Kraj: Niemcy
Punkt konstrukcyjny (K): 130 metrów
Wielkość skoczni (HS): 147 metrów
Igelit: brak
Rok budowy: 1925
Przebudowy i modernizacje w latach: 1930, 1950, 2000, 2013
Certyfikat FIS ważny do: 31.12.2025 r.
Pojemność trybun: 38 000
Oficjalny zimowy rekord skoczni mężczyzn:
153,0 m (Klemens Murańka POL, 29.01.2021 r., Puchar Świata)
Zimowy rekord skoczni mężczyzn:
154,5 m (Žiga Jelar SLO, 03.02.2023 r., oficjalny trening w ramach Pucharu Świata)
Najdłuższy skok mężczyzn (z upadkiem):
161,5 m (Timi Zajc SLO, 03.02.2023 r., Puchar Świata, konkurs drużyn mieszanych)
Oficjalny zimowy rekord skoczni kobiet:
151,0 m (Nika Križnar SLO, 30.01.2022 r., Puchar Świata)
Zimowy rekord skoczni kobiet:
154,0 m (Yuki Ito JPN, 28.01.2022 r., oficjalny trening w ramach Pucharu Świata)
Najdłuższy skok kobiet (z podpórką):
154,5 m (Yuki Ito JPN, 03.02.2023 r., Puchar Świata, konkurs drużyn mieszanych)
Długość najazdu: 100,0 m
Nachylenie najazdu: 35°
Długość progu: 6,70 m
Wysokość progu: 3,25 m
Nachylenie progu: 11°
Średnia prędkość na progu: 93,6 km/h
Nachylenie zeskoku: 35°
Podia zawodów Pucharu Świata mężczyzn:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
05.02.2023 | |||
04.02.2023 | |||
03.02.2023 (mikst) |
Norwegia Anna Odine Stroem Marius Lindvik Silje Opseth Halvor Egner Granerud |
Austria Chiara Kreuzer Jan Hoerl Eva Pinkelnig Stefan Kraft |
Niemcy Selina Freitag Karl Geiger Katharina Althaus Andreas Wellinger |
30.01.2022 | Marius Lindvik NOR | Karl Geiger GER | Cene Prevc SLO |
29.01.2022 | Ryoyu Kobayashi JPN | Halvor Egner Granerud NOR | Marius Lindvik NOR |
28.01.2022 (mikst) |
Słowenia Ema Klinec Cene Prevc Ursa Bogataj Anze Lanisek |
Norwegia Thea Minyan Bjoerseth Halvor Egner Granerud Silje Opseth Marius Lindvik |
Austria Eva Pinkelnig Daniel Huber Marita Kramer Stefan Kraft |
31.01.2021 | Halvor Egner Granerud NOR | Piotr Żyła POL | Markus Eisenbichler GER |
30.01.2021 | Halvor Egner Granerud NOR | Daniel Andre Tande NOR | Kamil Stoch POL |
09.02.2020 | konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych | ||
08.02.2020 | Stephan Leyhe GER | Marius Lindvik NOR | Kamil Stoch POL |
17.02.2019 | Ryoyu Kobayashi JPN | Markus Eisenbichler GER | Piotr Żyła POL |
16.02.2019 | Karl Geiger GER | Kamil Stoch POL | Ryoyu Kobayashi JPN |
15.02.2019 | Polska Piotr Żyła Jakub Wolny Dawid Kubacki Kamil Stoch |
Niemcy Karl Geiger Richard Freitag Markus Eisenbichler Stephan Leyhe |
Słowenia Anze Semenic Peter Prevc Jernej Damjan Timi Zajc |
04.02.2018 | Johann Andre Forfang NOR | Kamil Stoch POL | Piotr Żyła POL |
03.02.2018 | Daniel Andre Tande NOR | Richard Freitag GER | Dawid Kubacki POL |
29.01.2017 | Andreas Wellinger GER | Stefan Kraft AUT | Manuel Fettner AUT |
28.01.2017 | Polska Piotr Żyła Dawid Kubacki Maciej Kot Kamil Stoch |
Austria Michael Hayboeck Manuel Fettner Gregor Schlierenzauer Stefan Kraft |
Niemcy Markus Eisenbichler Stephan Leyhe Andreas Wellinger Richard Freitag |
10.01.2016 | Peter Prevc SLO | Kenneth Gangnes NOR | Severin Freund GER |
09.01.2016 | Niemcy Andreas Wank Andreas Wellinger Richard Freitag Severin Freund |
