You are currently viewing 31 SKOCZKÓW w FINALE, CIEŃ NADZIEI SCHLIERENZAUERA

31 SKOCZKÓW w FINALE, CIEŃ NADZIEI SCHLIERENZAUERA

planica%20letalnica%202 - 31 SKOCZKÓW w FINALE, CIEŃ NADZIEI SCHLIERENZAUERAW związku z dzisiejszą informacją o liście startowej jutrzejszego konkursu (TUTAJ), najprawdopodobniej z czysto kronikarskiego obowiązku informujemy, że wbrew wcześniejszym informacjom, losy Kryształowej Kuli nie są jeszcze w 100 procentach przesądzone.

Sytuacja uległa zmianie, ponieważ do 30 skoczków czołówki Pucharu Świata dołączono 31 zawodnika – reprezentanta gospodarzy – Jakę Hvalę, który jest poza 30., ale gospodarze mają prawo wystawić 4 skoczków podczas finałowych zawodów PŚ. 

W związku z tym, istnieje teoretyczna możliwość, że Anders Bardal nie zdobędzie punktów i przy założeniu, że Gregor Schlierenzauer zwycięży, zrówna się w liczbie pucharowych puktów z Norwegiem. Wówczas Austriak jako triumfator większej liczby konkursów tegorocznego sezonu PŚ, odebrałby Kryształową Kulę w niedzielę w Planicy. Jednak prawdopodobieństwo takiego scenariusza, jest znikome. Mimo wszystko z pewną dozą niepewności będziemy śledzić jutrzejsze zmagania, a przecież o to w sporcie chodzi.

Wśród 31 najlepszych wystąpią dwaj Polacy: Kamil Stoch i Piotr Żyła.

Program ostatniego konkursu PŚ w sezonie 2011/2012 w Planicy (18.03.2012 r.):

  • 9.00 – seria próbna
  • 10.00 – konkurs lotów
Podziel się:

Dodaj komentarz