Zimowe Igrzyska Olimpijskie – PyeongChang 2018 (program, składy kadr)

W lutym 2018 roku w południowokoreańskim PyeongChang odbędzie się najważniejsza sportowa impreza czterolecia, XXIII Zimowe Igrzyska Olimpijskie. W męskim gronie dwóch tytułów mistrzowskich będzie bronił Kamil Stoch oraz Niemcy, natomiast wśród kobiet o drugie złoto w karierze powalczy Carina Vogt. Poniżej program i składy kadr na ZIO w PyeongChang.

 

Pełny program XXIII Zimowych Igrzysk Olimpijskich PyeongChang 2018
(skoki narciarskie)

  • 7 lutego 2018 r. (środa):
    • 01:00 – odprawa techniczna mężczyzn
    • 03:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-109)
    • 11:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-109)
    • 13:30 – odprawa techniczna mężczyzn
  • 8 lutego 2018 r. (czwartek):
    • 03:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-109)
    • 06:30 – odprawa techniczna kobiet
    • 08:30 - oficjalny trening kobiet (HS-109)
    • 12:15 – seria próbna mężczyzn (HS-109), (TVP 1, Eurosport 1)
    • 13:30 – kwalifikacje mężczyzn (HS-109), (TVP 1, Eurosport 1)
  • 9 lutego 2018 r. (piątek):
    • 12:00 – ceremonia otwarcia igrzysk
  • 10 lutego 2018 r. (sobota):
    • 08:30 – oficjalny trening kobiet
    • 12:20 – seria próbna mężczyzn (HS-109), (TVP 1)
    • 13:35 – konkurs indywidualny mężczyzn (HS-109), (TVP 1, Eurosport 1)
  • 11 lutego 2018 r. (niedziela):
    • 12:00 – oficjalny trening kobiet (HS-109)
    • 21:30 – odprawa techniczna kobiet
  • 12 lutego 2018 r. (poniedziałek):
    • 12:35 – seria próbna kobiet (HS-109)
    • 13:50 – konkurs indywidualny kobiet (HS-109), (TVP 2)
  • 14 lutego 2018 r. (środa):
    • 12:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-142)
  • 15 lutego 2018 r. (czwartek):
    • 12:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-142)
    • 14:30 – odprawa techniczna mężczyzn
  • 16 lutego 2018 r. (piątek):
    • 12:15 – seria próbna mężczyzn (HS-142), (TVP 1, Eurosport 1)
    • 13:30 – kwalifikacje mężczyzn (HS-142), (TVP 1, Eurosport 1)
  • 17 lutego 2018 r. (sobota):
    • 12:15 – seria próbna mężczyzn (HS-142), (TVP 1)
    • 13:30 – konkurs indywidualny mężczyzn (HS-142), (TVP 1, Eurosport 1)
  • 18 lutego 2018 r. (niedziela):
    • 12:00 – oficjalny trening mężczyzn (HS-142)
    • 14:00 – odprawa techniczna mężczyzn
  • 19 lutego 2018 r. (poniedziałek):
    • 12:15 – seria próbna mężczyzn (HS-142), (TVP 1, Eurosport 1)
    • 13:30 – konkurs drużynowy mężczyzn (HS-142), (TVP 1, Eurosport 1)
  • 25 lutego 2018 r. (niedziela):
    • 12:00 – ceremonia zamknięcia

Tekstowe relacja LIVE (FIS) będą dostępne na SkokiPolska.pl.

 

Składy kadr (mężczyźni):

  • Austria: Clemens Aigner, Manuel Fettner, Michael Hayboeck, Stefan Kraft, Gregor Schlierenzauer
  • Bułgaria: Vladimir Zografski
  • Czechy: Lukas Hlava, Roman Koudelka, Cestmir Kozisek, Viktor Polasek, Vojtech Stursa
  • Estonia: Artti Aigro, Kevin Maltsev, Martti Nomme
  • Finlandia: Antti Aalto, Janne Ahonen, Andreas Alamommo, Eetu Nousiainen, Jarkko Maeaettae
  • Francja: Vincent Descombes Sevoie, Jonathan Learoyd
  • Japonia: Daiki Ito, Noriaki Kasai, Junshiro Kobayashi, Ryoyu Kobayashi, Taku Takeuchi
  • Kanada: Mackenzie Boyd-Clowes
  • Kazachstan: Sergey Tkachenko
  • Korea Południowa: Heung-Chul Choi, Seou Choi, Hyun-Ki Kim
  • Niemcy: Markus Eisenbicher, Richard Freitag, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Andreas Wellinger
  • Norwegia: Anders Fannemel, Johan Andre Forfang, Robert Johansson, Andreas Stjernen, Daniel Andre Tande
  • Polska: Stefan Hula, Maciej Kot, Dawid Kubacki, Kamil Stoch, Piotr Żyła
  • Rosja (“Reprezentacja Olimpijczyków z Rosji”): Evgeniy Klimov, Denis Kornilov, Mikhail Nazarov, Alexey Romashov
  • Słowenia: Tilen Bartol, Jernej Damjan, Peter Prevc, Anze Semenic, Timi Zajc
  • Stany Zjednoczone: Kevin Bickner, Michael Glasder, Casey Larson, William Rhoads
  • Szwajcaria: Simon Ammann, Gregor Deschwanden
  • Turcja: Fatih Arda Ipcioglu
  • Włochy: Davide Bresadola, Federico Cecon, Sebastian Colloredo, Alex Insam
 

Składy kadr (kobiety):

  • Austria: Chiara Hoelzl, Daniela Iraschko-Stolz, Jacqueline Seifriedsberger
  • Finlandia: Julia Kykkaenen
  • Francja: Lea Lemare, Lucile Morat
  • Japonia: Yuki Ito, Kaori Iwabuchi, Yuka Seto, Sara Takanashi
  • Kanada: Taylor Henrich
  • Korea Południowa: Guy-Lim Park
  • Niemcy: Katharina Althaus, Juliane Seyfarth, Carina Vogt, Ramona Straub
  • Norwegia: Maren Lundby, Silje Opseth
  • Rosja: Irina Avvakumova, Anastasiya Barannikova, Alexandra Kustova, Sofia Tikhonova
  • Rumunia: Daniela Haralambie
  • Słowenia: Ursa Bogataj, Ema Klinec, Nika Kriznar, Spela Rogelj
  • Stany  Zjednoczone: Nita Englund, Sarah Hendrickson, Abby Ringquist
  • Włochy: Evelyn Insam, Lara Malsiner, Manuela Malsiner, Elena Runggaldier
 

informacja własna

 

stat4u

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *