ITO ZWYCIĘŻA, ŻYŁA DZIESIĄTY

daiki ito 2011 - ITO ZWYCIĘŻA, ŻYŁA DZIESIĄTYZakończony przed chwilą konkurs Pucharu Świata w Lahti wygrał Japończyk Daiki Ito, który wyprzedził Andersa Bardala oraz Lukasa Hlave. Dzisiejsze zawody odbywały się w zróżnicowanych warunkach, czego efektem był brak kwalifikacji, do drugiej serii dla takich zawodników jak: Robert Kranjec, Tom Hilde, Martin Koch. Miejsca w finałowej trzydziestce konkursu zabrakło również dla naszego Kamila Stocha, który uplasował się dopiero na 39 pozycji.

Po pierwszej serii prowadził Ito, a za nim znaleźli się odpowiednio: Anssi Koivuranta i Lukas Hlava. Bardzo dobrze zaprezentowali się pozostali reprezentanci Polski, Piotrek Żyła znajdował się na bardzo wysokim 5 miejscu, Maciej Kot 7, a Klemens Murańka był 21. W drugiej serii zawodów Murańka skoczył zaledwie 84,5 m. i spadł kilka pozycji w dół, jednak jego rywale również nie zachwycali i ostatecznie Klemens zajął 21 lokatę. Kot natomiast w swojej drugiej próbie uzyskał 86,5 m. co dało mu bardzo dobre 12 miejsce. Ostatni z naszych zawodników, Piotr Żyła wylądował na 86 metrze i niestety w porównaniu z pierwszą odsłoną zawodów spadł o 5 pozycji, jednak dla Piotrka 10. miejsce było drugim najlepszym wynikiem w historii jego dotychczasowych występów w PŚ.

Na najniższym stopniu podium, ku zaskoczeniu chyba wszystkich fanów skoków, znalazł się Lukas Hlava, który uzyskał 94,5 metra. Drugie miejsce „wyskakał dziś sobie” Norweg, Anders Bardal (96m) natomiast najlepszy okazał się prowadzący po pierwsze serii Daiki Ito, który skokiem na odległość 92 m. zapewnił sobie zwycięstwo w dzisiejszych zawodach.

PEŁNE WYNIKI PŚ LAHTI


Podziel się:

Dodaj komentarz