LETALNICA GOTOWA NA PUCHAR ŚWIATA

LETALNICA GOTOWA NA PUCHAR ŚWIATA

planica%20letalnica - LETALNICA GOTOWA NA PUCHAR ŚWIATADziś w Planicy odbyła się oficjalna próba, mająca sprawdzić przygotowanie mamuta do zaplanowanych na piątek, sobotę (konkurs drużynowy) oraz niedzielę zawodów PŚ. Punktualnie o godzinie 10.00 miała miejsce pierwsza seria testu, w którym najdalej poszybował Austriak Willi Denifl (196 m.). W drugiej odsłonie skoczkowie latali juz znacznie dalej, ponownie najlepszy okazał się reprezentant Austrii, tym razem Lukas Mueller, który wylądował na 214 metrze.

„W pierwszej serii skoczkowie podeszli do swoich prób bardzo zachowawczo. W drugiej natomiast mogliśmy zobaczyć już kilka ponad dwustu metrowych lotów. Nie ukrywam, iż jestem z tego powodu bardzo zadowolony. Niestety jeden z młodszych zawodników nie ustał swojego skoku, na szczeście nic poważnego mu się nie stało. Obecnie przebywa w szpitalu na obserwacji – powiedział kierownik zawodów Jelko Gros. W ostatnich dniach mieliśmy trochę problemów ze zbyt wysoką temperaturą. Jednak jak pokazał dzisiejszy test, rozbieg jest odpowiednio przygotowany” – dodał.

Przypominamy, że już jutro o godzinie 9.00 odbędzie się oficjalny trening oraz zaplanowane na 11.00 kwalifikacje do piątkowego konkursu w Planicy.


Podziel się:

Dodaj komentarz