You are currently viewing SZTURC: PIOTREK MA OGROMNY POTENCJAŁ

SZTURC: PIOTREK MA OGROMNY POTENCJAŁ

ya%20piotr - SZTURC: PIOTREK MA OGROMNY POTENCJAŁNowy rekordzista Polski w długości lotu – Piotr Żyła, który w Vikersund poszybował na 232,5 metra, będzie prezentował wysoką dyspozycję także w Lahti – twierdzi trener Jan Szturc w rozmowie z Przeglądem Sportowym. Polak swój najlepszy występ w PŚ w karierze zanotował 4 grudnia 2011 roku w Lillehammer, gdzie zajął 7. lokatę. Swoimi dalekimi lotami na Vikersundbakken rozbudził jednak nadzieje polskich kibiców na poprawienie tego wyniku.

„Piotrek musi uwierzyć w to, czego dokonał. Jednego dnia trzykrotnie poprawił rekord życiowy (…). Ma ogromny potencjał. Jeśli w Finlandii wykorzysta zmienioną technikę najazdu i odbicia, powalczy o coś więcej niż po prostu wejście do trzydziestki" - przekonuje Szturc.

Trener oglądał pierwsze próby polskich zawodników po powrocie z Norwegii podczas "przestawiania się" z mamuta (K-195) na obiekt znacznie mniejszy. "Nie były to próby zbyt ciekawe, lecz po kilku podejściach wszystko wróciło do normy. Technika odbicia i kąt natarcia pozostają takie same, tylko próg kończy się zawodnikowi szybciej."

Co do oceny obiektu Salpausselkae HS130 (K-116), pierwszy trener Adama Małysza stwierdził, iż jest to "wyjątkowo mały i nieco przestarzały obiekt".

Należy mieć nadzieję, że Piotr Żyła zaliczy udany występ w konkursie indywidualnym i obok Kamila Stocha będzie mocnym punktem w polskiej drużynie.

Źródło:  Przegląd Sportowy

Podziel się:

Dodaj komentarz