You are currently viewing ILMIR HAZETDINOV DLA SkokiPolska.pl: IGRZYSKA w SOCHI TO MÓJ CEL

ILMIR HAZETDINOV DLA SkokiPolska.pl: IGRZYSKA w SOCHI TO MÓJ CEL

hazetdinov%20ilmir - ILMIR HAZETDINOV DLA SkokiPolska.pl: IGRZYSKA w SOCHI TO MÓJ CELIlmir Hazetdinov to młody – 21-letni skoczek narciarski, który w tym sezonie zadebiutował w Pucharze Świata w fińskim Lahti. Wielu komentatorów zauważyło, że zawodnik ten może być w przyszłości wsparciem rosyjskiej reprezentacji, szczególnie biorąc pod uwagę nadchodzące Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Soczi w 2014 roku. Hazetdinov potwierdził swoje możliwości podczas Mistrzostw Rosji zajmując wysokie lokaty. Oto krótki wywiad, który z nim przeprowadziliśmy:

SkokiPolska: Ilmir, zająłeś 4. i 5. miejsce w indywidualnych Mistrzostwach Rosji oraz 1. lokatę drużynowo, Jako jeden utalentowany młody zawodnik, myślisz, że możesz być przyszłością rosyjskich skoków narciarskich?

Ilmir Hazetdinov: W Mistrzostwach Rosji nie rozłożyłem swoich sił równo i moja forma nie była dobra w 100 procentach, a mimo tego zająłem 4. i 5. miejsca. Na szczęście mogłem liczyć na wyższe miejsce w konkursie drużynowym. Myślę, że w mojej sportowej karierze wszystko układa się coraz lepiej, robię wszystko aby stać się przyszłością skoków narciarskich.


SP: Rosja przygotowuje drużynę do Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Soczi w 2014 roku, sądzisz, że masz szanse stać się jej częścią?

I.H.: Oczywiście! Reprezentowanie Rosji podczas Igrzysk Olimpijskch w Sochi to mój główny cel sportowy. Liczę na to tym bardziej, że jestem rekordzistą skoczni olimpijskiej, odpowiada mi tamten obiekt.


SP: Jak odbierasz to, że skoki narciarskie jako dyscyplina sportowa w swych działaniach poprzez FIS skierowała się ostatnio na wschód. Za tym idzie budowa nowych obiektów – w Sochi/Esto-Sadok oraz w Czajkowskim. Odbierasz to jako szansę zwiększenia możliwości młodych skoczków z Twojego kraju?

I.H.: Tak, z pewnością jest to spora szansa dla młodych zawodników, również dla mnie. Potrzebujemy takich obiektów jak w Soczi i Czajkowskim. Kolejny kompleks ma powstać w miejscowości Niżny Tagił. Możliwość treningu na  takich skoczniach sparawia że będzie nam łatwiej czynić postępy, a dzięki temu w przyszłości mam nadzieję na możliwość rywalizacji ze światowej klasy skoczkami.


SP: Masz za sobą debiut w Pucharze Świata w Lahti, skakałeś także w Planicy, jakie są Twoje cele na najbliższy sezon – Letnie Grand Prix 2012 oraz PŚ 2012/2013?

I.H.: Jestem bardzo zadowolony, że miałem szansę zadebiutować w Pucharze Świata w Lahti, stało sie to po decyzji trenerów po moich występach w Pucharze Kontynentalnym. Moim planem na najbliższy czas jest zdobyć pewne miejsce w zespole kadry narodowej i w skokach narciarskich rywalizować w barwach ojczyzny.

Podziel się:

Dodaj komentarz