You are currently viewing LARINTO WRÓCI w LAHTI

LARINTO WRÓCI w LAHTI

larinto%20ville - LARINTO WRÓCI w LAHTIPo ponad rocznej przerwie spowodowanej kontuzją do startów w PŚ powraca fiński skoczek Ville Larinto. 22-letni zawodnik wystąpi w nadchodzącym konkursie w Lahti (3-4 marca). Ostatni raz oglądaliśmy Larinto w noworocznym konkursie w Garmisch-Partenkirchen, kiedy to po skoku na 140,5m doznał bardzo ciężkiej kontuzji kolana.

Po operacji Larinto wrócił do skakania, jednak już w jednym z treningowych skoków kontuzja odnowiła się. Po drugiej operacji i bardzo długiej rehabilitacji w styczniu 2012 lekarz fińskiej kadry narodowej zezwolił młodemu zawodnikowi na powrót do treningów.

„To odpowiedni moment na powrót Ville do skakania. To dla niego lepiej, że powróci już w najbliższym konkursie w Lahti, niż w przyszłym sezonie w Kussamo. Wynik, który osiągnie Ville nie będzie ważny. Teraz najważniejsze jest to, że wrócił do naszego zespołu” –powiedział trener fińskich skoczków Pekka Niemelä.

Oprócz Ville Larinto, na zawody PŚ w Lahti, powołanie od trenera otrzymali: Janne Happonen, Matti Hautamäki, Anssi Koivuranta, Olli Muotka, Kalle Keituri, Sami Niemi oraz Sami Heiskanen.

Źródło: berkutschi.com / media fińskie

Podziel się:

Dodaj komentarz