PK PREDAZZO: PEWNE ZWYCIĘSTWO LOITZLA, DOBRY WYNIK KŁUSKA

PK PREDAZZO: PEWNE ZWYCIĘSTWO LOITZLA, DOBRY WYNIK KŁUSKA

loitzl%20wolfgang%202 - PK PREDAZZO: PEWNE ZWYCIĘSTWO LOITZLA, DOBRY WYNIK KŁUSKANie było niespodzianki w pierwszym konkursie w Predazzo. Najlepszy w treningach Wolfgang Loitzl nie pozostawił złudzeń rywalom również w konkursie. Wprawdzie po pierwszej serii przegrywał ze Stefanem Kraftem. W II serii skoczył 5 m dalej, dzięki czemu pokonał swego rodaka o blisko 6,5 punktu. Na najniższym stopniu podium Szwajcar Marco Grigoli, który prezentuje równą i solidną formę.

Sporym zaskoczeniem jest dla nas siódme miejsce Bartłomieja Kluska, szczególnie dzięki dobremu drugiemu skokowi na odległość 124 m ( 3 odległość 2 serii). Stefan Hula był 12, choć po pierwszej serii liczyliśmy nawet na podium. Jednak po świetnym pierwszym skoku na odległość 126 m, drugi nie był już tak udany- 115 m sprawiło że popularny „Stefek” spadł na 12 miejsce. Dawid Kubacki był 17 ( 117 i 119 m). Kolejne miejsca naszych reprezentantów: Jan Ziobro 38 (111 m), Grzegorz Miętus 40 ( 109,5 m), Marcin Bachleda 41 ( 109 m). Nadzieje wiązaliśmy z Tomaszem Byrtem. Niestety został on zdyskwalifikowany po skoku w drugiej serii.

W zawodach nie wzięła udziału czołowa „czwórka” klasyfikacji generalnej: Andreas Stjernen, Michael Hayboeck, Kenneth Gangnes i Mitja Meznar. W czołówce nie zaszły większe zmiany na 5 i 6 miejscu zamienili się Słoweńcy: Tomaz Naglic i Ziga Mandl.

Wyniki PK Predazzo (3.03.2012 r.):

  1. Wolfgang Loitzl AUT
  2. Stefan Kraft AUT
  3. Marco Grigoli SUI
  4. Ziga Mandl SLO
  5. Lukas Mueller AUT
  6. Borek Sedlak CZE


Podziel się:

Dodaj komentarz