Predazzo – ‚Trampolino Giuseppe dal Ben’ HS-135

Predazzo - 'Trampolino Giuseppe dal Ben' (fot. Frederik Clasen)

Kraj: Włochy
Punkt K:
120 m
Wielkość skoczni (HS): 135 m
Igelit: jest
Rok budowy: 1989 r.
Przebudowy: 2001 r.
Certyfikat FIS ważny do: 2019 r.
Pojemność trybun: 15.000

Oficjalny rekord skoczni: 136,0 m (Adam Małysz POL, 22.02.2003 r., Mistrzostwa Świata)
Rekord skoczni: 138,5 m (Eric Frenzel GER, 28.02.2013 r., Puchar Świata, kombinacja norweska)
Letni rekord skoczni: 134,0 m (Adam Małysz POL, 08.09.2004 r., FIS Grand Prix)
Najdłuższy skok (upadek): 142,0 m (Samuel Costa ITA, 26.02.2016 r., Puchar Świata, kombinacja norweska)

Długość najazdu: 115,36 m
Nachylenie najazdu: 30°
Długość progu: 7,0 m
Wysokość progu: 3,0 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 92,5 km/h
Nachylenie zeskoku: 34,9°

 

Podia konkursów Mistrzostw Świata:

Data (skocznia / zawody)

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

02.03.2013 (HS-134 / druż.)

Austria

Niemcy

Polska

28.02.2013 (HS-134 / ind.)

K. Stoch POL

P. Prevc SLO

A. Jacobsen NOR

23.02.2003 (K-120 / ind.)

Finlandia

Japonia

Norwegia

22.02.2003 (K-120 / ind.)

A. Małysz POL

M. Hautamaeki FIN

N. Kasai JPN

10.02.1991 (K-120 / ind.)

F. Petek YUG

R. Olijnyk NOR

J. Weissflog GER

08.02.1991 (K-120 / druż.)

Austria

Finlandia

Niemcy

 

Podia konkursów Pucharu Świata mężczyzn:

Data (skocznia / zawody)

1. miejsce

2. miejsce

3. miejsce

13.01.2019 (HS-135 / ind.)

 

 

 

12.01.2019 (HS-135 / ind.)

 

 

 

05.02.2012 (HS-134 / ind.)

K. Stoch POL

G. Schlierenzauer AUT

A. Bardal NOR

04.02.2012 (HS-134 / ind.)

G. Schlierenzauer AUT

S. Freund GER

T. Morgenstern AUT

13.01.2008 (HS-134 / ind.)

T. Hilde NOR

T. Morgenstern AUT

A. Jacobsen NOR

12.01.2008 (HS-134 / ind.)

T. Hilde NOR

S. Pettersen NOR

W. Loitzl AUT

22.12.2001 (K-120 / ind.)

A. Małysz POL

S. Ammann SUI

A. Widhoelzl AUT

21.12.2001 (K-120 / ind.)

A. Małysz POL

A. Widhoelzl AUT

S. Ammann SUI

05.12.1999 (K-120 / ind.)

A. Widhoelzl AUT

J. Soininen FIN

M. Hautamaeki FIN

04.12.1999 (K-120 / ind.)

A. Widhoelzl AUT

M. Schmitt GER

A. Goldberger AUT

08.12.1998 (K-120 / ind.)

M. Schmitt GER

K. Funaki JPN

N. Kasai JPN

06.12.1997 (K-120 / ind.)

J. Soininen FIN

P. Peterka SLO

A. Widhoelzl AUT

14.12.1994 (K-120 / ind.)

konkurs odwołany

14.12.1993 (K-120 / ind.)

J. Weissflog GER

E. Bredesen NOR

A. Goldberger AUT

24.01.1993 (K-120 / druż.)

Austria

Niemcy

Japonia

23.01.1993 (K-120 / ind.)

N. Kasai JPN

F. Petek SLO

Y. Ashimoto JPN

12.01.1992 (K-120 / druż.)

Austria

Finlandia

Szwajcaria

16.02.1990 (K-120 / ind.)

R. Cecon ITA

J. Weissflog GER

V. Lunardi ITA

 
Facebook
Facebook
Instagram