You are currently viewing ROK TEMU ADAM MAŁYSZ OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE KARIERY

ROK TEMU ADAM MAŁYSZ OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE KARIERY

adam%20bulls%20eye%20skocznia - ROK TEMU ADAM MAŁYSZ OGŁOSIŁ ZAKOŃCZENIE KARIERYWśród wielu medialnych informacji na temat skoków narciarskich, warto zajrzeć też w przeszłość. Zerkając do swoich notatek z kalendarza na miniony rok, spostrzegłem, jak ważne wydarzenie miało miejsce dokładnie rok temu, 3 marca 2011 r. Nasz wielki mistrz, „Orzeł z Wisły” polski skoczek wszechczasów – Adam Małysz ogłosił oficjalnie zakończenie kariery. 

O swojej decyzji poinformował Polaków w rozmowie z dziennikarzem TVP Bartoszem Hellerem, po konkursie Mistrzostw Świata w Oslo na dużej skoczni, w którym był 11. (na skoczni normalnej polski skoczek zdobył brązowy medal). Małysz w jakże pmiętnym wywiadzie powiedział wówczas: „Teraz mogę oficjalnie powiedzieć, że to były moje ostatnie Mistrzostwa Świata. (…) Zawsze moim marzeniem było to żeby zakończyć karierę, jak będę w formie. To jest na pewno ciężka chwila dla mnie jak i dla kibiców, dla rodziny, jednak moja kariera była tak bogata, że z wielką świadomością podjąłem tą decyzję.” Niezwykłą dojrzałość Adama jako sportowca należało uszanować i tak też się stało. 26 marca 2011 roku podczas Benefisu Adama Małysza „Adam’s Bull’s Eye – Skok do Celu” na Wielkiej Krokwi w Zakopanem zjawiły się tłumy większe nawet od tych w czasie Pucharu Świata, aby podziękować swojemu idolowi za wiele lat niezapomnianych sportowych emocji i wzruszeń. Mimo, iż warunki pogodowe były wówczas fatalne (bardzo gęsto sypiący śnieg, osadzający się w torach najazadowych), a organizatorzy odradzali Małyszowi skakanie w tak niebezpiecznych warunkach – ten z właściwym sobie sportowym zacięciem i hartem ducha, skoczył – dla dziesiątek tysięcy kibiców, fanów, którzy razem z nim fetowali z uśmiechem ale – co niektórzy pewnie nawet i z łezką, ostatni skok Mistrza.

Do obejrzenia pamiętnej chwili ogłoszenia przez Adama Małysza zakończenia kariery, zapraszamy wszystkich na nasz profil na facebooku: SkokiPolska.pl na Facebooku

Podziel się:

Dodaj komentarz