Norwegia Andreas Stjernen Daniel Andre Tande Kenneth Gangnes Johann Andre Forfang |
Austria Stefan Kraft Manuel Poppinger Manuel Fettner Michael Hayboeck |
01.02.2015 | Severin Freund GER | Rune Velta NOR | Roman Koudelka CZE |
31.01.2015 | Słowenia Jurij Tepes Nejc Dezman Jernej Damjan Peter Prevc |
Niemcy Markus Eisenbichler Marinus Kraus Richard Freitag Severin Freund |
Norwegia Tom Hilde Anders Jacobsen Anders Fannemel Rune Velta |
30.01.2015 | Kamil Stoch POL | Peter Prevc SLO | Severin Freund GER |
02.02.2014 | Kamil Stoch POL | Severin Freund GER | Peter Prevc SLO |
01.02.2014 | Kamil Stoch POL | Severin Freund GER | Jernej Damjan SLO |
10.02.2013 | konkurs odwołany z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych | ||
09.02.2013 | Słowenia Jurij Tepes Jaka Hvala Peter Prevc Robert Kranjec |
Norwegia Rune Velta Tom Hilde Anders Bardal Anders Jacobsen |
Niemcy Michael Neumayer Richard Freitag Andreas Wellinger Severin Freund |
12.02.2012 | Anders Bardal NOR | Roman Koudelka CZE | Daiki Ito JPN |
11.02.2012 | Norwegia Anders Fannemel Rune Velta Vegard Haukoe Sklett Anders Bardal |
Austria Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Niemcy Maximilian Mechler Andreas Wank Severin Freund Richard Freitag |
30.01.2011 | Severin Freund GER | Martin Koch AUT | Simon Ammann SUI |
29.01.2011 | Austria Gregor Schlierenzauer Martin Koch Andreas Kofler Thomas Morgenstern |
Niemcy Michael Uhrmann Martin Schmitt Michael Neumayer Severin Freund |
Polska Kamil Stoch Piotr Żyła Stefan Hula Adam Małysz |
06.02.2010 | Niemcy Michael Uhrmann Michael Neumayer Pascal Bodmer Martin Schmitt |
Norwegia Johan Remen Evensen Tom Hilde Anders Jacobsen Bjoern Einar Romoeren |
Austria Florian Schabereiter Michael Hayboeck Stefan Thurnbichler David Zauner |
05.02.2010 | Georg Schlierenzauer AUT | Anders Jacobsen NOR | Michael Neumayer GER |
08.02.2009 | Georg Schlierenzauer AUT | Simon Ammann SUI | Noriaki Kasai JPN |
07.02.2009 | Austria Thomas Morgenstern Markus Eggenhofer Andreas Kofler Wolfgang Loitzl |
Norwegia Roar Ljoekelsoey Tom Hilde Anders Bardal Anders Jacobsen |
Finlandia Ville Larinto Kalle Keituri Matti Hautamaeki Harri Olli |
17.02.2008 | Bjoern Einar Romoeren NOR | Jernej Damjan SLO | Anders Bardal NOR |
16.02.2008 | Norwegia Bjoern Einar Romoeren Anders Bardal Tom Hilde Anders Jacobsen |
Finlandia Janne Happonen Harri Olli Matti Hautamaeki Janne Ahonen |
Austria Andreas Kofler Martin Koch Gregor Schlierenzauer Thomas Morgenstern |
11.02.2007 | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Arthur Pauli Georg Schlierenzauer |
Norwegia Tom Hilde Anders Bardal Anders Jacobsen Roar Ljoekelsoey |
Niemcy Stephan Hocke Tobias Bogner Joerg Ritzerfeld Michael Uhrmann |
10.02.2007 | Anders Jacobsen NOR | Michael Uhrmann GER | Jernej Damjan SLO |
05.02.2006 | Finlandia Tami Kiuru Janne Happonen Matti Hautamaeki Janne Ahonen |
Austria Andreas Kofler Andreas Widhoelzl Martin Koch Thomas Morgenstern |
Norwegia Bjoern Einar Romoeren Lars Bystoel Sigurd Pettersen Roar Ljoekelsoey |
04.02.2006 | Andreas Kofler AUT | Thomas Morgenstern AUT | Andreas Kuettel SUI |
09.01.2005 | Janne Ahonen FIN | Martin Hoellwarth AUT | Andreas Kuettel SUI |
08.01.2005 | Niemcy Maximilian Mechler Michael Uhrmann Alexander Herr Georg Spaeth |
Finlandia Matti Hautamaeki Risto Jussilainen Tami Kiuru Janne Ahonen |
Austria Andreas Widhoelzl Wolfgang Loitzl Thomas Morgenstern Martin Hoellwarth |
15.02.2004 | Norwegia Tommy Ingebrigtsen Sigurd Pettersen Bjoern Einar Romoeren Roar Ljoekelsoey |
Finlandia Tami Kiuru Matti Hautamaeki Jussi Hautamaeki Janne Ahonen |
Niemcy Michael Uhrmann Martin Schmitt Alexander Herr Georg Spaeth |
14.02.2004 | Janne Ahonen FIN | Georg Spaeth GER | Roar Ljoekelsoey NOR |
09.02.2003 | Noriaki Kasai JPN | Hideharu Miyahira JPN | Robert Kranjec SLO |
08.02.2003 | Sven Hannawald GER | Andreas Widhoelzl AUT | Florian Liegl AUT |
13.01.2002 | Austria Martin Hoellwarth Andreas Goldberger Stefan Horngacher Andreas Widhoelzl |
Finlandia Veli-Matti Lindstroem Tami Kiuru Janne Ahonen Matti Hautamaeki |
Niemcy Christof Duffner Stephan Hocke Sven Hannawald Martin Schmitt |
12.01.2002 | Sven Hannawald GER | Matti Hautamaeki FIN | Veli-Matti Lindstroem FIN |
04.02.2001 | Adam Małysz POL | Risto Jussilainen FIN | Matti Hautamaeki FIN |
03.02.2001 | Ville Kantee FIN | Adam Małysz POL | Risto Jussilainen FIN |
02.02.2001 | Finlandia Ville Kantee Jussi Hautamaeki Jani Soininen Risto Jussilainen |
Austria Martin Hoellwarth Stefan Horngacher Wolfgang Loitzl Andreas Widhoelzl |
Japonia Kazuyoshi Funaki Kazuya Yoshioka Hideharu Miyahira Noriaki Kasai |
06.02.2000 | Andreas Widhoelzl AUT | Martin Schmitt GER | Janne Ahonen FIN |
05.02.2000 | Andreas Widhoelzl AUT | Janne Ahonen FIN | Martin Schmitt GER |
31.01.1999 | Noriaki Kasai JPN | Andreas Widhoelzl AUT | Kazuyoshi Funaki JPN |
30.01.1999 | Japonia Kazuya Yoshioka Hideharu Miyahira Noriaki Kasai Kazuyoshi Funaki |
Austria Reinhard Schwarzenberger Wolfgang Loitzl Stefan Horngacher Andreas Widhoelzl |
Niemcy Sven Hannawald Hansjoerg Jaekle Dieter Thoma Martin Schmitt |
29.01.1999 | Noriaki Kasai JPN | Martin Schmitt GER | Kazuyoshi Funaki JPN |
02.02.1997 | Hiroya Saito JPN | Dieter Thoma GER | Roar Ljoekelsoey NOR |
01.02.1997 | Martin Hoellwarth AUT | Dieter Thoma GER | Primoz Peterka SLO |
08.01.1995 | Andreas Goldberger AUT | Kazuyoshi Funaki JPN | Dieter Thoma GER |
Podia zawodów Pucharu Świata kobiet:
data | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
05.02.2023 | |||
04.02.2023 | |||
03.02.2023 (mikst) |
Norwegia Anna Odine Stroem Marius Lindvik Silje Opseth Halvor Egner Granerud |
Austria Chiara Kreuzer Jan Hoerl Eva Pinkelnig Stefan Kraft |
Niemcy Selina Freitag Karl Geiger Katharina Althaus Andreas Wellinger |
30.01.2022 | Nika Kriznar SLO | Katharina Althaus GER | Alexandra Kustova RUS |
29.01.2022 | Marita Kramer AUT | Katharina Althaus GER | Ema Klinec SLO |
28.01.2022 (mikst) |
Słowenia Ema Klinec Cene Prevc Ursa Bogataj Anze Lanisek |
Norwegia Thea Minyan Bjoerseth Halvor Egner Granerud Silje Opseth Marius Lindvik |
Austria Eva Pinkelnig Daniel Huber Marita Kramer Stefan Kraft |