Puchar Świata 2017/2018

 

Terminarz:

Data (dzień)
Miejsce
Skocznia
Zawody
Zwycięzca
PERIOD 3
18.11.2017 (sobota)
Wisła (Polska) >
HS-134
druż.*
Norwegia
19.11.2017 (niedziela)
Wisła (Polska) >
HS-134
ind.*
J. Kobayashi
25.11.2017 (sobota)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
druż.
Norwegia
26.11.2017 (niedziela)
Ruka/Kuusamo (Finlandia) >
HS-142
ind.
J. Damjan
02.12.2017 (sobota)
Niżny Tagił (Rosja) >
HS-134
ind.
R. Freitag
03.12.2017 (niedziela)
Niżny Tagił (Rosja) >
HS-134
ind.
A. Wellinger
09.12.2017 (sobota)
Titisee-Neustadt (Niemcy) >
HS-142
druż.
Norwegia
10.12.2017 (niedziela)
Titisee-Neustadt (Niemcy) >
HS-142
ind.
R. Freitag
16.12.2017 (sobota)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
A. Fannemel
17.12.2017 (niedziela)
Engelberg (Szwajcaria) >
HS-140
ind.
R. Freitag
PERIOD 4
30.12.2017 (sobota)
Oberstdorf (Niemcy) >
HS-137
ind. (TCS*)
K. Stoch
01.01.2018 (poniedziałek)
Ga-Pa (Niemcy) >
HS-140
ind. (TCS)
K. Stoch
04.01.2018 (czwartek)
Innsbruck (Austria) >
HS-130
ind. (TCS)
K. Stoch
06.01.2018 (sobota)
Bischofshofen (Austria) >
HS-140
ind. (TCS)
K. Stoch
PERIOD 5
13.01.2018 (sobota)
Tauplitz (Austria) >
HS-235
ind. loty
A. Stjernen
14.01.2018 (niedziela)
Tauplitz (Austria) >
konkurs odwołany >
HS-235
ind. loty
-
Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich – Oberstdorf 2018 (19-21.01.2018) >
27.01.2018 (sobota)
Zakopane (Polska) >
HS-140
druż.
 
28.01.2018 (niedziela)
Zakopane (Polska) >
HS-140
ind.
 
Mistrzostwa Świata Juniorów – Kandersteg 2018 (27.01-04.02.2018)
PERIOD 6
03.02.2018 (sobota)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
ind. (WF*)
 
04.02.2018 (niedziela)
Willingen (Niemcy) >
HS-145
ind. (WF)
 
Zimowe Igrzyska Olimpijskie – PyeongChang 2018 (09-25.02.2018)
03.03.2018 (sobota)
Lahti (Finlandia) >
HS-130
druż.
 
04.03.2018 (niedziela)
Lahti (Finlandia) >
HS-130
ind.
 
PERIOD 7
10.03.2018 (sobota)
Oslo (Norwegia) >
HS-134
druż. (RA*)
 
11.03.2018 (niedziela)
Oslo (Norwegia) >
HS-134
ind. (RA)
 
13.03.2018 (wtorek)
Lillehammer (Norwegia) >
HS-140
ind. (RA)
 
15.03.2018 (czwartek)
Trondheim (Norwegia) >
HS-140
ind. (RA)
 
17.03.2018 (sobota)
Vikersund (Norwegia) >
HS-240
druż. loty (RA)
 
18.03.2018 (niedziela)
Vikersund (Norwegia) >
HS-240
ind. loty (RA)
 
23.03.2018 (piątek)
Planica (Słowenia) >
HS-240
ind. loty
 
24.03.2018 (sobota)
Planica (Słowenia) >
HS-240
druż. loty
 
25.03.2018 (niedziela)
Planica (Słowenia) >
HS-240
ind. loty finał
 

* druż. – konkurs drużynowy
* ind. – konkurs indywidualny
* TCS – Turniej Czterech Skoczni
* WF – Willingen Five

* RA – turniej norweski Raw Air

 

Indywidualna klasyfikacja generalna:

 
zawodnik
kraj
punkty
strata
1
Kamil Stoch
POL
733
 
2
Richard Freitag
GER
711
-22
3
Andreas Wellinger
GER
585
-148
4
Daniel Andre Tande
NOR
565
-168
5
Stefan Kraft
AUT
428
-305
6
Junshiro Kobayashi
JPN
410
-323
7
Anders Fannemel
NOR
375
-358
8
Johann Andre Forfang
NOR
353
-380
9
Robert Johansson
NOR
344
-389
10
Markus Eisenbichler
GER
338
-395
11
Andreas Stjernen
NOR
317
-416
12
Dawid Kubacki
POL
283
-450
13
Jernej Damjan
SLO
276
-457
14
Karl Geiger
GER
247
-486
15
Piotr Żyła
POL
227
-506
16
Stefan Hula
POL
208
-525
17
Peter Prevc
SLO
200
-533
18
Stephan Leyhe
GER
188
-545
19
Simon Ammann
SUI
182
-551
20
Maciej Kot
POL
156
-577
21
Michael Hayboeck
AUT
126
-607
22
Halvor Egner Granerud
NOR
125
-608
23
Manuel Fettner
AUT
124
-609
24
Anze Semenic
SLO
109
-624
25
Tilen Bartol
SLO
101
-632
26
Noriaki Kasai
JPN
84
-649
27
Taku Takeuchi
JPN
80
-653
28
Clemens Aigner
AUT
77
-656
29
Pius Paschke
GER
76
-657
30
Timi Zajc
SLO
70
-663
31
Constantin Schmid
GER
63
-670
32
Daniel Huber
AUT
60
-673
33
Gregor Deschwanden
SUI
53
-680
34
Ryoyu Kobayashi
JPN
43
-690
 
Manuel Poppinger
AUT
43
-690
36
Gregor Schlierenzauer
AUT
41
-692
37
Ziga Jelar
SLO
36
-697
38
Jakub Wolny
POL
31
-702
 
Domen Prevc
SLO
31
-702
40
Denis Kornilov
RUS
24
-709
41
Cestmir Kozisek
CZE
20
-713
42
William Rhoads
USA
12
-721
 
Kevin Bickner
USA
12
-721
44
David Siegel
GER
11
-722
45
Antti Aalto
FIN
9
-724
 
Killian Peier
SUI
9
-724
47
Eetu Nousiainen
FIN
6
-727
 
Nejc Dezman
SLO
6
-727
49
Evgeniy Klimov
RUS
5
-728
 
Vladimir Zografski
BUL
5
-728
51
Vincent Descombes Sevoie
FRA
4
-729
52
Vojtech Stursa
CZE
3
-730
53
Daiki Ito
JPN
2
-731
 
Jonathan Learoyd
FRA
2
-731
 
Clemens Leitner
AUT
2
-731
56
Roman Koudelka
CZE
1
-732
 
Dimitry Vassiliev
RUS
1
-732
 
Sebastian Colloredo
ITA
1
-732
 

Klasyfikacja Pucharu Narodów:

 
reprezentacja
punkty
strata
1
Norwegia
3279
 
2
Niemcy
3119
-160
3
Polska
2488
-791
4
Austria
1701
-1578
5
Słowenia
1429
-1850
6
Japonia
1269
-2010
7
Szwajcaria
494
-2785
8
Rosja
130
-3149
9
Finlandia
115
-3164
10
Czechy
24
-3255
 
Stany Zjednoczone
24
-3255
12
Francja
6
-3273
13
Bułgaria
5
-3274
14
Włochy
1
-3278
 

stat4u

1 Komentarz

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *