You are currently viewing MATEJA: ZAGRANICZNI TRENERZY NAM GRATULUJĄ

MATEJA: ZAGRANICZNI TRENERZY NAM GRATULUJĄ

mateja - MATEJA: ZAGRANICZNI TRENERZY NAM GRATULUJĄ– Nawet zagraniczni trenerzy gratulują nam tych chłopaków z pokolenia małyszomanii – mówi Robert Mateja, trener młodzieżowej kadry skoczków w rozmowie z „Dziennikiem Polskim”. I dodaje, że widzi Zniszczoła i Murańkę walczących za jakiś czas o zwycięstwa w Pucharze Świata.

Podopieczni Roberta Matei na mistrzostwach świata juniorów w Erzurum zdobyli srebrny medal w konkursie drużynowym, taki sam krążek padł łupem Aleksandra Zniszczoła (na zdj.) w konkursie indywidualnym. To pierwsze sukcesy w trenerskiej karierze byłego skoczka.

- Bardzo dużo pomogły mi doświadczenia z czasów, kiedy sam byłem zawodnikiem. Łatwiej mi teraz wejść w skórę podopiecznych, gdyż wiem, co czują, myślą. No i mogą się uczyć na moich błędach, a nie na własnych - mówi Mateja.

Mateja przyznaje, że ciągnie go, żeby znów skoczyć samemu. - Ciągnie, nawet bardzo, ale czasu nie ma. To nie tak, że po krótkiej rozgrzewce mógłbym przypiąć narty i skoczyć. Ale kto wie, może jeszcze kiedyś się uda.


Podziel się:

Dodaj komentarz