You are currently viewing DZIEWCZYNY SKACZĄ – PIERWSZY SKOK 10-LATKI

DZIEWCZYNY SKACZĄ – PIERWSZY SKOK 10-LATKI

zia%20terry%20i%20sarah%20hendrickson - DZIEWCZYNY SKACZĄ - PIERWSZY SKOK 10-LATKISkoki narciarskie kobiet zyskują w ostatnim czasie coraz większą popularność. Miniony sezon był dla pań pierwszym, w którym rywalizowały w ramach Pucharu Świata. Kryształową Kulę zdobyła reprezentantka Stanów Zjednoczonych, 17-letnia Sarah Hendrickson. Jak się okazuje, staje się to mobilizacją dla jeszcze młodszego pokolenia Amerykańskich skoczkiń.

Jakiś czas temu 10-letnia Zia Terry zebrała się na odwagę i oddała pierwszy w swoim życiu skok na skoczni 40-metrowej. Cały wyczyn – od momentu siadania na belce do entuzjastycznego zakończenia skoku – został nagrany dzięki kamerze znajdującej się na kasku dziewczyny. 


 

O poruszającym skoku dowiedziały sie reprezentantki kadry narodowej USA i wyraziły się o nim z aprobatą

 „Chcielibyśmy podziękować Zia za przyciągnięcie uwagi świata do dziewczynek, które skaczą. Zia zainspirowała nas, a jej filmik poruszył ludzi na całym świecie” – powiedziała Jessica Jerome.

 Sarah Hendrickson wypowiedziała motywujące słowa. „Pracuj dalej nad skokami narciarskimi – to coś wspaniałego. Miałam 13 lat gdy próbowałam 90-metrowego skoku. Ty też możesz tego dokonać – jesteś zaledwie trzy lata młodsza”.

 W Park City Zia poznała amerykańskie reprezentantki skoków narciarskich kobiet, w tym zwyciężczynie Pucharu Świata, Sarah Hendrickson. Dziewczynka otrzymała tytuł honorowego członka drużyny juniorów, a także prezenty w postaci kurtki drużynowej i konkursową kamizelkę z autografem.

Źródło: berkutschi.com / wsjusa.com

Podziel się:

Dodaj komentarz