkurs drużynowy)
- Mistrzostwa Świata:
- 1. miejsce, Lahti 2017 – Polska (konkurs drużynowy, skocznia duża)
- 1. miejsce, Seefeld 2019 – Dawid Kubacki (skocznia normalna)
- 2. miejsce, Seefeld 2019 – Kamil Stoch (skocznia normalna)
- 3. miejsce, Lahti 2017 – Piotr Żyła (skocznia duża)
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- 2. miejsce, Oberstdorf 2018 – Kamil Stoch
- 3. miejsce, Oberstdorf 2018 – Polska (konkurs drużynowy)
- Mistrzostwa Świata Juniorów:
- 2. miejsce, Rovaniemi 2005 – Polska (konkurs drużynowy)
- Puchar Narodów (PŚ):
- 1. miejsce – sezon 2016/2017
- 1. miejsce – sezon 2018/2019
- 3. miejsce – sezon 2017/2018
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce, sezon 2017/2018 – Kamil Stoch (Kryształowa Kula)
- 2. miejsce, sezon 2016/2017 – Kamil Stoch
- 3. miejsce, sezon 2018/2019 – Kamil Stoch
- Puchar Świata w lotach (klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce, sezon 2017/2018 – Kamil Stoch
- 3. miejsce, sezon 2016/2017 – Kamil Stoch
- 3. miejsce, sezon 2018/2019 – Piotr Żyła
- Turniej Czterech Skoczni:
- 1. miejsce, 65. TCS 2016/2017 – Kamil Stoch
- 1. miejsce, 66. TCS 2017/2018 – Kamil Stoch
- 2. miejsce, 65. TCS 2016/2017 – Piotr Żyła
- Turniej RAW AIR:
- 1. miejsce, 2. edycja 2018 – Kamil Stoch
- 2. miejsce, 1. edycja 2017 – Kamil Stoch
- FIS Grand Prix (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce, 2016 – Maciej Kot
Największe sukcesy trenerskie (reprezentacja Niemiec):
- Mistrzostwa Świata:
- 1. miejsce, Oberstdorf 2021 – Niemcy
- 2. miejsce, Oberstdorf 2021 – Karl Geiger (normalna skocznia)
- 3. miejsce, Oberstdorf 2021 – Karl Geiger (duża skocznia)
- Mistrzostwa Świata w lotach:
- 1. miejsce, Planica 2020 – Karl Geiger
- 2. miejsce, Planica 2020 – Niemcy
- 3. miejsce, Planica 2020 – Markus Eisenbichler
- Puchar Narodów (PŚ):
- 1. miejsce, sezon 2019/2020 – Niemcy
- 3. miejsce, sezon 2020/2021 – Niemcy
- Puchar Świata (klasyfikacja generalna):
- 2. miejsce, sezon 2019/2020 – Karl Geiger
- 2. miejsce – sezon 2020/2021 – Markus Eisenbichler
- Puchar Świata w lotach (klasyfikacja generalna):
- 1. miejsce, sezon 2020/2021 – Karl Geiger
- 3. miejsce, sezon 2020/2021 – Markus Eisenbichler
- Turniej Czterech Skoczni:
- 2. miejsce, 69. TCS 2020/2021 – Karl Geiger
- 3. miejsce, 68. TCS 2019/2020 – Karl Geiger
- Turniej Titisee-Neustadt-Five:
- 1. miejsce, 2020 – Stephan Leyhe
- Turniej Willingen Six:
- 3. miejsce, 2021 – Markus Eisenbichler
- Turniej Planica 7:
- 1. miejsce, 2021 – Karl Geiger
- 3. miejsce, 2021 – Markus Eisenbichler