Sapporo – ‚Okurayama’

Sapporo - 'Okurayama', fot. Przemek Wardęga

Kraj: Japonia
Punkt K:
120 (123 – zimą)
Wielkość skoczni (HS): 134 (137 – czasami zimą)
Igelit: jest
Rok budowy: 1931
Przebudowy: 1952, 1969, 1986, 1996, 1997, 2007
Certyfikat FIS ważny do: 2019 r.
Pojemność trybun: 44.000

Oficjalny rekord skoczni: 144,0 m (Maciej Kot POL, 12.02.2017 r., Puchar Świata & Stefan Kraft AUT, 12.02.2017 r., Puchar Świata)
Rekord skoczni: 146,5 m (Anze Lanisek SLO, 18.01.2015 r., Puchar Kontynentalny)
Letni rekord skoczni: 147,0 m (Junshiro Kobayashi JPN, 04.112017 r.)
Rekord skoczni kobiet: 145,0 m (Yuki Ito JPN, 19.03.2016 r.)
Letni rekord skoczni kobiet: 144,0 m (Sara Takanashi JPN, 02.11.2018 r.)
Najdłuższy skok (upadek): 148,0 m (Ryoyu Kobayashi JPN, 24.02.2018 r.)

Długość najazdu: 94,0 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 7,0 m
Wysokość progu: 3,3 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 90,0 km/h
Nachylenie zeskoku: 37°

 

Podia zawodów Pucharu Świata:

Data / skocznia
1. miejsce
2. miejsce
3. miejsce
27.01.2019 (HS-137)      
26.01.2019 (HS-137)      
12.02.2017 (HS-137)
K. Stoch POL
A. Wellinger GER
S. Kraft AUT
11.02.2017 (HS-137)
M. Kot POL
P. Prevc SLO 
S. Kraft AUT
31.01.2016 (HS-134)
A. Fannemel NOR
J.A. Forfang NOR
N. Kasai JPN
30.01.2016 (HS-134)
P. Prevc SLO
D. Prevc SLO
R. Kranjec SLO
25.01.2015 (HS-134)
R. Koudelka CZE
K. Stoch POL
P. Prevc SLO
24.01.2015 (HS-134)
P. Prevc SLO
S. Kraft AUT
R. Koudelka CZE
26.01.2014 (HS-134)
J. Damjan SLO
P. Prevc SLO
R. Kranjec SLO
25.01.2014 (HS-134)
P. Prevc SLO
J. Damjan SLO
N. Kasai JPN
20.01.2013 (HS-134)
J. Matura CZE
R. Kranjec SLO
A. Wank GER
19.01.2013 (HS-134)
J. Matura CZE
T. Hilde NOR
R. Kranjec SLO
29.01.2012 (HS-134)
D. Ito JPN
K. Stoch POL
A. Kofler AUT
28.01.2012 (HS-134)
D. Ito JPN
A. Bardal NOR
K. Stoch POL
16.01.2011 (HS-134)
A. Kofler AUT
S. Freund GER
T. Morgenstern AUT
15.01.2011 (HS-134)
S. Freund GER
T. Morgenstern AUT
A. Małysz POL
17.01.2010 (HS-134)
S. Ammann SUI
N. Kasai JPN
M. Koch AUT
16.01.2010 (HS-134)
T. Morgenstern AUT
A. Wank GER
D. Ito JPN
01.02.2009 (HS-134)
konkurs odwołany (zbyt mocny wiatr)
31.01.2009 (HS-134)
G. Schlierenzauer AUT
T. Morgenstern AUT
W. Loitzl AUT
03.02.2008 (HS-134)
T. Morgenstern AUT
J. Happonen FIN
A. Bardal NOR
02.02.2008 (HS-134)
T. Morgenstern AUT
J. Happonen FIN
M. Koch AUT
22.01.2006 (HS-134)
R. Ljoekelsoey NOR
D. Ito JPN
T. Okabe JPN
21.01.2006 (HS-134)
B.E. Romoeren NOR
R. Ljoekelsoey NOR
T. Okabe JPN
06.02.2005 (HS-134)
R. Ljoekelsoey NOR
R. Jussilainen FIN
T. Morgenstern AUT
05.02.2005 (HS-134)
K. Funaki JPN
T. Morgenstern AUT
R. Ljoekelsoey NOR
25.01.2004 (K-120)
R. Ljoekelsoey NOR
N. Kasai JPN
J. Ahonen FIN
S. Pettersen NOR
24.01.2004 (K-120)
R. Ljoekelsoey NOR
J. Ahonen FIN
M. Hoellwarth AUT
26.01.2003 (K-120)
S. Pettersen NOR
A. Widhoelzl AUT
F. Liegl AUT
25.01.2003 (K-120)
R. Ljoekelsoey NOR
C. Nagiller AUT
B.E. Romoeren NOR
27.01.2002, druż. (K-120)
Austria
Japonia
Finlandia
26.01.2002 (K-120)
A. Widhoelzl AUT
M. Koch AUT
N. Kasai JPN
28.01.2001 (K-120)
A. Małysz POL
R. Jussilainen FIN
J. Soininen FIN
27.01.2001 (K-120)
A. Małysz POL
W. Loitzl AUT
J. Hautamaeki FIN
23.01.2000 (K-120)
M. Schmitt GER
J. Soininen FIN
H. Saito JPN
22.01.2000 (K-120)
M. Schmitt GER
J. Ahonen FIN
R. Jussilainen FIN
24.01.1999 (K-120)
K. Funaki JPN
M. Schmitt GER
H. Miyahira JPN
23.01.1999 (K-120)
M. Schmitt GER
H. Miyahira JPN
D. Thoma GER
05.02.1998 (K-120)
A. Widhoelzl AUT
J. Soininen FIN
J. Ahonen FIN
19.01.1997 (K-120)
D. Thoma GER
R. Ljoekelsoey NOR
T. Okabe JPN
21.01.1996 (K-115)
A.P. Nikkola FIN
A. Goldberger AUT
H. Saito JPN
22.01.1995 (K-115)
N. Dessum FRA
T. Okabe JPN
J. Ahonen FIN
23.01.1994 (K-115)
J. Weissflog GER
E. Bredesen NOR
J. Nishikata JPN
20.12.1992 (K-115)
A. Higashi JPN
W. Rathmayr AUT
B. Myrbakken NOR
15.12.1991 (K-115)
W. Rathmayr AUT
S. Zuend SUI
W. Haim AUT
16.12.1990 (K-115)
D. Thoma GER
A. Kiesewetter GER
V. Hakala FIN
17.12.1989 (K-115)
J. Weissflog GER
W. Haim AUT
H. Kuttin AUT
18.12.1988 (K-115)
J. Bokloev SWE
A.P. Nikkola FIN
M. Nykaenen FIN
20.12.1987 (K-115)
M. Nykaenen FIN
J. Parma CSV
S. Taellberg SWE
25.01.1987 (K-115)
P. Ulaga YUG
M. Tepes YUG
S. Braaten NOR
26.01.1986 (K-112)
M. Nykaenen FIN
E. Vettori AUT
J. Parma CSV
10.02.1985 (K-110)
A. Akimoto JPN
M. Nykaenen FIN
T. Ylipulli FIN
22.01.1984 (K-110)
M. Steiner AUT
V.M. Ahonen FIN
M. Akimoto JPN
17.01.1982 (K-110)
A. Kogler AUT
H. Bulau CAN
M. Buse DDR
15.02.1981 (K-110)
H. Wallner AUT
O. Bremseth NOR
A. Kogler AUT
14.02.1981 (K-110)
A. Kogler AUT
O. Bremseth NOR
H. Neuper AUT
13.01.1980 (K-110)
M. Akimoto JPN
H. Yagi JPN
B. Norcic YUG
12.01.1980 (K-110)
H. Yagi JPN
B. Norcic YUG
A. Kogler AUT
 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Facebook
Facebook
Instagram