Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich

 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (indywidualnie)

rok – miejsce
1
2
3
2020 – Planica
     
2018 - Oberstdorf
     
2016 – Tauplitz
Peter Prevc SLO 
Kenneth Gangnes NOR
Stefan Kraft AUT 
2014 – Harrachov
Severin Freund GER
Anders Bardal NOR
Peter Prevc SLO 
2012 – Vikersund
Robert Kranjec SLO
Rune Velta NOR
Martin Koch AUT
2010 – Planica
Simon Ammann SUI
Gregor Schlierenzauer AUT
Anders Jacobsen NOR
2008 – Oberstdorf
Gregor Schlierenzauer AUT
Martin Koch AUT
Janne Ahonen FIN
2006 – Tauplitz
Roar Ljoekelsoey NOR
Andreas Widhoelzl AUT
Thomas Morgenstern AUT
2004 – Planica
Roar Ljoekelsoey NOR
Janne Ahonen FIN
Tami Kiuru FIN
2002 – Harrachov
Sven Hannawald GER
Martin Schmitt GER
Matti Hautamaeki FIN
2000 – Vikersund
Sven Hannawald GER
Andreas Widhoelzl AUT
Janne Ahonen FIN
1998 – Oberstdorf
Kazuyoshi Funaki JPN
Sven Hannawald GER
Dieter Thoma GER
1996 – Tauplitz
Andreas Goldberger AUT
Janne Ahonen FIN
Urban Franc SLO
1994 – Planica
Jaroslav Sakala CZE
Espen Bredesen NOR
Roberto Cecon ITA
1992 – Harrachov
Noriaki Kasai JPN
Andreas Goldberger AUT
Roberto Cecon ITA
1990 – Vikersund
Dieter Thoma FRG
Matti Nykaenen FIN
Jens Weissflog DDR
1988 – Oberstdorf
Ole Gunnar Fidjestoel NOR
Primoz Ulaga YUG
Matti Nykaenen FIN
1986 – Tauplitz
Andreas Felder AUT
Franz Neulaendtner AUT
Matti Nykaenen FIN
1985 – Planica
Matti Nykaenen FIN
Jens Weissflog DDR
Pavel Ploc CSV
1983 – Harrachov
Klaus Ostwald DDR
Pavel Ploc CSV
Matti Nykaenen FIN
1981 – Oberstdorf
Jari Puikkonen FIN
Armin Kogler AUT
Tom Levorstad NOR
1979 – Planica
Armin Kogler AUT
Axel Zitzmann DDR
Piotr Fijas POL
1977 – Vikersund
Walter Steiner SUI
Anton Innauer AUT
Henry Glass AUT
1975 – Tauplitz
Karel Kodejska CSV
Rainer Schmidt DDR
Karl Schnabl AUT
1973 – Oberstdorf
Hans-Georg Aschenbach DDR
Walter Steiner SUI
Karel Kodejska CSV
1972 – Planica
Walter Steiner SUI
Heinz Wosipiwo DDR
Jiri Raska CSV

 

Mistrzostwa Świata w lotach narciarskich (drużynowo)

rok – miejsce
1
2
3
2020 – Planica
 
 
 
2018 – Oberstdorf
 
 
 
2016 – Tauplitz
NORWEGIA
NIEMCY
AUSTRIA
2014 – Harrachov
konkurs odwołany
2012 – Vikersund
AUSTRIA
NIEMCY
SŁOWENIA
2010 – Planica
AUSTRIA
NORWEGIA
FINLANDIA
2008 – Oberstdorf
AUSTRIA
FINLANDIA
NORWEGIA
2006 – Tauplitz
NORWEGIA
FINLANDIA
NIEMCY
2004 – Planica
NORWEGIA
FINLANDIA
AUSTRIA

 

stat4u

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *