POINTNER: CIĘŻKO LICZYĆ NA BŁĄD BARDALA

POINTNER: CIĘŻKO LICZYĆ NA BŁĄD BARDALA

pointner%20alexander - POINTNER: CIĘŻKO LICZYĆ NA BŁĄD BARDALAZ bardzo mieszanymi uczuciami przybył do Planicy, trener reprezentacji Austrii, Alexander Pointner. Choć ostatnie zawody PŚ w Oslo wygrał Martin Koch, to drugi z jego podopiecznych, Gregor Schlierenzauer, znowu o kilkanaście punktów oddalił się od prowadzącego w klasyfikacji generalnej Andersa Bardala. Przewaga Norwega wynosi już 123 punkty, a do zakończenia pozostały tylko dwa konkursy indywidualne. Pointner natomiast nie miał żadnych pretensji do swojego zawodnika, bo jak tłumaczy warunki w niedziele były niezwykle ciężkie.

– W niedziele w Oslo wiatr bardzo się zmieniał. Gregor trafił na ciężkie warunki, co przesądziło o miejscu którym zajął. W seriach próbnych skakał przecież wyśmienicie – mówił Pointner. Przed lotami w Planicy, matematyczne szanse na zwycięstwo w generalnej klasyfikacji Pucharu Świata mają jeszcze dwaj austriaccy skoczkowie, oprócz wymionego wyżej „Schlieriego” w grze pozostaje również Andreas Kofler.

– Nie mam zamiaru wywierać na nich jakiejś dodatkowej presji. Po zawodach w Oslo było jasne, że teraz sprawy nie są już tylko w naszych rękach. Bardal ma wyraźną przewagę, a poza tym znajduje się obecnie w znakomitej dyspozycji, ciężko liczyć na jego błąd. Choć oczywiście nie ma rzeczy niemożliwych – podsumował pierwszy trener austriackiej kadry.

Podziel się:

Dodaj komentarz