Indywidualni medaliści na dużej skoczni:
rok – miejsce igrzysk | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2022 – Pekin | Marius Lindvik NOR | Ryoyu Kobayashi JPN | Karl Geiger GER |
2018 – Pjongczang | Kamil Stoch POL | Andreas Wellinger GER | Robert Johansson NOR |
2014 – Soczi | Kamil Stoch POL | Noriaki Kasai JPN | Peter Prevc SLO |
2010 – Vancouver | Simon Ammann SUI | Adam Małysz POL | Gregor Schlierenzauer AUT |
2006 – Turyn | Thomas Morgenstern AUT | Andreas Kofler AUT | Lars Bystoel NOR |
2002 – Salt Lake City | Simon Ammann SUI | Adam Małysz POL | Matti Hautamaeki FIN |
1998 – Nagano | Kazuyoshi Funaki JPN | Jani Soininen FIN | Masahiko Harada JPN |
1994 – Lillehammer | Jens Weissflog GER | Espen Bredesen NOR | Andreas Goldberger AUT |
1992 – Albertville | Toni Nieminen FIN | Martin Hoellwarth AUT | Heinz Kuttin AUT |
1988 – Calgary | Matti Nykaenen FIN | Erik Johnsen NOR | Matjaz Debelak YUG |
1984 – Sarajewo | Matti Nykaenen FIN | Jens Weissflog GER | Pavel Ploc CSV |
1980 – Lake Placid | Jouko Toermaenen FIN | Hubert Neuper AUT | Jari Puikkonen FIN |
1976 – Innsbruck | Karl Schnabl AUT | Anton Innauer AUT | Henry Glass GER |
1972 – Sapporo | Wojciech Fortuna POL | Walter Steiner SUI | Reiner Schmidt GER |
1968 – Grenoble | Vladimir Bielousov SOV | Jiri Raska CSV | Lars Grini NOR |
1964 – Innsbruck | Toralf Engan NOR | Veikko Kankkonen FIN | Torgeir Brandtzaeg NOR |
1960 – Squaw Valley | Helmut Recknagel GER | Niilo Halonen FIN | Otto Leodolter AUT |
1956 – Cortina d’Ampezzo | Antti Hyvaerinen FIN | Aulis Kallakorpi FIN | Henry Glass GER |
1952 – Oslo | Arnfinn Bergmann NOR | Torbjoern Falkanger NOR | Karl Holmstroem SWE |
1948 – Sankt Moritz | Petter Hugsted NOR | Birger Ruud NOR | Thorleif Schjelderup NOR |
1936 – Garmisch-Partenkirchen | Birger Ruud NOR | Sven Eriksson SWE | Reidar Andersen NOR |
1932 – Lake Placid | Birger Ruud NOR | Hans Beck NOR | Kaare Walberg NOR |
1928 – Sankt Moritz | Alf Andersen NOR | Sigmund Ruud NOR | Rudolf Burkert CSV |
1924 – Chamonix-Mont-Blanc | Jacob Tullin Thams NOR | Narve Bonna NOR | Anders Haugen USA |
Indywidualni medaliści na normalnej skoczni:
rok – miejsce igrzysk | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2022 – Pekin | Ryoyu Kobayashi JPN | Manuel Fettner AUT | Ryoyu Kobayashi JPN |
2018 – Pjongczang | Andreas Wellinger GER | Johann Andre Forfang NOR | Robert Johansson NOR |
2014 – Soczi | Kamil Stoch POL | Peter Prevc SLO | Anders Bardal NOR |
2010 – Vancouver | Simon Ammann SUI | Adam Małysz POL | Gregor Schlierenzauer AUT |
2006 – Turyn | Lars Bystoel NOR | Matti Hautamaeki FIN | Roar Ljoekelseoy NOR |
2002 – Salt Lake City | Simon Ammann SUI | Sven Hannawald GER | Adam Małysz POL |
1998 – Nagano | Jani Soininen FIN | Kazuyoshi Funaki JPN | Andreas Widhoelzl AUT |
1994 – Lillehammer | Espen Bredesen NOR | Lasse Ottesen NOR | Dieter Thomas GER |
1992 – Albertville | Ernst Vettori AUT | Martin Hoellwarth AUT | Toni Nieminen FIN |
1988 – Calgary | Matti Nykaenen FIN | Erik Johnsen NOR | Jari Puikkonen FIN |
1984 – Sarajewo | Jens Weissflog GER | Matti Nykaenen FIN | Pavel Ploc CSV |
1980 – Lake Placid | Anton Innauer AUT | Mafred Deckert GER Hirokazu Yagi JPN |
