Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:
miejsce – rok | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Lake Placid | Danil Vassilyev KAZ | Maximilian Lienher AUT | Timon-Pascal Kahofer AUT |
2017 – Ałmaty | Naoki Nakamura JPN | Mikhail Maksimochkin RUS | Thomas Lackner AUT |
2015 – Szczyrbskie Jezioro | Vladimir Zografski BUL | Ilmir Hazetdinov RUS | Evgeniy Klimov RUS |
2013 – Trydent / Predazzo | Sami Niemi FIN | Krzysztof Biegun POL | Mikhail Maksimochkin RUS |
2011 – Erzurum | Matej Dobovsek SLO | Maciej Kot POL | Ziga Mandl SLO |
2009 – Harbin / Yabuli | Hyun-Ki Kim KOR | Marcin Bachleda POL | Bastian Kaltenboeck AUT |
2007 – Turyn / Pragelato | Dimitry Ipatov RUS | Yong-Jik Choi KOR | Denis Kornilov RUS |
2005 – Innsbruck / Seefeld | Manuel Fettner AUT | Reinhard Schwarzenberger AUT | Nejc Frank SLO |
2003 – Tarvisio | Chil-Ku Kang KOR | Reinhard Schwarzenberger AUT | Krystian Długopolski POL |
2001 – Zakopane | Łukasz Kruczek POL | Heung-Chul Choi KOR | Artur Khamidullin RUS |
1999 – Poprad / Szczyrbskie | Łukasz Kruczek POL Fabian Ebenhoch AUT |
– | Yoshiharu Ikeda JPN |
1997 – Chonju / Muju | Łukasz Kruczek POL | Yoshiharu Ikeda JPN | Gerhard Schallert AUT |
1995 – Jaca / Astun | Yukitaka Fukita JPN | Franci Petek SLO | Hiroki Uesugi JPN |
1993 – Zakopane | Naoto Ito JPN | Bartłomiej Gąsienica-Sieczka POL | Mitsuhiro Suzuki JPN |
1991 – Sapporo | Naoto Ito JPN | Vladimir Podzimek CSV | Janez Debelak YUG |
1989 – Sofia / Borowec | Heiko Hunger GER | Jarosław Mądry POL | Mark Konopacke USA |
1987 – Szczyrbskie Jezioro | Peter Ciz CSV | Jiri Malec CSV | Frantisek Vavrincik CSV Ingo Lesser GER |
1985 – Belluno / Cortina | Gennadi Prokopenko SOV | Primoz Ulaga YUG | Sandro Sambugaro ITA |
1983 – Sofia / Borowec | Massimo Rigoni ITA | Lido Tomasi ITA | Mark Konopacke USA |
1981 – Jaca / Astun | Vladimir Boyarintsev SOV | Keijo Korhonen FIN | Yuji Kawamura JPN |
1978 – Szpindlerowy Młyn | Sergey Suslikov SOV | Frantisek Novak CSV | Sergey Mukhin SOV |
1972 – Lake Placid | Hideki Nakano JPN | Gari Napalkov SOV | Yuri Kalinin SOV |
1970 – Rovaniemi | Gari Napalkov SOV | Alexander Ivannikov SOV | Rainer Schmidt GER |
1968 – Innsbruck / Absam | Hiroshi Itagaki JPN | Masakatsu Asari JPN | Yukio Kasaya JPN |
1966 – Sestriere / Claviere | Yukio Kasaya JPN | Andrzej Sztolf POL | Takashi Fujisawa JPN |
1964 – Szpindlerowy Młyn | Baldur Preiml AUT | Yuri Zubariev SOV | Andrzej Sztolf POL |
1962 – Villars | Shigeyuki Wakasa JPN | Yosuke Eto JPN | Renzo Nigawara JPN |
1960 – Chamonix | Albert Larionov SOV | Jaromir Nevlud CSV | Milan Rojina YUG |
Indywidualni medaliści na dużej skoczni:
miejsce – rok | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2013 – Trydent / Predazzo | Krzysztof Biegun POL | Sami Niemi FIN | Junshiro Kobayashi JPN |
2011 – Erzurum | Matej Dobovsek SLO | Maciej Kot POL | Ziga Mandl SLO |
2009 – Harbin / Yabuli | David Unterberger AUT | Hyun-Ki Kim KOR | Heung-Chul Choi KOR |
2007 – Turyn / Pragelato | Denis Kornilov RUS | Yoshihiko Osanai JPN | Dimitry Ipatov RUS |
2005 – Innsbruck / Seefeld | Manuel Fettner AUT | Florian Liegl AUT | Martin Koch AUT |
2003 – Tarvisio | Jernej Damjan SLO | Chil-Ku Kang KOR | Lassi Huuskonen FIN |
2001 – Zakopane | Łukasz Kruczek POL | Karl-Heinz Dorner AUT | Borek Sedlak CZE |
1999 – Poprad / Szczyrbskie | Sergei Bobrov BLR | Shinichiro Saito JPN | Yusuke Kaneko JPN |
1997 – Chonju / Muju | Yoshiharu Ikeda JPN | Alexander Pointner AUT | Yusuke Kaneko JPN |
1993 – Zakopane | Yukitaka Fukita JPN | Alexander Diess AUT | Franz Wiegele AUT |
1991 – Sapporo | Naoto Ito JPN | Vladimir Podzimek CSV | Takayuki Sasaki JPN |
1987 – Szczyrbskie Jezioro | Jiri Malec CSV | Ivan Sindler CSV | Ingo Lesser GER |
Medaliści konkursów drużynowych:
miejsce – rok | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Lake Placid | Austria I Timon-Pascal Kahofer Maximilian Lienher |
Kazachstan I Sergey Tkachenko Danil Vassilyev |
Japonia I Sakutaro Kobayashi Ryusei Ikeda |
2017 – Ałmaty | Rosja Aleksandr Bazhenov Roman Trofimov Mikhail Maksimochkin |
Słowenia Anze Lavtizar Andraz Modic Aljaz Vodan |
Polska Krzysztof Miętus Stanisław Biela Przemysław Kantyka |
2015 – Szczyrbskie Jezioro | Rosja Evgeniy Klimov Mikhail Maksimochkin Ilmir Hazetdinov |
Japonia Kanta Takanashi Minato Mabuchi Junshiro Kobayashi |
Polska Andrzej Zapotoczny Stanisław Biela Jakub Kot |
2013 – Trydent / Predazzo | Polska Aleksander Zniszczoł Bartłomiej Kłusek Krzysztof Biegun |
Rosja Roman Trofimov Aleksandr Sardyko Mikhail Maksimochkin |
Austria Daniel Huber David Unterberger Clemens Aigner |
2011 – Erzurum | Japonia Shotaro Hosoda Yumu Harada Sho Suzuki |
Słowenia Rok Mandl Matej Dobovsek Ziga Mandl |
Polska Jakub Kot Wojciech Gąsienica-Kotelnicki Maciej Kot |
2009 – Harbin / Yabuli | Korea Południowa Heung-Chul Choi Yong-Jik Choi Hyun-Ki Kim |
Austria Bastian Kaltenboeck Stefan Kaiser David Unterberger |
Niemcy Florian Schillinger Nico Faller Joerg Ritzerfeld |
2007 – Turyn / Pragelato | Austria Bastian Kaltenboeck Florian Liegl Manuel Fettner |
Korea Południowa Chil-Ku Kang Heung-Chul Choi Yong-Jik Choi |
Japonia Shuji Endo Shusaku Hosoyama Yoshihiko Osanai |
2005 – Innsbruck / Seefeld | Słowenia Anze Damjan Matevz Sparovec Rok Urbanc Nejc Frank |
Polska Grzegorz Sobczyk Rafał Śliż Marcin Bachleda Krystian Długopolski |
Austria Stefan Kaiser Christoph Strickner Alexander Seiwald Manuel Fettner |
2003 – Tarvisio | Korea Południowa Hyun-Ki Kim Heung-Chul Choi Chil-Ku Kang |
Słowenia Grega Lang Blaz Vrhovnik Jernej Damjan |
Polska Grzegorz Śliwka Łukasz Kruczek Krystian Długopolski |
2001 – Zakopane | Słowenia Blaz Vrhovnik Miha Rahtar Gasper Cavlovic Bine Norcic |
Korea Południowa Hyun-Ki Kim Yong-Jik Choi Heung-Su Kim Heung-Chul Choi |
Finlandia Sakari Leppiaho Markus Makela Petteri Vaananen Teemu Summanen |
1999 – Poprad / Szczyrbskie | Japonia Yusuke Kaneko Takayuki Tsuruta Yasuhiko Ota Yoshiharu Ikeda |
Austria Fabian Ebenhoch Gerhard Schallert Christian Reinthaler Gerhard Gattinger |
Rosja Artur Khamidullin Dmitriy Vassiliev Anton Lushnikov Igor Ivanov |
1997 – Chonju / Muju | Japonia Takayuki Obora Noritaka Kasama Yoshiharu Ikeda Yusuke Kaneko |
Austria Alexander Pointner Gerhard Schallert Christian Reinthaler Werner Schuster |
Słowenia Goran Janus Matjaz Kladnik Saso Komovec Franci Petek |
1995 – Jaca / Astun | Austria Christian Reinthaler Alexander Diess Alexander Pointner Werner Schuster |
Japonia Noritaka Kasama Hiroki Uesugi Futoshi Otake Yukitaka Fukita |
Słowenia Rok Polajnar Zoran Zupancic Saso Komovec Primoz Kopac |
1993 – Zakopane | Austria Franz Wiegele Alexander Diess Oliver Strohmaier Werner Schuster |
Japonia Noritaka Kasama Mitsuhiro Suzuki Naoto Ito Yukitaka Fukita |
Polska Jarosław Mądry Bartłomiej Gąsienica-Sieczka Stanisław Ustupski Marek Tucznio |
1991 – Sapporo | Japonia Naoto Ito Takayuki Sasaki Masaki Oda Jinya Nishikata |
ZSRR Valery Vdovenko Pavel Kustov Eduard Subotsch Vasyl Grybovich |
Austria Franz Wiegele Wolfgang Margreiter Burkhard Pichler Wilhelm Faesslacher |
1989 – Sofia / Borowec | NRD Heiko Hunger Peter Grundig Guntram Kraus ? |
Stany Zjednoczone Mark Konopacke Kris Severson Chris Hastings Stephen Sydow |
Japonia Reiichi Mikata Kenji Ogiwara Takanori Kono Takayuki Sasaki |
1987 – Szczyrbskie Jezioro | Czechosłowacja Frantisek Vavrincik Jiri Malec Peter Ciz Ivan Sindler |
NRD Heiko Hunger Ingo Lesser Manfred Deckert Frank Sauerbrey |
Jugosławia Janez Debelak Janez Stirn Borut Mur Vasja Bajc |
Medaliści konkursów drużyn mieszanych:
miejsce – rok | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2023 – Lake Placid | Polska I Nicole Konderla Adam Niżnik |
Japonia I Machiko Kubota Ryusei Ikeda |
Polska II Kinga Rajda Szymon Jojko |
2017 – Ałmaty | Japonia I Haruka Iwasa Naoki Nakamura |
Czechy I Marta Krepelkova Cestmir Kozisek |
Japonia II Yuka Kobayashi Max Koga |
2015 – Szczyrbskie Jezioro | Japonia I Yuka Kobayashi Junshiro Kobayashi |
Rosja II Anastasiya Gladysheva Mikhail Maksimochkin |
Japonia II Aki Matsuhashi Kanta Takanashi |
2013 – Trydent / Predazzo | Rosja Irina Avvakumova Mikhail Maksimochkin |
Finlandia Julia Kykkaenen Sami Niemi |
Słowenia Katja Pozun Mitja Meznar |