ZAPOWIEDŹ MISTRZOSTW POLSKI w ZAKOPANEM

ZAPOWIEDŹ MISTRZOSTW POLSKI w ZAKOPANEM

zakopane%20wielka%20krokiew - ZAPOWIEDŹ MISTRZOSTW POLSKI w ZAKOPANEMJuż w najbliższy weekend (24-25 03.) w Zakopanem odbędą się Mistrzostwa Polski w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej. Tytułów mistrzowskich w skokach bronić będą: Kamil Stoch- indywidualne i TS Wisła Zakopane- drużynowo, zaś w kombinacji norweskiej były skoczek narciarski Tomasz Pochwała.

Wiosenna aura przyrządziła organizatorom małe problemy m.in. z system mrożenia rozbiegu. Jednak jak zapewniają organizatorzy wszystkie kłopoty są zażegnane. Optymistyczne są również prognozy pogodowe na najbliższe dni. Według nich w Zakopanem nie powinien padać deszcz, tak więc o śnieg na Wielkiej Krokwi możemy być spokojni.

W sobotę (24.03) odbędzie się drużynowy konkurs skoków. Zapowiada się on bardzo ciekawie. Oprócz broniącego tytułu klubu TS Wisła Zakopane do walki o czołowe miejsca mogą włączyć się: AZS Zakopane z Kamilem Stochem na czele, KS Wisła Ustronianka, z Piotrem Żyłą w składzie. O wysokie miejsca mogą powalczyć również ekipy: Sokołu Szczyrk i KS Wisła Ustronianka/SMS Szczyrk.

Niedzielne zmagania indywidualne zapowiadają się jeszcze ciekawiej. Oprócz wspomnianego wcześniej mistrza – Kamila Stocha do walki o zwycięstwo mogą się włączyć również: Piotr Żyła, Maciej Kot oraz prezentujący ostatnio wysoką formę nasi juniorzy: Aleksander Zniszczoł i Klemens Murańka. Nie należy też zapominać o innych zawodnikach, którzy mogą sprawić niespodziankę.

Mistrzostwa Polski będą dla naszych reprezentantów ostatnimi zawodami tej zimy. Skoczkowie udadzą się na zasłużone urlopy, by już w połowie kwietnia wrócić do treningów.

Prezentujemy również program Mistrzostw Polski w skokach narciarskich:

  • sobota (24.03.):
    • 10.00 - seria próbna przed konkursem drużynowym
    • 10.30 - konkurs drużynowy
  • niedziela (25.03):
    • 10.00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego
    • 11.00 - konkurs indywidualny
Podziel się:

Dodaj komentarz