– |
1976 – Innsbruck | Hans-Georg Aschenbach GER | Jochen Danneberg GER | Karl Schnabl AUT |
1972 – Sapporo | Yukio Kasaya JPN | Akitsugu Konno JPN | Seiji Aochi JPN |
1968 – Grenoble | Jiri Raska CSV | Reinhold Bachler AUT | Baldur Preiml AUT |
1964 – Innsbruck | Veikko Kankkonen FIN | Toralf Engan NOR | Torgeir Brandtzaeg NOR |
Drużynowi medaliści na dużej skoczni:
rok – miejsce igrzysk | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2022 – Pekin | Austria Stefan Kraft Daniel Huber Jan Hoerl Manuel Fettner |
Słowenia Lovro Kos Cene Prevc Timi Zajc Peter Prevc |
Niemcy Constantin Schmid Stephan Leyhe Markus Eisenbichler Karl Geiger |
2018 – Pjongczang | Norwegia Daniel Andre Tande Andreas Stjernen Johann Andre Forfang Robert Johansson |
Niemcy Karl Geiger Stephan Leyhe Richard Freitag Andreas Wellinger |
Polska Maciej Kot Stefan Hula Dawid Kubacki Kamil Stoch |
2014 – Soczi | Niemcy Andreas Wank Marinus Kraus Andreas Wellinger Severin Freund |
Austria Michael Hayboeck Thomas Morgenstern Thomas Diethart Gregor Schlierenzauer |
Japonia Reruhi Shimizu Daiki Ito Taku Takeuchi Noriaki Kasai |
2010 – Vancouver | Austria Wolfgang Loitzl Andreas Kofler Thomas Morgenstern Gregor Schlierenzauer |
Niemcy Michael Neumayer Andreas Wank Martin Schmitt Michael Uhrmann |
Norwegia Anders Bardal Tom Hilde Johan Remen Evensen Anders Jacobsen |
2006 – Turyn | Austria Andreas Widhoelzl Andreas Kofler Martin Koch Thomas Morgenstern |
Finlandia Tami Kiuru Janne Happonen Janne Ahonen Matti Hautamaeki |
Norwegia Lars Bystoel Bjoern Einar Romoeren Tommy Ingebrigtsen Roar Ljoekelsoey |
2002 – Salt Lake City | Niemcy Sven Hannawald Stephan Hocke Michael Uhrmann Martin Schmitt |
Finlandia Matti Hautamaeki Veli-Matti Lindstroem Risto Jussilainen Janne Ahonen |
Słowenia Damjan Fras Primoz Peterka Robert Kranjec Peter Zonta |
1998 – Nagano | Japonia Takanobu Okabe Hiroya Saito Masahiko Harada Kazuyoshi Funaki |
Niemcy Sven Hannawald Martin Schmitt Hansjoerg Jaekle Dieter Thoma |
Austria Reinhard Schwarzenberger Martin Hoellwarth Stefan Horngacher Andreas Widhoelzl |
1994 – Lillehammer | Niemcy Hansjoerg Jaekle Christof Duffner Dieter Thomas Jens Weissflog |
Japonia Jinya Nishikata Takanobu Okabe Noriaki Kasai Masahiko Harada |
Austria Heinz Kuttin Christian Moser Stefan Horngacher Andreas Goldberger |
1992 – Albertville | Finlandia Ari-Pekka Nikkola Mika Laitinen Risto Laakkonen Toni Nieminen |
Austria Heinz Kuttin Ernst Vettori Martin Hoellwarth Andreas Felder |
Czechosłowacja Tomas Goder Frantisek Jez Jaroslav Sakala Jiri Parma |
1988 – Calgary | Finlandia Ari-Pekka Nikkola Matti Nykaenen Tuomo Ylipulli Jari Puikkonen |
Jugosławia Primoz Ulaga Matjaz Zupan Matjaz Debelak Miran Tepes |
Norwegia Ole Christian Eidhammer Jon Inge Kjoerum Ole Gunnar Fidjestoel Erik Johnsen |
Medaliści konkursu drużyn mieszanych:
rok – miejsce igrzysk | 1. miejsce (złoto) | 2. miejsce (srebro) | 3. miejsce (brąz) |
2022 – Pekin | Słowenia Nika Kriznar Timi Zajc Ursa Bogataj Peter Prevc |
Rosyjski Komitet Olimpijski Irma Makhinia Danil Sadreev Irina Avvakumova Evgenii Klimov |
Kanada Alexandria Loutitt Matthew Soukup Abigail Strate Mackenzie Boyd-Clowes |