PROBLEMY PRIMOŽA PETERKI

PROBLEMY PRIMOŽA PETERKI

- PROBLEMY PRIMOŽA PETERKIJuż podczas Mistrzostw Świata Juniorów w tureckim Erzurum, według medialnych relacji spędził większość czasu w odosobnieniu w hotelu. W oświadczeniu Słoweński Związek Narciarski pisze, że były skoczek znalazł się w stanie „ogólnego wyczerpania i emocjonalnego stresu”.

Primož Peterka 2-krotnie zdobywał PŚ ( sezony 1996/1997 i 1997/1998), zdobył olimpijski brąz z drużyną w Salt Lake City (2002), wygrał 15 konkursów PŚ, 32 razy stawał na podium. W ubiegłym roku oficjalnie zakończył sportową karierę, jednak tak naprawdę ostatnie poważne sportowe dokonania były jego udziałem w sezonie 2002/2003 (7. miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ). Obecnie znajduje się na stanowisku asystenta trenera słoweńskiej kadry kobiet, jednak jego dalsza współpraca ze Słoweńskim Związkiem Narciarskim stanęła pod dużym znakiem zapytania.

Samemu Primožowi pozostaje życzyć powrotu do równowagi zdrowia i tego, aby w przyszłości, był w stanie pokazać, iż jest wzorem dla młodszego pokolenia skoczków narciarskich, czego teraz – niestety nie można o nim powiedzieć.

Źródło: wp.pl / eurosport.pl

Podziel się:

Dodaj komentarz