TRENER NORWEGÓW ALEXANDER STÖCKL OCENIA MŚ W LOTACH

TRENER NORWEGÓW ALEXANDER STÖCKL OCENIA MŚ W LOTACH

vikersundbakken - TRENER NORWEGÓW ALEXANDER STÖCKL OCENIA MŚ W LOTACHTrener norweskich skoczków – Aleksander Stöckl podsumował zakończone MŚ w Lotach Narciarskich. Szkoleniowiec ocenił formę swoich podopiecznych, a także postawę innych drużyn. „To był dobry weekend! – stwierdził. – Chociaż nie udało nam się zdobyć dzisiaj medalu w konkursie drużynowym jestem zadowolony. Widzieliśmy kilka bardzo dobrych skoków, zwłaszcza loty Rune Velty były fantastyczne.” 

„Świetnie zaprezentował się również Anders Fannemel. Anders Bardal zakończył 'projekt Vikersund’ w dobrym stylu oddając swój najlepszy skok na MŚ w Lotach. Bjorn walczył trochę z sobą i ze swoją dyspozycją, ale pomagał nam w konkursie drużynowym na tyle ile mógł. Podsumowując: jeden srebrny medal Rune i 4. miejsce w drużynie nie jest optymalne, ale wystarczająco dobre, aby spojrzeć w przyszłość w pozytywny sposób. Musimy pracować nad naszą wydajność i poczekać na następną szansę.”

„Co do innych drużyn, to austriacki zespół pokazał dobrą i wyrównaną formę. Także Niemcy i Słoweńcy w pełni zasłużyli na miejsce na podium.” – dodał Stökl.

 „MŚ w Lotach Narciarskich w Vikersund to było niesamowite przeżycie dla całego zespołu i kibiców. Chciałbym podziękować Komitetowi Organizacyjnemu i wszystkim, widzom, kibicom skoków narciarskich, wolontariuszom i wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby te Mistrzostwa były niezapomniane dla skoczków. Najbardziej podoba mi się, doping norweskiego tłumu na stadionie za to, że dopingował każdego skoczka bez względu na to z jakiego kraju pochodzi.”

 Trener Austriaków odniósł się też do planów na najbliższe dni: „Teraz cały zespół będzie miał jeden dzień wolnego, a później zaczną się treningi i przygotowania do walki w PŚ, który teraz zawita do Lahti. Będziemy walczyć w każdym konkursie o najwyższe cele, którymi są jak najwyższe miejsca w klasyfikacji generalnej.”

 Źródło:  Alexander Stöckl / informacja prasowa

 


Podziel się:

Dodaj komentarz